Skocz do zawartości

jaki zestaw startowy


bilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać o zestaw startowy, który byłby najbardziej przyszłościowy tzn. pod kątem przejścia po powiedzmy kilku warkach w opcję zacierania. Jaki zestaw wybrać - BA, homebrewing czy może jeszcze coś innego np. z alledrogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taśmą izolacyjną ( pod wpływem temperatury rozklei się i klej będzie w piwie ) tylko rurką termokurczliwa.

a gdzie takową dostanę ?

rozumiem że termometr taki : http://allegro.pl/ikea-fantast-termometr-czasomierz-do-miesa-f-vat-i2385947555.html

Edytowane przez bilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka, koszulka, folia termokurczliwa ( to samo ) na alledrogo ,w sklepach motoryzacyjnych lub elektronicznych/elektrycznych. Najlepiej zabrać sondę ze sobą do sklepu i dopasować tak żeby był lekki luz przy nakładaniu rurki na sondę i delikatnie z każdej strony podgrzewać zostawiając odsłoniętą większą cześć metalową żeby było przewodzenie ciepła.

 

Ja mam odcinek kokoło 80 cm rurki termokurczliwej i nie muszę się bać że mi przez przypadek wpadnie do gara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka, koszulka, folia termokurczliwa ( to samo ) na alledrogo ,w sklepach motoryzacyjnych lub elektronicznych/elektrycznych. Najlepiej zabrać sondę ze sobą do sklepu i dopasować tak żeby był lekki luz przy nakładaniu rurki na sondę i delikatnie z każdej strony podgrzewać zostawiając odsłoniętą większą cześć metalową żeby było przewodzenie ciepła.

 

Ja mam odcinek kokoło 80 cm rurki termokurczliwej i nie muszę się bać że mi przez przypadek wpadnie do gara ;)

Czy byłbyś tak uprzejmy podrzucić fotkę ? Mam sam przewód opatulić tą koszulką czy część metalową sondy też ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego z czego opalana część to ta gdzie jest sonda, jak zgrzejesz całość rurki to zrobi się za sztywna i może pękać.

post-3055-0-28768700-1338495457_thumb.jpg

Edytowane przez miruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz cokolwiek, byle nie z allegro. Ten +termometr powinien być OK.

 

Przeczytaj przemyślenia Jejskiego.

Jak zamawiam ten zestaw to muszę do brewkita (puszki) dokupić : termometr, ekstrakt słodowy płynny np. bruntal jasny plus jakiś brewkit w puszce.. czy to wszystko czy będę potrzebował czegoś jeszcze (oczywiście oprócz butelek i czasu) ? :)

 

I jeszcze jedno pytanie : jak ten ekstrakt podzielić aby na te 23l piwa było dobrze ? Pozdrawiam

Edytowane przez bilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garnek by ci sie przydał, taki większy, na 30 l na początek - z brewkitem powinienes otrzymać instrukcję, wszystko powinno byc wyjaśnione

:beer:

Mam nawet większy, solidny baniak emaliowany :) w nim mam przygotowywać zamiast tego zestawowego 23l ?

Aha jeszcze coś - jak zamawiam brewkita i ekstrakt płynny to ile to może leżeć ? Bo może zamówiłbym od razu 2x brewkit i 2x ekstrakt żeby później na przesyłkę bez sensu nie wydawać tylko miałbym od razu na następny miesiąc ?

Edytowane przez bilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zestawie nie masz garnka - masz dwa fermentory.....

jak będziesz przechowywał w chłodnym miejscu to spokojnie pare miesięcy poleży....

ok więc tego ekstraktu słodowego płynnego ile schodzi na jedno warzenie ? całe 1,7kg czy to wystarczy mi na 2 brewkity ? bo nie mam jeszcze instrukcji więc nie wiem ile zamówić :)

Edytowane przez bilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to 1,7 kg jest przeznaczone na 9-11 l piwa

 

edit: pierwszy z brzegu tu

chyba średnio bo jak chcę zamówić sobie brewkit coopersa to mi wyświetla pod spodem Aby otrzymać 23 litry piwa, należy dodać (jedna z opcji do wyboru):

- 1 kg cukru lub glukozy (nie polecamy)

- 1,1kg zamiennika cukru do brewkitów

- 1,7kg ekstrakt słodowy jasny

czyli rozumiem że zamawiam trzecią opcję w jednej sztuce i starcza na 23l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak średnio?

 

Z samego brewkita otrzymasz 9-11l piwa, ale mocno chmielonego, bo zazwyczaj są tak robione, żeby używać ich z dodatkiem nienachmielonego ekstraktu i otrzymać 23l piwa.

 

Mówiąc krótko: cała puszka brewkita + cała puszka ekstraktu da ci 23l piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak średnio?

 

Z samego brewkita otrzymasz 9-11l piwa, ale mocno chmielonego, bo zazwyczaj są tak robione, żeby używać ich z dodatkiem nienachmielonego ekstraktu i otrzymać 23l piwa.

 

Mówiąc krótko: cała puszka brewkita + cała puszka ekstraktu da ci 23l piwa

A jak to się ma do zacierania samemu w kosztach ? Bo tu w takim razie 23l wychodzą za ~90zł czyli wysoko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc cały sprzęt to 1L pierwszej warki wychodzi najdrożej ,ale z każdą następną co raz mniej :) ale w piwie domowym chyba nie chodzi o to że b było tanio,przynajmniej mi ,ale jest to miły dodatek do hobby jeśli wychodzi tanio

ja pierwszą warkę zrobiłem brewkita +1.7 kg ekstraktu WES piwo po prawi 3 miesiącach jest pijalne ,szczególnie jak postoi kilkanaście dni w lodówce ,na pewno lepsze by było na innych drożdżach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc cały sprzęt to 1L pierwszej warki wychodzi najdrożej ,ale z każdą następną co raz mniej :) ale w piwie domowym chyba nie chodzi o to że b było tanio,przynajmniej mi ,ale jest to miły dodatek do hobby jeśli wychodzi tanio

ja pierwszą warkę zrobiłem brewkita +1.7 kg ekstraktu WES piwo po prawi 3 miesiącach jest pijalne ,szczególnie jak postoi kilkanaście dni w lodówce ,na pewno lepsze by było na innych drożdżach

ja zamówiłem 1 x Ekstrakt słodowy jasny Bruntal 1,7kg + 1 x Coopers BrewMaster - Pilsener 1.7kg. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie muszę już dosypywać cukru/ekstraktu bezpośrednio do butelek celem nagazowania czy też muszę ? I kolejne pytanie - w przemyśleniach Jejskiego nie ma nic o baniaku 30l przynajmniej nie w opisie warzenia za pomocą brewkita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.