Skocz do zawartości

Jak uwarzyć dobre piwo w stylu IPA


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie warzyłem piwa w tym stylu. Czy moglibyście mi napisać na jakie charakterystyczne elementy należy zwrócić uwagę tak by trzymać się w założonych ramach dla tego stylu ? Chmielenie na zimno czy na gorąco ? Czy macie może jakieś kruczki odnośnie tego stylu, warzenia, fermentacja itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie warzyłem piwa w tym stylu. Czy moglibyście mi napisać na jakie charakterystyczne elementy należy zwrócić uwagę tak by trzymać się w założonych ramach dla tego stylu ? Chmielenie na zimno czy na gorąco ? Czy macie może jakieś kruczki odnośnie tego stylu, warzenia, fermentacja itp

Cóż napisać - użyj opcji szukaj. :beer: Thobeta, to trochę wstyd, żeby doświadczony forumowicz zadawał takie pytania. Masz wytyczne BJCP przetłumaczone przez Makarona, masz wreszcie jego temat o recepturach American IPA, English IPA. A Ty jak gdyby nigdy nic zakładasz nowy temat. Jak to mawia jeden lemur z Madagaskaru Hańba Ci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem co nieco . Myślałem bardziej o waszych spostrzeżeniach. Po co popełniać te same błędy. Ale przyjmuje z pokorą twoją lepę w moje karczycho :beer: Czekam na Makaronowe tłumaczenie BJCP IPA :-) . Ale na początek warzenia nic mi chyba po nim

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry IPA, musi pachniec chmielem i to odmian brytyjskich ,albop amerykanskich Pozatym dobrze miec slod pale ale (Maris Otter, albo Pearl - to dla delikatnych cech slodow pale) ,ale w sumie smaki slodu nie sa zbyt mocno wyeksponowane. Musi miec relatywnie wytrawny finisz(dobrze odfermentowane) i teraz w zaleznosci czy chcesz wersje przypominajaca angielska czy amerykanska wersje. Angielska jest bardziej goryczkowa, amerykanska bardziej aromatycznie i smakowo nachmielona. Oczywiscie rozni sie rowniez gatunkami chmieli, ale mozna troche naciagnac styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.