Skocz do zawartości

Przeliczenia starzenia się chmielu


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu jeszcze dość sporo Marynki i Lomika z 2007 roku w szyszkach. Trochę ten chmiel zwietrzały, nie był przechowywany w idealnych warunkach.

Istnieją jakieś wzory, tabele na przeliczenie takiego chmielu?

Gdzieś coś takiego widziałem ale nie mogę znaleźć a chciałbym jeszcze wykorzystać swoje zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byl przechowywany w zamrażarce we w miare szczelnym opakowaniu to pol biedy...

Jezeli w temp pokojowej musisz sam ocenic czy i jak "pachnie"...

Moim zdaniem ostotna kwestia jest tez ilosc żółtego pyłku np. na dnie naczynia czy torebki, w ktorej chmiel byl przchowywany,jezeli jest tego pylu sporo to dorzuc go do brzeczki,to jest wlasnie lupilina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba ciężko będzie ze wzorami na chmiel który był przechowywany w piwnicy w której nie ma stałej temperatury (od 12°C zimą do 22°C latem) w miarę szczelnym worku.

Także zobaczę jak to będzie w Beersmith, wezmę na węch i zdrowy rozsądek :beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie używał. Prawdopodobnie od chmielu miałem piwa z dziwnymi smakami i zapachami. Kopyr je zna - koźlak majowy.

Jacer to nie było od chmielu 100%. IMO to była jakaś infekcja.

 

Choc niedawno otworzyłem je i ... po tych smakach ani śladu.

O a to już jest bardzo ciekawe. Może to były jakieś związki podobne do diacetylu i drożdże je zredukowały.

 

Jeżeli chcesz chmielić dla goryczki, to jak najbardziej bym ten chmiel wykorzystał. Po prostu sypnij więcej. Używałem chmielu 2 albo 3-letniego i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.