Skocz do zawartości

DIY Sterownik temperatury (STC-1000).


mirogster

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega na pw pytał jak rozwiązałem połączenia wewnątrz, więc pokazuję na ogólnym jak wyglądają bebechy.

20171008_223151.jpg

 

EDIT. Test przeprowadzony i wszystko działa idealnie.:good:

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę setupem. Nabyłem na drodze kupna chłodziarkę liebherr pod zabudowę. Zrobiłem projekt szafki:

kp4KMRYl.jpg

Wymodelowałem w 3d żeby się upewnić że będzie działać:

PA9knjPl.png

8UnPvHVl.png

I poskładałem wszystko do kupy:

TsMLbzkh.jpg

v82uD4Oh.jpg

 

Jeszcze czekam na okleinę żeby front chłodziarki ładniej się prezentował i będzie gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ordi93 napisał:

Superowo to wygląda! :D Tylko ja bym jeszcze ten czujnik z stc1000 odseparował od temp w lodówce. Ja mój czujnik przykleiłem do fermentora a na niego kawałek styropianu 2 cm szeroki i pokazuje mi faktyczną temperaturę brzeczki :D


 

Temperaturę wewnątrz na górze młodego piwa pokazuje termometr z ikei, można by było teoretycznie kombinować z podłączeniem sondy spuszczonej w piwo do sterownika, ale za dużo zachodu przy właściwie żadnym zysku.
 

57 minut temu, redlum napisał:

Tak się zastanawiam czy by nie weszły dwa fermemtatory jeden na drugim.
 

Nie. Na dole chłodziarki powierzchnia nie jest równa, bo jest wcięcie za którym mieści się sprężarka, więc poniżej poziomu tej półki nie ma opcji postawienia fermentora. To jest podstawowa rzecz o której musicie pamiętać idąc na zakupy lodówki, a najlepiej wziąć ze sobą pusty fermentor na przymiarkę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dużą lodówkę z zamrażarka na dole. Myślałem że podłącze się pod sprężarkę I będę miał dwa różne pomieszczenia do fermentacji. A tutaj się okazało że w zamrażarce półki nie są wyjmowane bo są to elementy chłodzące. Pozostaje więc mi robić mniej więcej te same piwa i ustawiać dwa fermentory jeden na drugim.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hary86

Pamel w większości swoich produktów używa termometrów ds18b20, stc-1000 ma sondę ntc, więc nie da się tego zrobić.

Sondę ntc bez peoblemu kupisz na allegro.

Edytowane przez Jarzyn_waleczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Hobbysta napisał:

Dokładnie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki, wezmę z tego drugiego bo dają odrazu sondę, a w pierwszej ofercie nie widziałem. Zreszta ta druga to ze sklepu producenta prosto.

 

Brać wersje 110-220V ?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hobbysta napisał:

Wielkie Dzieki, wezmę z tego drugiego bo dają odrazu sondę, a w pierwszej ofercie nie widziałem. Zreszta ta druga to ze sklepu producenta prosto.

 

Brać wersje 110-220V ?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Bierz na 220V bo inaczej potrzebujesz zasilacza na te 12V czy 24V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 17:40, KHOT napisał:

Temperaturę wewnątrz na górze młodego piwa pokazuje termometr z ikei, można by było teoretycznie kombinować z podłączeniem sondy spuszczonej w piwo do sterownika, ale za dużo zachodu przy właściwie żadnym zysku.
 

Nie. Na dole chłodziarki powierzchnia nie jest równa, bo jest wcięcie za którym mieści się sprężarka, więc poniżej poziomu tej półki nie ma opcji postawienia fermentora. To jest podstawowa rzecz o której musicie pamiętać idąc na zakupy lodówki, a najlepiej wziąć ze sobą pusty fermentor na przymiarkę. 
 

Mam pytanie: ta chłodziarka miała zamrażalnik u góry? Jeżeli tak to czy był problem z demontażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hobbysta napisał:

Wstawisz nazwę modelu?

Wstawię jak tylko do domu wrócę, aczkolwiek nie fiksowałbym się specjalnie na szukaniu konkretnego modelu, chyba że masz dostęp do kogoś kto zawodowo sprowadza używany sprzęt np. z Niemiec. Raczej szukać jakiejś chłodziarki (czyli bez zamrażalnika) w najbliższej okolicy i jeździć z pustym wiadrem przymierzać.

 

Edyta @Hobbysta: czyta się trochę jak specyfikację czołgu a nie lodówki. ;)

 

 

 

kLVuFHVh.jpg

 

Edytowane przez KHOT
tabliczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 minut temu, Szuba napisał:

Podłączyłem lodówkę pod ten sterownik i niestety nie załącza mi lodowki

:polew:

Ty może daj to jakiemu elektrykowi do podłączenia?

6 minut temu, Szuba napisał:

Macie jakieś pomysły co mogłem zrobic źle?

Nie co mogłeś tylko co zrobiłeś źle :P Przekaźnik to tylko styki, a nie źródło zasilania.

Popatrz choćby tu

tam widać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.