Skocz do zawartości

warka dwu słodowe


pepe11

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to normalna warka strong.

nie pije na co dzień piw koncernowych ale wpadła mi ręce Warka dwu słodowa z takim ciekawym palonym posmakiem , żadne z tych które warzyłem nie było blisko więc nie mam pomysłu na zasyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pije na co dzień piw koncernowych ale wpadła mi ręce Warka dwu słodowa z takim ciekawym palonym posmakiem , żadne z tych które warzyłem nie było blisko więc nie mam pomysłu na zasyp

 

Reklama to jednak potężne narzędzie. Wystarczy napisać "piwo dwusłodowe" i dla wielu już jest godne uwagi, a nawet naśladowania. Pepe, jak sam napisałeś wyczuwasz posmaki palone więc jeżeli jest dwusłodowe, to musisz użyć słodu pilzneńskiego i palonego. Acha, nie zapomnij o kukurydzy, której do Warki dodaje się sporo. Możesz jeszcze dodać syropu glukozowego - będzie bardziej "strong"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem przy okazji pokazów tłumaczę ludziom jak dają się mamić "dwusłodowością" i "podwójnym chmieleniem" zwanym czasem "dodatkową porcją chmielu". I wówczas mówię im, że zdarzało mi się warzyć piwa, do których sypałem 5 rodzajów słodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Norma na piwo PN-A-79098:1995, z późniejszymi zmianami z roku 2000 została wycofana 6 III 2006 i już nie jest obowiązująca", co oznacza ni mniej ni więcej że piwo można w naszym kraju robić ze wszystkego ;) Dwu słodowe może oznaczać pilzneński 5%, palony 2%, kukurydza (ryż, cukier, syrop glukozowo-fuktozowy lub mix tych składników) 93%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... popłakałem się ze śmiechu! Dzięki za tak wdzięczne podsumowanie tematu :D

 

Bardzo dużo wynika w waszych wpisów :) , cierpliwie odpisze , chodzi mi o efekt jaki uzyskali nie z jakiego to jest świństwa zrobione

piwo mi po prostu pasuje ,, smakowo '' chętnie bym coś podobnego zrobił używając ,, normalnych składników '' . Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu, podobnie smakowego nie zrobisz, bo musiałbyś filtrować. Najlepiej zapomnieć o kopiowaniu piw przemysłowych.

 

Filtracja bardzo zmienia smak piwa.

Dziękuję za pomoc. Odpuszczam sobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.