Skocz do zawartości

Euro 2012


wena

Rekomendowane odpowiedzi

Typowo polskie podejście

 

Trudno mieć inne, jak się ogląda różne mistrzostwa w piłce nożnej od 1978 roku. Polska drużyna w finałach ME gra po raz pierwszy i to tylko dlatego, że jako gospodarz nie musiała grać w eliminacjach.

 

Hajto to nieźle określił w SE, że jest to nadmuchany balon oczekiwań. Drużyna od 2 lat nie grała ani jednego poważnego meczu, skąd nagle wiadomo ile jest warta? A tu w grupie były mistrz i wicemistrz Europy oraz Rosja, która właśnie zgnoiła byłego wicemistrza 4:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w taki razie odwołajmy euro a tytuł przyznamy w głosowaniu. Pamiętam że na Greków nikt nie stawiał a zdobyli tytuł mistrza. To jest własnie sport. Nadzieja emocje też i rozczarowania. I jeszcze jedno. Jakiś czas temu przestałem znajomych pytać co u nich słychać bo zawsze jest źle. I tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze abstrahując zupełnie od wyników polskiej reprezentacji, jesteśmy mistrzami w dmuchaniu balona oczekiwań, za każdym razem tak jest, przed każdą większą imprezą i przed każdymi eliminacjami np. Ligi Mistrzów.

A podstaw do "dmuchania" nie mamy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Smuda zmarnował szanse na dobry wynik naszej reprezentacji.

 

Po pierwsze, pokłócił się z kilkoma zawodnikami min. Borucem, Żewłakowem i Kuszczakiem a to dobrej atmosfery w reprezentacji nie zrobiło.

Pierwsza interwencja Szczęsnego w meczu i nieporozumienie z Wasilewskim a to dobrej atmosfery na tyłach też nie zrobiło.

 

Po drugie i ważniejsze, na zgrupowaniach wymyślał jakieś siłowe treningi w postaci ciągnięcia ciężarów w uprzężach co po ciężkim sezonie jaki miała nasza „niemiecka” trójka jest głupotą. Stracili tą świeżość i świetną formę jaką mieli pod koniec sezonu.

Takie treningi odbijają się później czkawką bo naszych w drugiej połowie nie było, ewidentnie byli słabsi kondycyjnie. Widząc to, dlaczego Franz nie zmienił żadnego piłkarza w polu?

Trener ruskich Dick Advocad powiedział że przed takim turniejem nie powinno zmuszać się piłkarzy do pchania taczek.

 

Po meczu Smuda zwalił winę na piłkarzy twierdząc że spaliła ich ranga meczu. Tylko że w pierwszej połowie szło im dobrze. I co, dopiero w drugiej połowie się ocknęli i uświadomili że grają w ME? Bzdura.

No cóż po meczu otwarcia zostały nam już tylko dwa, ten ostatniej szansy we wtorek i tradycyjnie ostatni o honor. No chyba że: Grecy wygrają z Rosją, Czesi wygrają z Grecją my wygramy z Czechami itg.

 

Po trzecie. To że nie doszło do kompletnej kompromitacji należy przypisywać przypadkowi bo tylko tak można nazwać obronę rzutu karnego. FUKS. To wie każdy kto choć raz stanął miedzy słupkami bramki. To że Smuda nie przeprosił Polskich kibiców za porażkę to obraza. To nic innego jak dyskwalifikacja trenera , który nie umiał poprowadzić i mobilizować zespołu. Na konferencji prasowej przyznał że zespół ustępował doświadczeniem Grekom. Ale to on dokonał takiego wyboru. Pogratulował zawodnikom, Czego? Tego że dotrwali? Nie było lidera i trenera w drugiej połowie meczu .Piszczek sam powiedział: Nie wiedzieliśmy jak poradzić na długie piłki Greków. Więc odpowiedź prosta. Grecy wiedzieli jak zagrać z Polakami - bo mieli trenera. Polacy nie mieli pojęcia co zrobić. Na boisku niedoświadczeni piłkarze którzy nie maja pojęcia jak grać przeciw "długiej piłce" a na ławce trener z głową w chmurach (pewnie wyobrażał sobie bankiet w Belwederze) , który nie widzi bezradności piłkarzy. Ręce opadają.

 

Ale żeby nie było, trzymam kciuki za naszych do ostatniej minuty.

 

A propos Belwederu i polityki, balon jest nadmuchany do granic możliwości i to aż kole w oczy, sukces goni sukces, jesteśmy świetni na każdym polu, dworcu itg. Kraśko nadaje z dachu, Tvn24 nadaje jak z poligonu. Wysłała nawet śmigłowiec aby transmitować przez godzinę z lotu ptaka przejazd premiera po przejezdnej autostradzie A2. Żenada.

Mówicie żeby nie mieszać polityki ze sportem. Przecież cały ten pijar HGW i rządzących to właśnie polityka. Otwórzcie oczy.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy wywieszają byle jakie flagi z napisami itp. proponuję lekturę:

 

http://pl.wikisource...ach_państwowych

 

Zwłaszcza Art. 6 oraz dla tych co wywieszają flagę z godłem Art. 9 (bo rozumiem że auta z takimi flagami są amfibiami)

 

A Euro jak to Euro lubię od czasu do czasu oglądnąć fajne mecze. Przykładowo dziś Niemcy-Portugalia może być ciekawie

 

Flaga to jest flaga, na święta państwowe, na urzędach itd. Na meczu możesz mieć gacie biało-czerwone, stringi, bikini, kapelusz, pelerynę i jest ok. Nie bądźmy stetryczałymi pierdzielami. Tam gdzie flaga występuje jako flaga państwowa, należą jej się wszelkie honory i wszelkie szykany powinny być zachowane, co nie znaczy, że nie może być gadżetów w barwach narodowych. Chyba wolę, żeby na stadionach były właśnie gadżety w barwach biało-czerwonych niż flaga, która może zostać podeptana, ubłocona, podarta czy co tam jeszcze przyjdzie do głowy,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tylu wspaniałych ekspertów od piłki nożnej mamy na forum.

To że Smuda nie przeprosił Polskich kibiców za porażkę to obraza.

Nie bądź śmieszny!

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tylu wspaniałych ekspertów od piłki nożnej mamy na forum.

A niby skąd to miałbyś wiedzieć? Czy my znamy się tu wszyscy w realu?

Przypuszczam że wielu rzeczy jeszcze nie wiesz.

 

Jeśli masz jakieś inne przemyślenia odnośnie meczu i Euro to śmiało podziel się z nami.

Znajdę jakieś zdanie i będę szydzić w samotności lub przeleję te wiekopomne słowa na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że Smuda ma przepraszać za pierwszy mecz, który w dodatku zakończył się remisem? Ma tym samym powiedziec drużynie i kibicom, że już wszystko skończone? Przeprosić to on może, jak już z grupy nie wyjdą, na razie wierzy że będzie dobrze i to chyba on powinien ostatni stracić nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on jest trenerem, on ustala taktykę, to jego praca - my go ocenimy na podtawie wyników, a na to jeszcze za wcześnie. Byłeś na tych zgupowaniach, wiesz co tam się dokładnie działo, skoro uważasz jego decyzje za błędne?

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 38 mln piszących posty tylko po to aby wyszydzić, napisać cokolwiek nie na temat i zaistnieć.

 

Przykro mi, ale nie da rady już tu chyba podyskutować na poziomie. :(. EOT.

 

 

Edit. OK, usunąłem.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Prosze o informacje czy mam temat zamknac czy jest szansa na konstruktuwna dyskusje.

Temat niech toczy się bez polityki.

Parę słów "eksperta":

Rozum mówi mi że czekają nas sromotne porażki, szczególnie z Rosją. Serce mówi że damy radę, z Rosją kolejny remis a Czechów ogramy 2:0.

I proszę nie zaśmiecajcie tradycynie tematów, to staje się już żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie grają strasznie fajną piłkę. Szybką i nastawioną na strzelanie dużo bramek. Fajnie było by gdyby wygrali EURO 2012. Niemniej będę trzymał kciuki, że z nimi wygramy we wtorek(pieniędzy na to bym nie postawił ;)). Zastanawiam się, które piwo otworzyć aby maksymalnie wesprzeć nasz team.

Z Czechami powinno nam się udać.

 

Pozdr,

 

ps. Miejmy nadzieję, że trener Smuda zorientuje się, że zmiany są dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej będzie zależało od meczu Grecja-Czechy... Z Rosją może być ciekawie bo dobrze grają z przodu a gorzej z tyłu, więc dużo będzie zależało od obrony (zmiana Boenisha....)

Mecz nr 4 zachwycił dopiero po bramce dla niemców, Portugalia nieskuteczna podobnie jak wcześniej Holandia...

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wczorajszych meczy, mówiło się że to najsilniejsza tabela, a to co ja wczoraj oglądałem to jedno wielkie rozczarowanie mecze były dość słabe. Holandia z początku ładnie potem przygasła i dała sobie bramkę strzelić, nie powiem należała im się za to co wyrabiali na boisku mam nadzieje że Dania będzie czarnym koniem tej tabeli. Mecz Niemcy-Portugalia liczyłem na piękne widowisko a tu jakbym oglądał mecz Korony Kielce z Ruchem Chorzów, ale się doczekaliśmy po wielu minutach bramki i w końcu coś zaczęło się dziać. Szkoda mi Polski, ale mierz siły na zamiary! Miejmy nadzieje że nam się poszczęści-zagrają lepiej niż z Grecją i wyciągną z tego meczu wnioski! Rosja to nie w kasze dmuchał przeciwnik, jeżeli będzie remis to będzie to wielki sukces. Natomiast z Pepiczkami nie liczyłbym też na łatwą przeprawę, ale wygrana jest możliwa! Dodam jeszcze że Polacy to zrzędy i zamiast się cieszyć z Euro to trzeba narzekać ( co leży w naszej naturze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.