Skocz do zawartości

Brewkit Coopers Mexican Cerveza


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Wstawilem brewkit cerveza 1.7kg +1.7kg ekstrat slodowy pszeniczny, 21 litrow wody. Wyszlo jakies 13blg (spodziewalem sie duzo mniej) po 7dniach piwo juz nie pracuje, spadlo do 3blg o ile sprzet nie przeklamuje.

Smak piwa slabiutki, a zarazem wydaje sie metne...nic nie plywa ale nie jest przezroczyste. Wiedzialem ze moze wyjsc slabsze w smaku, ale licze ze jednak po 2miechach bedzie duzo lepsze..

 

Pytanie brzmi: Rozlac do butelek i czekac na cud, czy tez przelac na cicha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszeniczniaki są z natury mętne.... było dodać zwykły jasny ekstrakt... nie zakłócił by 'meksykańskiej' nuty

 

 

pszenica jednak nie oznacza, że piwo będzie zawsze takie mętne, mgliste....

jak postoi (a obawiam się że nie bardzo.... ale to już inny temat :P) możesz uzyskać kryształek

Edytowane przez pepo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jasne=jasny ekstrakt, piwo ciemne=ciemny ekstrakt, piwo pszeniczne=ekstrakt pszeniczny - Ekstrakt bursztynowy dla np. IPA.

 

W przyszłości sprawdź jeszcze kolor ekstraktu i brew-kitka (EBC) Jeśli się pokrywają, znaczy się będzie ok. No chyba, że chce się stworzyć chimerę... ale o efektach to może wypowiadać się ktoś bardziej doświadczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jasne=jasny ekstrakt, piwo ciemne=ciemny ekstrakt, piwo pszeniczne=ekstrakt pszeniczny - Ekstrakt bursztynowy dla np. IPA.

 

W przyszłości sprawdź jeszcze kolor ekstraktu i brew-kitka (EBC) Jeśli się pokrywają, znaczy się będzie ok. No chyba, że chce się stworzyć chimerę... ale o efektach to może wypowiadać się ktoś bardziej doświadczony.

 

Jeśli zrozumiałem to sugerujesz użycie ciemnego ekstraktu do brew kita z ciemnym piwem - tak ?

Właśnie powinno się zawsze dodawać ekstrakt jasny - bo - brew kit ma już odpowiedni kolor na wyjściową ilość piwa.

Dodawanie ciemnych ekstraktów do brew kita np Dark Ale może właśnie stworzyć chimerę... piwo a'la Stout (pociemnienie barwy piwa, dodatkowe palone posmaki itp).

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrozumiałem to sugerujesz użycie ciemnego ekstraktu do brew kita z ciemnym piwem - tak ?

Właśnie powinno się zawsze dodawać ekstrakt jasny - bo - brew kit ma już odpowiedni kolor na wyjściową ilość piwa.

Dodawanie ciemnych ekstraktów do brew kita np Dark Ale może właśnie stworzyć chimerę... piwo a'la Stout (pociemnienie barwy piwa, dodatkowe palone posmaki itp).

 

A co z pszeniczniakami ? Do brew-kitu pszenicznego pszenica czy raczej jasny/ciemny? Pozatym skoro piszesz że do brew-kitu z ciemnym piwem dawać jasny to kiedy i do czego stosować ciemny?

Miałem ostatnio dylemat jaki ekstrakt wziąść do bk pszenicznego od WES'a, wziąłem pszeniczny bo widziałem już gdzieś takie zestawy, ale ciekaw jestem co bym uzyskał stosując ekstrakt ciemny lub jasny...

Edytowane przez kenickie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pszeniczniakami ? Do brew-kitu pszenicznego pszenica czy raczej jasny/ciemny? Pozatym skoro piszesz że do brew-kitu z ciemnym piwem dawać jasny to kiedy i do czego stosować ciemny?

Miałem ostatnio dylemat jaki ekstrakt wziąść do bk pszenicznego od WES'a, wziąłem pszeniczny bo widziałem już gdzieś takie zestawy, ale ciekaw jestem co bym uzyskał stosując ekstrakt ciemny lub jasny...

 

Coopers do swojej pszenicy sugeruje użycie ekstraktu jasnego - ja dałem pszeniczny by piwo wyszło bardziej pszeniczne - ale nie udało się to tak do końca - http://www.piwo.org/topic/4632-brew-kit-nachmielony-ekstrakt-gatunki-i-smak-porownanie/?do=findComment&comment=104177

Ciemne lub bursztynowe (pół ciemne) ekstrakty stosujemy robiąc piwo ciemne/bursztynowe z samych tylko ekstraktów - (zamiast zacierania słodu) i chmieląc normalnie - szyszkami lub granulatem. http://www.wiki.piwo.org/Warzę_z_ekstraktów_słodowych

 

Jeśli do bk pszenicznego dasz ciemny ekstrakt to zrobisz... ciemne pszeniczne z bre-kita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coelian, czy to w takim razie znaczy, że kombinować można na dowolną ilość sposobów? Wydawało mi się logiczne, że porównując kolor ekstraktu a piwa na jakie się decydujemy EBC powinno być zarówno w jednym jak i w drugim surowcu w odpowiednich widełkach a przynajmniej mieć zbliżone wartości?

 

W tej chwili na burzliwej mam Real Ale(20-23EBC) wraz z Wesem jasnym (30-60EBC)

 

Czy wyjdzie z tego bursztynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coelian, czy to w takim razie znaczy, że kombinować można na dowolną ilość sposobów? Wydawało mi się logiczne, że porównując kolor ekstraktu a piwa na jakie się decydujemy EBC powinno być zarówno w jednym jak i w drugim surowcu w odpowiednich widełkach a przynajmniej mieć zbliżone wartości?

 

W tej chwili na burzliwej mam Real Ale(20-23EBC) wraz z Wesem jasnym (30-60EBC)

 

Czy wyjdzie z tego bursztynek?

Kombinować możesz jak chcesz ale by wyszło piwo takie jak producent brew-kita obiecuje powinieneś stosować się do jego instrukcji.

Ekstrakty WESa są zdaje się troszkę ciemniejsze od tych Coopersa ale nie powinieneś się tym zbytnio przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coelian ma w 100% rację. Ekstrakt chmielony jest już zrobiony pod odpowiedni kolor bez żadnych dodatków (sama woda + cukier/glukoza) więc dodając zamiast cukru lub glukozy ekstrakt należy dodać jasny. Sam robiłem Mexican Cerveza dodając jasny ekstrakt Coopersa w syropie (1,7kg) a potem do refermentacji 200g ekstraktu Muntonsa w proszku. Piwko wyszło jasne, takie w stylu żubra, warki itp.

 

Z kolei do Sparkling Ale od Coopersa dodałem ekstrakt Coopers Amber w syropie (1,7kg) oraz 500g ciemnego ekstraktu Muntonsa w proszku (producent zaleca dokładnie dodatnie syropu 1,7kg JASNEGO + 500g ekstraktu słodowego w proszku JASNEGO + 500 gram glukozy, ale ja już glukozę pominąłem) i potem ciemny ekstrakt Muntonsa w proszku do refermentacji (200g). Uzyskałem dokładnie to, co chciałem, czyli ciemnijesze niż powinno (wg. producenta) być piwko. Tak między nami mówiąc kolor miało śliczny i dużo lepszy niż wg. przepisu Coopersa :)

 

PS. A po Mexican Cerveza za wiele się nie spodziewaj. Ot... takie leciutkie piwko. Nic specjalnego np. w przeciwieństwie do tego Sparkling Ale. Trzeba je mocno zmrozić przed wypiciem. Dodatkowo przez pierwsze 2-3 tygodnie od rozlania do butelek ma (jak już ktoś gdzieś pisał tu na forum) odrzucający zapach, który z czasem zanika - także się nie zdziw z poczatku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coelian ma w 100% rację.

ha HA HA ! :smilies: Może zrobię sobie koszulkę z takim napisem :lol:

A co do "spodziewania się" po piwach Coopersa plecam porównanie: http://www.piwo.org/...mak-porownanie/

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...piwo w butlach 0.75 jakies 6g cukru ...48h juz stoja cukier juz zjedzony...a gazu nie ma :( ledwo coczuc.

48 godzin na nagazowanie to mało. Dobrze jest odczekać miesiąc. A po trzech miesiącach to dopiero piwo smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 godzin na nagazowanie to mało. Dobrze jest odczekać miesiąc. A po trzech miesiącach to dopiero piwo smakuje.

 

zgadzam sie oczywiscie.ale w przypadku mojego poprzedniego piwa, po tej ilosci czasu gazu bylo sporo...np w petach cala butelka stawala sie twarda..a tu niestety nadal slabiutko.

nie chce dosypywac cukru bo boje sie granatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje piwa raczej długo nabierały gazu. Od niedzieli mam zabutelkowane piwo (zacierne) i to co nalałem do butelki po coli jest jeszcze do ściśnięcia. Identyczne piwo z tą samą ilością cukru do refermentacji, po miesiącu leżakowanie w piwnicy jest już nagazowane(polimerowa butelka jest twarda jak kamień).

 

Przy poprzednim butelkowaniu Kolega użył tyle samo surowca do refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje piwa raczej długo nabierały gazu. Od niedzieli mam zabutelkowane piwo (zacierne) i to co nalałem do butelki po coli jest jeszcze do ściśnięcia. Identyczne piwo z tą samą ilością cukru do refermentacji, po miesiącu leżakowanie w piwnicy jest już nagazowane(polimerowa butelka jest twarda jak kamień).

 

Przy poprzednim butelkowaniu Kolega użył tyle samo surowca do refermentacji?

 

oczywiscie, ta sama miarka ta sama ilosc surki i butelki.

 

juz powoli zaczyna twardniec wszystko... :P

Edytowane przez znudzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.