Skocz do zawartości

Mam lodówkę :)


amap

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie stałem się posiadaczem całej lodówki, którą zamierzam wykorzystać do celów piwowarskich :)

miejsca mam w sam raz na dwa korneliusy, butlę co2 a na górę mogedac jeden fermentor. mam jednak pytania:

- fermentor ma jakieś 5cm wolnej przestrzeni, więc wykluczone jest bym wstawił rurkę do burzliwej - może ktoś ma sprawdzony patent na taki krótki bulkator?

- ze względu na miejsce, w którym będzie stała lodówka szukam składanego ociekacza pod krany, wstępnie nie znalazłem czegoś takiego - ktoś widział gotowe?

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketach budowlanych bądź w sklepach dla winiarzy można kupić rurkę szklaną boczną, można dzięki niej postawić np. 3 fermentatory jeden na drugim a rurki wystają z bocznej ścianki. Ważne żeby otwór zrobić maksymalnie blisko pokrywy ze względu na pianę.

tu masz tą rurkę:

http://www.eurowin.pl/pl/p/Rurka-fermentacyjna-szklana-katowa/234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najkrótszy bulkator jaki istnieje czyli jego brak ;)

to jest opcja o której nie chciałem pisac :D - chcę mieć jednak jakieś zamknięcie...

zamiast rurki, wężyk igielitowy , a drugi jego koniec do słoika z woda i masz profesjonalny bulkator :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rurki wstaw blow-off tube (Tomek-Pasieka tweierdzi, że to po polsku się nazywa "bulkator wężykowo-naczyniowy). Duże browary też tego używają, z mniejszą rurką zabierze ci mniej miejsca u góry.

The%2520Frau%2520is%2520strong%2521%2520So%2520strong%2520that%2520I%2520had%2520a%2520crash%2520course%2520in%2520blow-off%2520tubes.%2520Hope%2520I%2520got%2520to%2520i%2520....jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyk w słoiku ma wadę że może zassać wodę z powrotem do fermentora. Ja u siebie miałem kawałek wężyka, który kończył się rurką fermentacyjną przyczepioną do ścianki lodówki.

 

Trzeba założyć zaworek zwrotny akwariowy za 2,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.