Skocz do zawartości

Keg PET firmy Petainer


leszcz007

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu stałem się posiadaczem kilku kegów czeskiej firmy Patainer. Podobnych jak w tym artykule/doniesieniu

http://www.packaging..._zastepuje.html

 

tak to wygląda w "realu"

http://www.piwo.org/gallery/image/1892-keg-petainer-1/

http://www.piwo.org/gallery/image/1893-fitting-keg-petainer/

http://www.piwo.org/gallery/image/1894-fitting-keg-petainer2/

 

Chce spróbować ponownie napełnić ten keg, tylko nie wiem jak rozbroić fitting tak, żeby dało się go jeszcze użyć. Może ktoś już wcześniej miał do czynienia z tego typu kegami i zechce podzielić się wiedzą na ich temat. Jeżeli nie, to za tydzień zabiorę się za ich rozbrajanie metodą prób i błędów.

Jeżeli się nie uda, zawsze mogą zostać fermentatorami do lambików :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest cena takiego kega? Wpisuje w wujka google i nic nie znajduje. Fitting trochę słabo wygląda, chyba żeby go nie rozbrajać potrzebna by była maszyna do "nabijania" kegów jak w browarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te kegi dostałem, tak wiec nie wiem ile kosztują. Słyszałem tylko spekulacjach na poziomie 20pln, co potwierdzało by post kolegi Mason'a

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chce spróbować ponownie napełnić ten keg, tylko nie wiem jak rozbroić fitting tak, żeby dało się go jeszcze użyć. Może ktoś już wcześniej miał do czynienia z tego typu kegami i zechce podzielić się wiedzą na ich temat...

 

Może Ci w czymś pomoże, jak jeszcze nie zaglądałeś na tą stronę http://www.piwowarst...ex.php/fittings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głowica do normalnych kegów pasuje? Może przez nią można nalać.

głowica pasuje, z nalewaniem może faktycznie nie będzie problemu, tylko jakoś trzeba ten keg wymyć. Jeden rozbiorę, zobaczę czy coś z tego będzie.

 

p.s. ma ktoś z wrocka klucz do fittingu flash A? Bo jest trochę podobny.

p.s.2 coder, bardzo możliwe, że będę miał więcej tych kegów, jak coś to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Dziadek miał sposób czyszczenia kegów przez głowicę, poczytaj Jego tematy. Ogólnie jeżeli masz pasującą i szczelną głowicę, to rzecz sprawdza się do wpuszczenia odpowiedniej chemii i jej wypłukania.

Te kegi w założeniu to jednorazówki, czy wielorazowe? Może producent udostępnia odpowiednie procedury...

 

BTW- jakie to znosi ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zakłada, że będą to jednorazòwki, ale wiadomo "Polak potrafi". Poczytam temat Dziadka i sprawdzę czy zadziała. Co do ciśnienia, to nie wiem dokładnie. Chociaż Petainer zapewnia, że można używać ich kegòw tak samo jak normalnych, a kumpel z knajpy to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowica pasuje, z nalewaniem może faktycznie nie będzie problemu, tylko jakoś trzeba ten keg wymyć. Jeden rozbiorę, zobaczę czy coś z tego będzie.

 

p.s. ma ktoś z wrocka klucz do fittingu flash A? Bo jest trochę podobny.

 

Klucz jest pomocny jeśli ma blaszkę zabezpieczającą

 

Te kegi w założeniu to jednorazówki, czy wielorazowe? Może producent udostępnia odpowiednie procedury...

 

raczej jednorazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. ma ktoś z wrocka klucz do fittingu flash A? Bo jest trochę podobny.

 

Ale co tym tym kluczem chcesz robić, jeżeli to jednorazówki, to fitting pewnie jest zatopiony na stałe. Myślałem że masz nowe.

 

Zresztą dowiedziałem się, że podobno do ich napełnianiania potrzebna jest jakaś specjalna głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dowiedziałem się, że podobno do ich napełnianiania potrzebna jest jakaś specjalna głowica.

 

Ich kegi można napełniać jak standardowe, nie potrzeba nic specjalnego. Na tym polega ich urok, są dostosowane do istniejących linii rozlewniczych :). Mają też modele, które wymagają specjalnego sprzętu do rozlewu, ale takich chyba jeszcze u nas nie ma. Jeśli keg o którym mówimy pochodzi z AleBrowaru to spokojnie można w niego lać standardowym sprzętem.

Producent nie przewiduje mycia i ponownego nalewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do tej pory odsługiwalem tylko kegi cornellius'a i te po piaście (na wcisk) nie potrzebowałem do tego klucza. Przeglądnołem trochę piwowarstwo.eu i wydawało mi się, że fitting jest podobny do flash A. Kegi chyba są po AleBrowarze, ale głowy nie dam. Na samym kegu niema nadruku. Chyba, że coś było na pudełku.

Fajnie by było, jakby się dało je normalnie napełniać. Jak wrócę z urlopu zabiorę się za próby mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fitting to Flash A, ale jakoś nie wszystkie głowice flash A do niego pasują, trzeba mieć taką z wąskim kołnieżem, inaczej trzeba dobijać młotkiem. Co do ściągania fittingu, to jest on wciskany i trzeba podważyć wszytkie zaczepy i go wyciągnąć. Raz się uda a raz nie, dla tego chyba będę lał przez głowice, bez ściągania fittingu. Jak narazie traktuję to jako wyjście awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są argumenty za ponownym wykorzystywaniem takiej bańki względem normalnego kega? Pomijam cenę bo w keg inwestuje się tylko raz a plastikowy nie posłuży długo. Ja przerobiłem bo na pojemnik fermentacyjny po prostu i takie widzę jego zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my już mamy te Petainery, i niestety potrzebna jest specjalna głowica do nalewania, zwykła głowica do wyszynku otwiera go raz na zawsze i jest już nie do użytku, tak, że obawiam się, że nie da się go użyć ponownie.

 

A co to znaczy, że jest otwarty raz na zawsze? Nie trzyma ciśnienia czy coś innego jest nie tak. Bo w/g mnie trzyma ciśnienie - nie da się go zgnieść, bez nałożenia głowicy.

 

Jakie są argumenty za ponownym wykorzystywaniem takiej bańki względem normalnego kega? Pomijam cenę bo w keg inwestuje się tylko raz a plastikowy nie posłuży długo. Ja przerobiłem bo na pojemnik fermentacyjny po prostu i takie widzę jego zastosowanie.

Jak dla mnie argumentem jest możliwość wywalenia takiego kega i wzięcie kolejnego - np po imprezie jak się już go nie chce nosić. Poza tym pasuje do większości rollbarów - wystarczy mieć głowicę, a z Corneliusami musiałem się trochę narobić żeby można było rollbar podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie argumentem jest możliwość wywalenia takiego kega i wzięcie kolejnego - np po imprezie jak się już go nie chce nosić. Poza tym pasuje do większości rollbarów - wystarczy mieć głowicę, a z Corneliusami musiałem się trochę narobić żeby można było rollbar podłączyć.

Po imprezie będziesz wyrzucać kega? Z corneliusem musisz sie narobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.