Jump to content
marbelka

silikon do kapilary

Recommended Posts

kupiłem układ LM35 i zrobiłem z niego przystawkę do zwykłego miernika elektrycznego-pokazuje temp do 0,1stC-testowałem z dobrym elektronicznym termometrem z bagnetem i z rtęciowym

Kapilarę zrobiłem z rurki miedzianej zalutowanej na końcu.Czujnik wsadzony do rurki do końca,różnica temperatury w kapilarze a bez kapilary to ok1,5st.(w wodzie,temp 72 st)Może ktoś polecić konkretny silikon/pastę termo?Czy zwykły silikon sanitarny może być?

Znalazłem taką pastę :http://allegro.pl/pasta-silikonowa-h-100g-pasta-termo-i2391125016.html

czy to ,że jest ona na bazie miedzi,oznacza,że będzie przewodziła prąd? może zrobić zwarcie na nóżkach LM35?

Edited by marbelka

Zwykły "octowy" silikon nie "bedzie" - to raczej izolator niż przewodnik ciepła,

ta pasta z allegro jak najbardziej tak, można kupić też mniejsze pojemności za kilka zł.

Jeśli chodzi o przewodzenie ciepła to tak ale ogólnie to też nie za bardzo bo one nie twardnieją i nie uszczelnią czujnika jak należy a o to chyba chodzi.

Jeśli chodzi o przewodzenie ciepła to tak ale ogólnie to też nie za bardzo bo one nie twardnieją i nie uszczelnią czujnika jak należy a o to chyba chodzi.

nie ,nie chodzi o uszczelnienie,bo przecież rurka jest zalutowana,bałem się,że ta pasta na bazie miedzi-lub srebra, bo takie też spotkałem,będzie przewodziła prąd i zrobi mi zwarcie na czujniku

Są pasty które dobrze przewodzą prąd, trzeba pytać sprzedającego lub wyszukać informację na stronie producenta.