Skocz do zawartości

Pierwsza infekcja - czy od razu wylewać?


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc nie wykluczałbym tu drożdży - taka błona robiła mi się w piwach z dużą ilością środka do refermentacji (wity). Jakby nie było w fermentatorze drożdże też zbierają się na początku na górze. Druga opcja to tlenowce - po kilku dniach w butelkach tlenu nie ma, zostaje tylko CO2, więc opadają na dno i idą spać.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder ma rację. Infekcje w butelce są teoretycznie możliwe (piwo dla niektórych organizmów jest całyczas dobrym środowiekiem rozwoju). Ale moja praktyka mówi, że butelki są najmniej prawdopodobnym punktem zakażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu. Dzisiaj otworzyłem jedną z butelek z tym "czymś" na górze. I tak:

1. Po otwarciu jest lekka "kapucha", ale ona znika, zastępowana przez lekki chmiel

2. W smaku jest kwaskowate, ale nie odrzucająco - jak już ktoś pisał, kwaskowatość jest cechą tego piwa

3. Goryczka. Wg BS2 ma 30 IBU - co nie jest duże. 18g Lubelskiego na 10' też nie dało zbyt dużego aromatu chmielu. Za to goryczka wyczuwalna w smaku, zostaje w ustach po przełknięciu (18g marynki 60')

4. Ogólnie pomijając infekcję w sumie cel został osiągnięty: piwo jest treściwe, słodowe, z raczej słodkim finiszem (i minimalnie kwaskowatym).

 

Już piszę do dwóch zainteresowanych testerów, że piwka mogę podrzucić. Z chęcią przeczytam, co ktoś inny o nich powie.

 

Ogólnie - następną butelkę chcę otworzyć za miesiąc. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.