Skocz do zawartości

Keg PET firmy Petainer


leszcz007

Rekomendowane odpowiedzi

Po imprezie będziesz wyrzucać kega? Z corneliusem musisz sie narobić?

Czasami jadę na imprezę z Corneliusem, a później zastanawiam się co mam z nim zrobić, bo nie chce mi się go taszczyć z powrotem do domu :) A co do podłączenia do rollbaru, to nie mam swojego i czasami korzystam z użyczonego na imprezie i musiałem dokupić złączek, żeby taki rollbar wykorzystać. Chyba, że był jakiś prostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trzeba mieś szczęście żeby rollbar miał odpowiednią głowicę :P

ps Możesz na imprezę zabrać kilka petów

Głowicę można mieć swoją, z tym to nie ma problemu i mieści się do kieszeni. Do petów jakoś nie leję, ale to może nie taki zły pomysł, też można wywalić i po sprawie, chociaż 30l to 20petów - trochę dużo :P

Na razie petainer, któremu rozwaliłem fitting będzie fermentatorem do lambika, a z resztą jeszcze popróbuję napełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My mamy takie kegi w Artezanie, sprowadziliśmy z Czech, podobnie Alebrowar i chyba Browar Widawa. Fitting to jest Flach A. Jeżeli zaloży się normalną glowicę to fitting zostaje przełamany i już się nie bedzie nadawał. Do nalewania musimy używać specjalnej głowicy, którą Czesi dostaerczyli nam z razem z kegami. Moim zdaniem nie da się ich powtornie wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też oberwałem tym kegiem, po skończeniu go przez bar i zastanawiam się jak zmniejszyć w nim ciśnienie bez głowicy. Raczej nie są one przeznaczone do ponownego wykorzystania ze względu na budowę fittingu, jest to jednorazówka, ale myślę nad zrobieniem z niego do fermentatora, jak będę miał czas to się nim pobawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też oberwałem tym kegiem, po skończeniu go przez bar i zastanawiam się jak zmniejszyć w nim ciśnienie bez głowicy. Raczej nie są one przeznaczone do ponownego wykorzystania ze względu na budowę fittingu, jest to jednorazówka, ale myślę nad zrobieniem z niego do fermentatora, jak będę miał czas to się nim pobawie :)

Obcinasz plastikowe zaczepy fittingu i uchylasz/ściągasz go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcinasz plastikowe zaczepy fittingu i uchylasz/ściągasz go.

dokładnie, tylko czasem się zaczepy łamią - trzeba by jakiegoś korka gumowego użyć, żeby zrobić fermentator. Moje Peteinery pójdą do fermentacji lambików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o dezynfekcje rozbrojonego Petainera to nie polecam piro :monster: . Przemyłem sobie go roztworem i zostawiłam na jakiś czas, plastik totalnie skruszał i głowica rozpadła się, szkoda bo miałem właśnie napełniać, ale lepiej że teraz niż po napełnieniu. Chyba najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie oxy tuż przed rozlewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem, że to taka "jednorazowość" czeskiego plastiku :P, ale to raczej reakcja chemiczna, ponadto piro "zeżre" sprężynę :ble: . CLO2 ponoć się sprawdza, ale nigdy nie wiadomo jak zareagują te plastiki na chemię, myślę, że najbezpieczniej jest właśnie dezynfekować tuż przed rozlewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Świetny tutorial, poproszę jeszcze o info gdzie takie pet kegi można zakupić

Mam ponad 30 sztuk. Jak chciałbyś pokryć koszty wysyłki to Ci wyślę.

 

można je dostać w większości knajp lejących artezana/widawę/alebrowar

 

Dokładnie tak. Za darmo. Puby mają z tym problem ze względu na gabaryt.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.