Skocz do zawartości

prawdopodobnie kolejny temat na temat zestawu startwego na świecie :P


kot

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałbym się przywitać. A więc witam :P

 

Po drugie chciałbym przeprosić za kolejny taki sam temat jakich juz było pewnie milion pięćset tysięcy. Ale...

 

Ale to co sie dzieje w moim mózgu to jest jakaś masakra. Z natłoku informacji i tematów z forum, które czesto błądzą gdzieś w bliżej nie określonych kierunkach mam mętlik w głowie. Dlatego proszę was na początek o odpowiedzenie na jedno proste pytanie. Jaki zestaw wybrać na początek :P Zestawów startowych jest wiele(allegro, BA , wes itd) i ceny są różne. Najbardziej podoba mi sie zestaw z BA(=%2F163929%2F164395%2F11261166&sortuj=kod"]http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Browar_Domowy_Browamator_SUPER_START_PREZENT_-_z_surowcami_i_ksiazka&przedm=5484295&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F11261166&sortuj=kod) Ale cena już mi sie nie podoba. Wskażcie mi proszę co wybrać ale żeby wszystko było.

 

pozdrawiam

 

p.s. jeśli moderatorzy uznają za stosowne skasowanie tego tematu to bardzo proszę, nie obrażę sie. Ale wtedy licze na pomoc na privie ;)

Edytowane przez kot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi ci o =%2F163929%2F164395%2F11261166&sortuj=kod"]ten zestaw, bo twój link nie działa.

 

Jeżeli uważasz, że to dużo, później będzie tylko ciężej - to jest naprawdę PODSTAWOWY zestaw. Oczywiście możesz kupić go "na raty"

 

na początek

- fermentor uniwersalny 30 litrów z rurką fermentacyjną i kranikiem.

- kapslownica ręczna "Greta",

- kapsle,

- areometr piwowarski ze skalą Ballinga 0-35°,

- środek dezynfekcyjny (OXI, kret, ClO2.....)

- jakaś pucha

- rurka do rozlewu butelkowego

 

a później jak Ci się spodoba to dokupić resztę.

 

nie zapomnij, że potrzebujesz jeszcze garnka przynajmniej 6-10l do rozpuszczenia ekstraktu i chwilowego pogotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na wiki co będzie potrzebne.

 

tak tak, mam też google, opcje szukaj, przymyślenia Jejskiego itd itd. Wszedzie byłem, a czuję sie tylko głupszy :P

 

Rozumiem, że chodzi ci o ten zestaw, bo twój link nie działa.

 

Jeżeli uważasz, że to dużo, później będzie tylko ciężej - to jest naprawdę PODSTAWOWY zestaw. Oczywiście możesz kupić go "na raty"

 

Czyli płacić nie żałować? to w takim razie może jest gdzieś lepszy zestaw w tych pieniądzach? A nie wiecie czy WES ma sklep stacjonarny czy tylko przez internet, bo nie mam daleko i mógłbym sie przejchać i przy okazji posłuchać mądrzejszych ludzi odemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zestawie jest szczotka do mycia butelek, czy co sobie tam producent wymyślił - ta Ci się w ogóle nie przyda...

 

>Fermentator - siłą rzeczy być musi:)

>Kranik - dla mnie, rzecz niezbędna przy rozlewie piwa - bardziej doświadczeni forumowicze uważać mogą, że jest siedliskiem bakterii i cieknie - z tym ostatnim to prawda, ale sam sobie z tym poradzisz używając uszczelek itp. Co do bakterii, to higiena i porządne mycie oraz odkażanie stanowią w tym fachu podstawę. Więc - jeśli nie zachowasz wysokiego poziomu czystości - nie pojedziesz!

>Ballingomierz, Areometr, Cukromierz jak zwał tak zwał potrzebny co byś na ślepo nie działał.

>Mieszadło - bez tego diabła nie zamieszasz a ręką nie polecam :smilies:

>Rurka Fermentacyjna - dla jednych pożyteczne narzędzie, dla innych zbędny dodatek - używam bo miło popatrzeć i posłuchać jak piwko pracuje :lol:

>Kapslownica - nie ma siły by jej zabrakło przy rozlewie do butelek - no chyba, że masz zamiar korzystać z butelek typu PET, czy z zamknięciem patentowym.

>Miarka do odmierzania ilości cukru potrzebnego do refermentacji (podzielona na trzy do butelek 0,33; 0,5 i chyba 0,75)

>Kapsle - wiadomo, Kapslownica=Kapsle

>W zestawie znaleźć może się także termometr ciekłokrystaliczny do naklejenia na fermentator - jeśli nie będzie, koszt zakupu to ok. 4zł

 

Dokupić powinieneś:

 

Termometr do pomieszczeń - jeśli nie posiadasz...

Wężyk igielitowy przydatny przy rozlewie piwa...

Środek do dezynfekcji - używam Pirosiarczanu Sodu...

 

I oczywiście puszeczka z Ekstraktem, oraz cukier/glukoza (nie polecam - sam użyłem do pierwszej warki(Lager), niemniej jednak piwo oczywiście jest do wypicia i nie jest to gniot) bądź ekstrakt słodowy jako zamiennik cukru czy glukozy.

 

Chyba wsio jak na pierwszy rzut... mogłem o czymś zapomnieć, ale doczytasz a inni dopiszą ;)

Edytowane przez yachopies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, rozumiem co przeżywasz. Ja jestem dopiero po dwóch warkach, jedna jeszcze siedzi na cichej. Mam zestaw z BA i garnek z Allegro, wybrałem bez słodu, ale słód (Belgijskie Pale Ale) wybrałem sobie też z BA by za przesyłkę razem zapłacić. Początkowy wydatek, jest tego nie unikniesz za bardzo. Ja wypisałem sobie co mi będzie potrzebne i spisałem koszt z różnych sklepów. Ceny różne generalnie, maksymalnie zaoszczędzisz ze 20 zł kosztem czegoś. Chyba nie warto. Ja polecam Ci BA, garnek znajdź na Allegro i filtrator z wężyka (super sprawa). I do dzieła!! Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podsumuję takim krótkim cytatem , (choć proszę o wyrozumiałość Pana Ziemowita Fałata odnośnie dokładności cytatu ) z jego książki :

[..] Po pewnym czasie sam zauważysz ile przyjemności sprawia zakup nowego sprzętu do Twojej warzelni[..] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podsumuję takim krótkim cytatem , (choć proszę o wyrozumiałość Pana Ziemowita Fałata odnośnie dokładności cytatu ) z jego książki :

[..] Po pewnym czasie sam zauważysz ile przyjemności sprawia zakup nowego sprzętu do Twojej warzelni[..] :D

Nie od dziś wiadomo, że nie chodzi o to żeby króliczka złapać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.