Skocz do zawartości

DIY Sterownik temperatury (STC-1000).


mirogster

Rekomendowane odpowiedzi

 

czy STC 1000 da się podłączyć tak aby heater'em był zasilacz ATX 230v

a dlaczego nie?

Tylko pamiętaj żeby ten zasilacz ATX ustawić tak by od razu startował sam.

 

 

Już ogarnąłem, działa:) zamiast grzałki użyłem małej nagrzewnicy 12v do wnętrza auta, którą ostatnio można było w netto zakupić.

Źle coś musiałem podłączyć za pierwszym razem, stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

*** ODKOP ***

 

Koledzy doradźcie. Zmontowałem sobie termostat na klonie STC-1000 z aliexpress. W sumie to okazało się że ta wersja jest trochę inna niż egzemplarze ktore widzialem buszując w internetach - wyglądem praktycznie się nie różni, ma inaczej podpisane guziki oraz trochę więcej funkcji. Standardowy ma 4, mój ma 8 i nie bardzo łapię jak się nim posługiwać.

 

Czy ktoś będzie tak miły wytłumaczyć mi na podstawie poniższego spisu funkcji, jakie wartości ustawić by temperatura docelowa wynosiła 15°C?

Dodam że do sterownika podłączony jest tylko element chłodzący.

Code 	Function                    Setting range 	Default 	Unit
F00	Refrigeration Differential	1~16		3		°C	
F01	Heating Differential		1~16		3		°C	
F02 	Compressor delay 	        0~20 	        3 	        Min.
F03 	Lower Temp. limit 	  -40~setting Temp.    -20 	        °C
F04 	Upper Temp. limit 	  Setting Temp.~110 	20 	        °C
F05 	Temp. calibration 	      -12~12 	        0 	        °C
F06 	High Temp. alarm 	      F07~110 	        110 	        °C
F07 	Low Temp. alarm 	      -40~F06        	-40      	°C
F08 	Communication signal 	      000~999 	        000     	/ 
Edytowane przez needmorehops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko ten mój jest trochę inny - nie ma takiej opcji jak "zadana wartość temperatury", są cztery funkcje odpowiadające za temperaturę + jedna do kalibracji. Zupełnie nie wiem za co te dwie pierwsze odpowiadają? Zakres jaki tam można ustawić to 1-16°C.

 

*** EDIT ***

dobra, już chyba wiem. Oczywiscie jest opcja "zadana wartość temperatury", wystarczy poklikać strzałką w górę lub dół... :wallbash:   Pierwsze dwie funkcje to histereza dla chłodzenia oraz grzania.

Edytowane przez needmorehops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupisz stc-1000 w odpowiedniej wersji sprzetowej to mozna z niego zrobic stc plus. Wgrywa sie schemat temperaturowy fermentacji i on sam reguluje np ze przez 36h ma byc 16C a pozniej podnosi temp o 1C na dobe.

https://github.com/matsstaff/stc1000p

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, chce się upewnić że sterownik z tej aukcji będzie dobry:

http://www.ebay.com/itm/Digital-STC-1000-All-Purpose-Temperature-Controller-Thermostat-With-Sensor-220V-/351575072559

 

Proszę o opinie.

Kosztuje nieco ponad 40 zł, więc się chyba opłaca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy taki sterownik stc-1000 uciągnie grzałki 4 kW?

Jesli "taki" to ten co poniżej

 

 

Panowie, chce się upewnić że sterownik z tej aukcji będzie dobry: http://www.ebay.com/...V-/351575072559

 

To niestety nie bo podają, że ma przekaźniki do obciążenia max 10A czyli nieco powyżej 2kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce się upewnić że sterownik z tej aukcji będzie dobry:

http://www.ebay.com/itm/Digital-STC-1000-All-Purpose-Temperature-Controller-Thermostat-With-Sensor-220V-/351575072559

 

Proszę o opinie.

Kosztuje nieco ponad 40 zł, więc się chyba opłaca.

 

Pozdrawiam

tak, nada się. To jest najpopularniejsza "wersja" tego sterownika. Mój też ma napisane STC-1000, ale ma inaczej podpisane klawisze i więcej funkcji, które w sumie nic nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy samo urządzenie będzie się nadawać.

Będzie się nadawać :D (choć szkoda, że nie wiemy do czego?)

Nie jest to jednak aż tak istotne bo oba mają chyba programowo ustawianą funkcję i sterowania grzaniem lub chłodzeniem.

Ważne jest to aby nie przekraczać obciążenia styków przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś z was używa regulatora temperatury wh7016c? Jest bardzo podobny do stc 1000 ale ma inne parametry techniczne. Zakupiłem regulator wh 7016 i nie mam do niego instrukcji jest w necie instrukcja ale tylko chiny i uk. Więc jeśli komuś by się chciało podesłać zdjęcie instrukcji lub opisać ją poprostu to bardzo byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Padł mi mój budżetowy sterownik bazowo służący do obsługi terrariów. Szukam czegoś nowego i STC1000 wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Czy jest to do zrobienia dla osoby, która nie ma najmniejszego pojęcia o elektronice? Może jest możliwość kupna takiego sterownika w wersji "plug&play"? Chodzi oczywiście podłączenie do lodówki. A może lepiej kupić coś takiego http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/jednofazowe/33-regulator-temperatury-prt1-z-czujnikiem-zewnetrznym.htmllub ewentualnie możecie polecić podobny sprzęt? Oczywiście STC1000 wydaje się mieć większa funkcjonalność (histereza itd) i preferowałbym takie rozwiązanie ale coś sam się boję za to zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest to do ogarnięcia, ja jestem noga w tej dziedzinie a zmontowalem juz termometr na ds18b20 oraz taki właśnie sterownik (klon STC-1000).  Śmiało kupuj, najkorzystniej chyba na Aliexpress. Instrukcje montażu i obsługi znajdziesz w angielskim jutubie. Ja przy okazji montażu nauczyłem się lutować, ale obejdzie się i bez tego stosując kostki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, kupiłem stc-1000 i podłączyłem wszystko tak, jak jest na tym tutorialu

Problem polega na tym, że omyłkowo kupiłem sterownik na zasilanie 12v. Czy w tym przypadku mogę zastosować taki transformator ? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5583773708

Kolejne pytanie - jak to połączyć teraz żeby wszystko było ok ? Sterownik miałby sterować lodówką i źródłem grzejącym (napięcie 220v)

Edytowane przez N20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.