Skocz do zawartości

Keg PET firmy Petainer


leszcz007

Rekomendowane odpowiedzi

 

petainery są po 30zł zdaje się,

tak było, ale dość dawno :(

 

Przy okazji,

darmowy petainer z odzysku po umiejętnym otwarciu i umyciu jest OK.

o chyba, że potrzebujesz je mieć faktycznie dziewicze (nie rozdziewiczone) :smilies:

 

Wiem, wiem, fermentowałem już w używanych petainerach. Tym razem potrzebuję jednak dziewic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy można gdzieś nabyć nowe, nieużywane petainery w ilości detaliczniej? Potrzebuję 2 sztuki.

http://www.beerservice.pl/pl/p/Pet-KEG-Dolium-30L/289

 

Już było wyżej :) Akcja raczej nie zakończy się powodzeniem i będzie trzeba lać w stalowe i odsyłać, ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

ostatnio otrzymałem dwa Petainery (umyte według metody podanej tutaj), złącze do nich oraz reduktor. Potrzebuję jeszcze kran (za którym się rozglądam). Lodówkę do której zmieszczę plastikowe kegi - mam. 

Mam pytanie czy mogę zalać kega mniejszą ilością piwa? Chodzi mi o np 10L. I jak długo może piwo leżeć w Petainerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio otrzymałem dwa Petainery (umyte według metody podanej tutaj), złącze do nich oraz reduktor. Potrzebuję jeszcze kran (za którym się rozglądam). Lodówkę do której zmieszczę plastikowe kegi - mam. 

Mam pytanie czy mogę zalać kega mniejszą ilością piwa? Chodzi mi o np 10L. I jak długo może piwo leżeć w Petainerach?

 

Możesz, dobij 2 bar, odłącz głowice, wymieszaj i tak zostaw w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej jakaś piwnica ;) Jeśli chodzi o kega i przechowywanie to trzymam podobnie jak butelki. Nie wyczuwam różnic odnośnie długiego przechowywania w pecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refermentować tak jak się to robi w butelkach czy tylko sam gaz z butli wystarczy?

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 

Ja gazuje sztucznie. Ma to również dodatkową zaletę, mniej osadów - łatwiej domyć kega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja też przedstawię swój sposób rozbrajania petainera. ma tę zaletę, że potrzebny jest tylko jeden wkrętak. Do tej pory rozprawiłem się tak z sześcioma sztukami. Bez strat. Po pierwsze nie należy podważać zaczepów od dołu. Może to skończyć się ich wyłamaniem.

post-3187-0-46513500-1477375204_thumb.jpg

Zamiast tego umieszczamy wkrętak w szczelinie (na górnej krawędzi). Wykorzystując karb w butli jako podpórkę ruchem obrotowym podnosimy zaczep. Potem kolejne trzy. W ten sposób czas zdjęcia fitingu nie przekracza 20 sekund.

post-3187-0-54530100-1477375469_thumb.jpg

Oczywiście najpierw spuszczamy gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Macie może doświadczenie w używaniu Petainerów jako pojemników fermentacyjnych? 

Tak sobie myślę, że byłoby to spoko rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że można je pozyskać za free i co za tym idzie częściej wymieniać na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może doświadczenie w używaniu Petainerów jako pojemników fermentacyjnych? 

Tak sobie myślę, że byłoby to spoko rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że można je pozyskać za free i co za tym idzie częściej wymieniać na nowe.

Mnie do tego mocno zniechęciła ich słaba mobilność bez kartonu - jak masz głowicę to się fajnie za nią nosi, jak jej nie ma to trochę lipka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może doświadczenie w używaniu Petainerów jako pojemników fermentacyjnych? 

Tak sobie myślę, że byłoby to spoko rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że można je pozyskać za free i co za tym idzie częściej wymieniać na nowe.

 

Używam. Głowicę odcinam nożem i montuję kaptur do balonu (pięknie pasuje) z rurką fermetacyjną. U mnie z założenia są jednorazowe. Jest tylko jedno zastrzeżenie - petainer nie lubi gorącego.

 

Mnie do tego mocno zniechęciła ich słaba mobilność bez kartonu - jak masz głowicę to się fajnie za nią nosi, jak jej nie ma to trochę lipka.

 

 

Artezan dodaje do swoich beczek świetne uchwyty do przenoszenia. W dodatku wielorazowego użytku. Nie wiem czy do wszystkich beczek ale na tych które widziałem akurat były. Multitapy pewnie wyrzucają razem z petainerem.

post-9863-0-51366700-1479839260_thumb.jpg

post-9863-0-82933500-1479839262_thumb.jpg

Edytowane przez rafano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam żadnego doświadczenia z jakimikolwiek kegami, a akurat dostałem kilka sztuk takich petainerów. Chciałbym dopytać o szczegóły jak tego używać, bo w temacie wypowiada się dużo osób, które ma kegi cornelius i mogą sobie wachlować głowicami itp, a mało jest informacji od osób, które wchodzą dopiero w świat kegów.

 

Mając petainera, zdejmuję fitting, myję roztworami i odkażam, następnie mogę wlać piwo przez wężyk do środka i założyć fitting. Co dalej? Co potrzebuję? Jakiej głowicy, kranu? Pewnie butlę z CO2.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego doświadczenia z jakimikolwiek kegami, a akurat dostałem kilka sztuk takich petainerów. Chciałbym dopytać o szczegóły jak tego używać, bo w temacie wypowiada się dużo osób, które ma kegi cornelius i mogą sobie wachlować głowicami itp, a mało jest informacji od osób, które wchodzą dopiero w świat kegów.

 

Mając petainera, zdejmuję fitting, myję roztworami i odkażam, następnie mogę wlać piwo przez wężyk do środka i założyć fitting. Co dalej? Co potrzebuję? Jakiej głowicy, kranu? Pewnie butlę z CO2.

Nie trzeba zdejmować fittingu. Po co oslabiac mocowanie? Wystarczy myc przez głowicę "A" tylko trzeba ja rozbroic i wywalić kulkę, ktora blokuje przeplyw w drugą stronę.

 

Pierwsza z brzegu, jest tego dużo

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6670608583

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.