Skocz do zawartości

Kiełbaski w piwie - Beer Brats


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

2011-10-06_17-20-32_301.jpg

 

To jest prosty sposób robienia kiełbasek, można to zrobić w kuchni albo na grillu. Ja używam niemiecki Bratwurst, ale można użyć polską Białą Kiełbasę. W kiełbasach zrób małe dziurki co kilka centymetrów i wrzuć je do naczynia z gotującym piwem. Gotuj przez kilka-kilkanaście minut potem dokończ smażeniem na grillu lub na patelni z masłem aż skurka na kiełbasie zrobi się brązowa.. Do piwa możesz wrzucić cebulę i paprykę, lub możesz ją usmażyć potem na patelni lub grillu. Takie kiełbaski są bardziej soczyste w środku niż smażone tylko na grillu lub patelni, ale na zewnątrz ciągle mają zarumienioną na brązowo chrupiącą skurkę - takie coś "pomiędzy" smażeniem/grillowaniem i gotowaniem.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęciłeś mnie Scooby tym przepisem :D Ale mam kilka pytań:

 

1) Czy rodzaj piwa ma znaczenie? Może być byle jaki sikacz ze sklepu?

2 Kiełbasa biala rozumiem surowa a nie parzona?

3) Czy po etapie gotowania w piwie, przenosząc na patelnie z masłem równiez dodaje odrobiny piwa czy już tylko smaże kiełbasy na tłuszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć kupnego sikacza albo kupne/domowe piwo "z charakterem". Zrobiłem to nawet z IPA i stoutem. To zależy co lubisz, na co masz ochotę. Jasny sikacz nie doda ci żadnych smaków do kiełbasy, piwo "z charakterem" da ci lekki posmak w kiełbasie, możesz ten posmak zwiększyć jeżeli ugotujesz w tym piwie cebulę do kiełbaski. Ja bym ci radził zacząć z lekkim/jasnym piwem.

 

Kiełbaski są surowe a nie parzone.

 

Po przeniesieniu kiełbasek na grill/patelnie nie przenosisz już piwa, tylko po prostu dosmażasz kiełbaskę żeby miała chrupiącą brązową skurkę.

Na youtube znajdziesz polski przepis gdzie kobieta używa tego piwa po gotowaniu na sos (właściwie roux), w/g mnie bardzo dobry pomysł, ale jeszcze nie próbowałem.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie takie kiełbaski wczoraj na obiad i powiem, że bardzo dobry przepis. Użyłem sikacza ze sklepu ( Żywca ) i mimo to smak piwa było czuć w kiełbasie. Do masła dodałem trochę oliwy, żeby się nie przypalało. Podejrzewam, że w wersji grillowanej, jest jeszcze lepsze, bo w wersji "patelnianej" całe danie wydawało się troche zbyt ciężkie i tłuste jak na mój gust. Nie mniej jednak polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to gdy smarzę cokolwiek - ryż po hiszpańsku czy scallopine też zawsze używam olej z oliwek + masło. Daje to dobry smak i nie przypala się tak szybko jak z samym masłem. Tylko że w tym poście nie chciałem się aż tak "rozdrabniać" na temat szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwa z oliwek tak , ale nie z pierwszego tłoczenia bo do smażenia się nie nadaje.

Samo sklarowane masło daje fajny efekt.

Dodrą oliwę można dodać na końcu aby nie straciła swoich właściwości.

Masło przypala się bo ma w swiom składzie białko i cukry , sklarowane to czysty tłuszcz.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robiłem kiełbaski na obiad. Rewelacja :D

Jak ktoś lubi pieczarki, to polecam najpierw je lekko podgotować z kiełbaskami, a potem podsmażyć. Do tego pieczona w piekarniku czerwona papryka, młode ziemniaki...i zimne piwko :beer:

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.