Skocz do zawartości

DIY Sterownik temperatury (STC-1000).


mirogster

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że do gniazdek podpinasz lodówkę/ki i urządzenie włącza lodówkę tylko na chwile, żeby doprowadzić do ustalonej temperatury? Dzięki temu można ominąć grzebanie w termostacie lodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego gniazdka lodowka, a do drugiego, o ile bedzie potrzebne(np. chlodne noce), podlacze 'element grzewczy' wewnatrz lodowki. Sensor przyczepiony do scianki fermentora.To chyba najprostszy sposob na zmostkowanie termostatu.

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry patent, sam muszę coś takiego zmontować - bo nie mogę ruszać termostatu (lodówka na gwarancji). A czym można zastąpić Chiński Stc-1000 - widziałeś coś podobnego na Alledrogo? Jak nie, to daj link na ebay, z którego kupiłeś. Z wielką chęcią coś takiego zmajstruję.

 

Czy Stc-1000 jest dostarczany z sondą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też RT-2CO, nic nie trzeba przerabiać, ten jest przystosowany do chłodzenia.

tak mi sie też wydawało, że jest inny model prawidłowy, mój błąd......

Ten obecnie dostępny na alledrogo jest gotową przeróbką z RT-2C.

mówisz o tym?

chyba nie ma dużo zachodu dla elektronika przerobić taki sterownik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno o tym byc tutaj: http://www.piwo.org/...ury-do-lodowki/

Ale po co ingerowac w urzadzenie, jak za 10 pln wiecej macie sterownik do lodowki i grzania jednoczesnie?

W elektryka mozna pobawic sie pozniej, wszystko to laczac ;)

Do RT2C mozna podlaczyc tylko 1000 W, a do STC 2300 W, jest tez tryb oszczedzania kompresora.

 

Wihura i Darko w tamtym watku, wspomnieli tez o sterowniku NA20, ktory ma dwie sondy tmp. Tylko nie wiem ile taki kosztuje ;)

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bez ingerencji w RTC - wstaw przekaźnik z cewką 220 V AC o odwróconej konwencji styków w tor zasilania sprężarki (cewka szeregowo w obwodzie sterowniczym, zestyk szeregowo w obwodzie zasilania agregatu, napięcie 220 AC podajesz na obwod sterowniczy i równolegle na zasilający.

potrzebuję najłatwiejsza opcję, nie jestem elektronikiem a podany wyżej opis nie zachęca mnie bym nim został :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem

http://allegro.pl/elektroniczny-sterownik-regulator-temperatury-stc-i2393004793.html

fakt, że ma tylko jedno wyjcie (chłodzenie) to powinno być podobnie jak Stc-1000

 

z lepsiejszych to jest jeszcze

http://allegro.pl/regulator-temperatury-termostat-sterownik-czujnik-i2355771854.html

i wspomniany wcześniej NA20 ze zmienną histerezą

http://allegro.pl/regulator-temperatury-czujnik-termostat-sterownik-i2371855295.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszcz007 Hmm jezeli twoja lodowka stoi w mieszkaniu / domu, to raczej nigdy nie masz tam bardzo niskiej temperatury otoczenia :) Wiec zamarzniecie brzeczki ci nie grozi. W podobnej cenie.

Jak zalezy ci na czasie-bierz ten pierwszy. Do chlodzenia i fermentowania w przedziale lagerow i ale (4-24 C) powinien w zupelnosci wystarczyc.

A jak chcesz miec dodatkowo opcje sterowania grzaniem, wez cos na ksztalt STC.

 

PS. Kurcze, zrobil sie nam konkurencyjny watek do wspomnianego wyzej :( Mea culpa.

Elroy czy mozna je jakos polaczyc?

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze coś takiego jak tu ale nie wiem jak połączyć (plusem są dwa czujniki temperatury....)

trzeba by jakiegoś "szpenia" zapytać - coś tam jest napisane/narysowane, ale te tajemnicze znaczki niewiele mi mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i czy trzeba ingeowac w termostat czy wystarczy podłączyć wtyczkę jak mirogster....

Ze schematu na str. 11 wynika, że:

- styk 1 - to uziemienie (podłączenie do żeńskiego wtyku we wtyczce),

- zasilanie sieciowe należy podłączyć do styków 2 i 3,

- styk 6 można połączyć ze stykiem 3,

- styki 4 i 2 to byłoby wyjście na zasilanie grzałki,

- styki 7 i 2 to byłoby wyjście na zasilanie lodówki.

 

Czyli obywa się bez ingerencji w lodówkę, czy ewentualną grzałkę. To tak z grubsza - są jeszcze wyjścia na alarm i wiatrak; możliwe, że byłyby użyteczne. Jakbyście Panowie zakupili urządzenie, to wracając z pracy mogę je podłączyć. Byłby to doskonały pretekst do wymiany i degustacji własnych wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potrzebuję sterownik jak ten, STC-1000. Tzn ma grzać lub chłodzić wg potrzeby. Wyjście na grzałkę i na sprężarkę lodówki

 

Czy są na rynku jakieś inne łatwo dostępne sterowniki tego typu?

 

Potrzebuję szybko coś kupić i nie wiem w czym wybierać, proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.