Skocz do zawartości

Rasizm na polskich stadionach. Dokument BBC.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Przesada w filmie czy nie, moja żonka jest pół Włoszka pół Portorykanka, ciemne kręcone włosy i oliwkowa skóra, i ja się narazie z nią do Polski nie będę wybierał.

 

Moimi sąsiadkami są Cyganki (tak o sobie mówią te osoby narodowości Romskiej*), i mimo pewnych różnic kulturowych które są dla mnie zadziwiające każdemu życzę równie dobrego sąsiedztwa.

Po skwerku często przechadza się mieszkający gdzieś w okolicy Murzyn (człowiek pochodzący z Afryki*) i nie przemyka się chyłkiem, widuję go zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami, zresztą Afrykańczyków w okolicy widuję sporo. Nie brakuje Wietnamczyków czy Chińczyków prowadzących restauracyjki, stołują się u nich także kibice i dresiarze.

Dzielnica jest jednoznacznie owładnięta przez fanów Legii i myślę że zapuszczenie się tu kogoś w barwach Polonii byłoby ryzykowne, ale nie widziałem przejawów rasizmu czy ksenofobii.

 

Ale kretyni zdarzają się wszędzie na świecie, więc wszędzie można być pobitym (będąc w niewłaściwym momencie w niewłaściwym miejscu) za posiadanie albo nieposiadanie papierosów (zapałek, pieniędzy), za kolor skóry, ubiór czy fryzurę... Tyle że to zwykły bandytyzm i nie mylmy go z rasizmem.

 

PS wszędzie na świecie, także w USA, Wielkiej Brytanii... Napisy antysemickie na murach są i w romantycznym Paryżu i kosmopolitycznym Amsterdamie, tak samo jak w kosmopolitycznej Łodzi czy Warszawie ;)

 

 

*) gwoli poprawności politycznej

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam skan fragmentu artykułu o BBC jako wzorcu dziennikarstwa "rzetelnego inaczej":

 

Ten artykul o BBC tez nie nalezy do rzetelnych ;)

Prawda jest, ze BBC nie trzyma tak wysokich standardow jak kiedys, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada w filmie czy nie, moja żonka jest pół Włoszka pół Portorykanka, ciemne kręcone włosy i oliwkowa skóra, i ja się narazie z nią do Polski nie będę wybierał. Zwłaszcza jak zobaczyłem jak ani policja ani kibice nie ruszyli palcem jak bito tych z Indii, którzy przyszli kibicować tej samej drużynie.

Lepiej dmuchać na zimne.

I pozatym głupio by mi było za mój stary kraj gdyby ona i dzieci zobaczyły te napisy "white power" i "Jude raus" na murach.

 

Napisy na murach sie zdarzaja, ale nie jest to powszechne, kiedys (poczatek lat 90) bylo tego duzo wiecej.

 

Sytuacja na stadionie ze studentami z Indii byla na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do 40 minutowego programu tvp- polskie obozy śmierci, tłumaczony materiał bbc o stadionach i dyskusja m. in. z łódzkim posłem Godsonem o tym materiale i rasizmie w Polsce.

 

http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/na-pierwszym-planie/wideo/30052012/7321641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to zdjęcie posłuży za komentarz na temat rzetelności tego programu:

 

545617_10150934568274770_1625673560_n.jpg

 

Wszyscy się ekscytują Czechami i Austrią, a nikt (nie tylko na tym forum, ale w całym necie się nie spotkałem) nie zauważył, że odradzają się Wielkie Węgry i graniczą już z Ukrainą. :lol:

 

Materiał jest tendencyjny i w zasadzie jestem zażenowany jego poziomem (od tej felernej mapki zaczynając), ale stwierdzenie Scoobyego uświadomiło mi, że wzruszenie ramionami, to najgorsze co można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma pomyłki, dziś też Węgry graniczą z Ukrainą.

 

Dobrze że chociaż mamy orła w koronie w przeciwieństwie do koszulek rzekomo firmowanych przez UEFA. Głupszego tłumaczenia się z błędu nie mogli już wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma pomyłki, dziś też Węgry graniczą z Ukrainą.

 

Dobrze że chociaż mamy orła w koronie w przeciwieństwie do koszulek rzekomo firmowanych przez UEFA. Głupszego tłumaczenia się z błędu nie mogli już wymyślić.

O shit! To wyszła moja ignorancja. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O shit! To wyszła moja ignorancja. :ble:

 

człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umiera ;):D

Po I Wojnie Światowej okrojono terytorium Węgier na korzyść wszystkich sąsiadów, ale ci wschodni nie byli priorytetem ;)

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umiera ;):D

Po I Wojnie Światowej okrojono terytorium Węgier na korzyść wszystkich sąsiadów, ale ci wschodni nie byli priorytetem ;)

 

Wiesz, wyszło że niewiele się różnię od tych zarozumiałych Angoli, bo ja zawsze miałem w głowie schemat, że Węgry to maleńki kraik, parę milionów ludności i że w ogóle wielkości Szwajcarii, a na pewno sporo mniejszy od Słowacji. No i przede wszystkim byłem przekonany, że graniczą tylko ze Słowacją, Rumunią i Austrią. A tu nie dość że mają granicę z Ukrainą, to jeszcze ze Słowenią, Chorwacją i Serbią. No i myślałem, że mają znacznie bliżej do Bułgarii. No wstyd po prostu, a to przecież kraj za miedzą. A my się natrząsamy z Jankesów, że nie wiedzą gdzie leży Polska. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wyszło że niewiele się różnię od tych zarozumiałych Angoli, bo ja zawsze miałem w głowie schemat, że Węgry to maleńki kraik, parę milionów ludności i że w ogóle wielkości Szwajcarii, a na pewno sporo mniejszy od Słowacji. No i przede wszystkim byłem przekonany, że graniczą tylko ze Słowacją, Rumunią i Austrią. A tu nie dość że mają granicę z Ukrainą, to jeszcze ze Słowenią, Chorwacją i Serbią. No i myślałem, że mają znacznie bliżej do Bułgarii. No wstyd po prostu, a to przecież kraj za miedzą. A my się natrząsamy z Jankesów, że nie wiedzą gdzie leży Polska. :roll:

Maleńki kraik, 10mln ludności w kraju (z czego prawie 20% w Budapeszcie), drugie tyle w krajach sąsiednich ;)

W 1920 Węgry utraciły, w wyniku traktatu w Trianon dostęp do morza oraz dwie trzecie swego terytorium (Burgenland, Słowacja, Zakarpacie, Siedmiogród, Wojwodina, Chorwacja i Slawonia), z 325 tys. km² pozostało 93 tys. km². W wyniku ustaleń traktatu Węgry utraciły również niemal dwie trzecie ludności (pozostało 8 z 21 milionów). Poza granicami Węgier znalazło się 3,5 milionów Węgrów (co stanowiło ⅓ tego narodu), głównie w południowej Słowacji i siedmiogrodzkim Seklerlandzie oraz części Wojwodiny, w tym obszary o zwartym osadnictwie i większości węgierskiej.

http://pl.wikipedia.....org/wiki/Węgry

 

PS Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.

 

PSPS ciekawe ale z południa Polski jest bliżej do Rumunii niż do Warszawy ;) Kiedyś robiłem aktualizację przewodnika po Rumunii :)

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się ekscytują Czechami i Austrią, a nikt (nie tylko na tym forum, ale w całym necie się nie spotkałem) nie zauważył, że odradzają się Wielkie Węgry i graniczą już z Ukrainą. :lol:

Dużo się nie pomyliłeś, "Wielkie Węgry" się odradzają, choć na razie granic jeszcze nie przekroczyli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że "nasi" się szykują na "ruskich". Z tym, że pewnie ich potyczki będą komentowane jako "bójka kiboli" a nie nacjonalizm/rasizm

Obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie. Ci który mogli coś zrobić kacapom i dać innym dobry przykład właśnie zostali aresztowani na podstawie niestworzonych zarzutów i nawet nie wiadomo w jakim więzieniu są, odmówiono im nawet prawa do obrony. Jak to w demokratycznym kraju.

http://niezalezna.pl/29343-prokuratura-nie-wie-gdzie-jest-%E2%80%9Estaruch%E2%80%9D

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie. Ci który mogli coś zrobić kacapom i dać innym dobry przykład właśnie zostali aresztowani na podstawie niestworzonych zarzutów i nawet nie wiadomo w jakim więzieniu są, odmówiono im nawet prawa do obrony. Jak to w demokratycznym kraju.

http://niezalezna.pl...-jest-„staruch”

To rzeczywiście fatalna sprawa. :roll: Nie będzie bójek pseudokibiców, nie będzie zdemolowanego miasta, nie będzie skandalu na pół świata. Co za pech.

A mogli dać taki dobry przykład. Przykład do czego? Do wywołania rozruchów, do wojny odwetowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie na filmach albo zdjęciach jak wyglądało miasto po wydarzeniach radomskich w 1976. Ale to przecież tylko hołota biła się ze stróżami prawa i porządku, prawda?

Już się więcej nie odzywam, bo szkoda mojego czasu.

Nie spodziewałem się jednak, że dożyjemy czasów, kiedy prowokacje ze strony obcych będą popierane przez polski rząd, prowokatorzy nie będą musieli przestrzegać polskiego prawa i polskiej konstytucji, a Polacy którzy będą chcieli się przeciwstawić takim prowokacjom, będą aresztowani, zupełnie jak za starych dobrych czasów.

Wstyd!

 

http://www.bibula.com/?p=57244 - wiem - to fanatyzm.

Ale może kogoś to zastymuluje do myślenia.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fuj... "zapachniało" fanatyzmem aż miło, a było tak lightowo.

Ale pokuszę się o małą symulację co będzie jak "Staruch" wyjdzie/ucieknie z więzienia:

http://www.youtube.com/watch?v=PwUAv-SSZqw

Edytowane przez pinio113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, natrafiłem dzisiaj na miłą niespodziankę, dobrze by było rozpowszechnić ten filmik - amerykański były koszykarz, grający kiedyś w Polsce...:

 

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.