Skocz do zawartości

Rasizm na polskich stadionach. Dokument BBC.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy, kto wchodzi na serwisy takie jak kwejk czy demotywatory zauważy, że pojawia się coraz więcej rasistowskich haseł i stwierdzeń - doskonale to odzwierciedla cały problem.

 

I znowu nie jest to żaden dowód na rasim - jakbym chciał to sam jeden mógłbym zrobić takie rasistowskie zamieszanie publikując po kilkadziesiąt postów dziennnie pod różnymi pseudonimami. Może to też robić dowolny dziennikarzyna, który chce wysmażyć artykuł o rasiźmie w Polsce. Twadrych dowodów brak: nie ma partii, stowarzyszeń, publikacji, maifestacji, bojówek itd.

 

A niechęć do Żydów obecnie wyrasta nie z jakiegoś mitycznego antysemityzmu, ale raczej z incydetów typu atak komandosów na konwój humanitarny czy zabawy osadników w strzelanie do palestyńskich wieśniaków.

 

W Polsce np. obecnie jest więcej Ormian niż Żydów, słyszeliście o jakimś antyormianiźmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu nie jest to żaden dowód na rasim - jakbym chciał to sam jeden mógłbym zrobić takie rasistowskie zamieszanie publikując po kilkadziesiąt postów dziennnie pod różnymi pseudonimami. Może to też robić dowolny dziennikarzyna, który chce wysmażyć artykuł o rasiźmie w Polsce. Twadrych dowodów brak: nie ma partii, stowarzyszeń, publikacji, maifestacji, bojówek itd.

 

A niechęć do Żydów obecnie wyrasta nie z jakiegoś mitycznego antysemityzmu, ale raczej z incydetów typu atak komandosów na konwój humanitarny czy zabawy osadników w strzelanie do palestyńskich wieśniaków.

 

W Polsce np. obecnie jest więcej Ormian niż Żydów, słyszeliście o jakimś antyormianiźmie?

 

pewnie nie ma antyormianizmu bo no właśnie,kto słyszał o Ormianach,zresztą oni są bardziej zasymilowaniniż żydzi,a wiadomo,że obce,inne, nieznane,i jak jeszcze lepiej sobie radzi, jest dla tłuszczy straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu nie jest to żaden dowód na rasim - jakbym chciał to sam jeden mógłbym zrobić takie rasistowskie zamieszanie publikując po kilkadziesiąt postów dziennnie pod różnymi pseudonimami. Może to też robić dowolny dziennikarzyna, który chce wysmażyć artykuł o rasiźmie w Polsce. Twadrych dowodów brak: nie ma partii, stowarzyszeń, publikacji, maifestacji, bojówek itd.

 

ONR ma kilku zwolennikow, skini polaczyli sie z kibolami i przeniesli sie na stadiony. Co do manifestacji, to niestety wiele skrajnych odlamow podlacza sie pod normalne narodowe swieta. To powoduje, ze niektorym w grardle staje slowo patriota.

 

 

W Polsce np. obecnie jest więcej Ormian niż Żydów, słyszeliście o jakimś antyormianiźmie?

 

Tak ja slyszalem i widzialem na wlasne oczy, co prawda bylo to kilka lat temu.

 

 

 

Prawda jest taka ,ze tak naprawde nie jestesmy ani mniej ani bardziej rasistowscy niz inne kraje europy.

Chodzi o to w jaki sposob radzimy sobie z tymi problemami. Ten problem jest troszke przemilczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to zdjęcie posłuży za komentarz na temat rzetelności tego programu:

 

545617_10150934568274770_1625673560_n.jpg

 

hehe slotish dobre....!! a tak nawiasem mówiąc u angoli olimpiada a że zazębia się z euro więc i o turystów wypada powalczyć, nieważne środki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto wchodzi na serwisy takie jak kwejk czy demotywatory zauważy, że pojawia się coraz więcej rasistowskich haseł i stwierdzeń - doskonale to odzwierciedla cały problem.

 

Nie do końca się zgodzę, jestem na demotach na bieżąco i mogę je określić raczej jako antystudenckie lub antyzwierzęce... .

 

 

temat sie rozszerza po internecie.......

ciekawe fotografie z Londynu do obejrzenia

 

Rewelka.

 

A swoją drogą tworząc reportaż w tak jednostronny sposób można udowodnić wszystko.

Polska jako kraj skrajnie nacjonalistyczny, jako orgaistyczno-homoseksualna arena, kraj zaskorupiałego katolicyzmu, kraj degrendolady młodzieży, państwo gdzie pierwsze pokolenie po komunizmie fantastycznie wykorzystuje historyczną szansę itd., itp. . I w każdym z tych tematów możemy powiedzieć:

"Mimo wszystko sporo w tym reportażu prawdy".

A tak po prostu w powyższych tematach jesteśmy jednym z europejskich krajów wraz z całą różnorodnością obywateli.

 

P.S. A czy ktoś z Was znał ( miał okazję spotkać się kilka razy, pić wspólnie ) Żyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. A czy ktoś z Was znał ( miał okazję spotkać się kilka razy, pić wspólnie ) Żyda?

 

Zawodowo: tak. Tacy sami ludzie, mają po dwie (zazwyczaj) ręce, dwie nogi i głowę. Nie pracuje się z nimi inaczej niż z Polakami. No może żydzi obywatele izraela mają specyficzne podejście do kwestii zegara: jak się spóźnisz 5 minut będą Ci to wypominać długi czas, co nie przeszkadza im przyjść na spotkanie 30 minut później. Poza tym normalni ludzie, jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONR ma kilku zwolennikow, skini polaczyli sie z kibolami i przeniesli sie na stadiony. Co do manifestacji, to niestety wiele skrajnych odlamow podlacza sie pod normalne narodowe swieta. To powoduje, ze niektorym w grardle staje slowo patriota.

Makaron a mógłbyś wskazać konkrety tylko prosze nie cytuj GW w których to klubach skini połączyli się z kibolami? A tak temacie rasizmu na stadionach to o ile się nie mylę kibice i piłkarze londyńskiego Tottenhamu są dość często wyzywani od żydów no ale to już rozumowanie Kalego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A czy ktoś z Was znał ( miał okazję spotkać się kilka razy, pić wspólnie ) Żyda?

 

eee tam Żyda, teraz wszyscy się przerabiają na starozakonnych. Znam Araba z Palestyny, który nie może wrócić do domu, bo ktoś tam podkłada bomby z jego rodziny. Świetny człowiek, właściwie juz Polak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONR ma kilku zwolennikow, skini polaczyli sie z kibolami i przeniesli sie na stadiony. Co do manifestacji, to niestety wiele skrajnych odlamow podlacza sie pod normalne narodowe swieta. To powoduje, ze niektorym w grardle staje slowo patriota.

Makaron a mógłbyś wskazać konkrety tylko prosze nie cytuj GW w których to klubach skini połączyli się z kibolami? A tak temacie rasizmu na stadionach to o ile się nie mylę kibice i piłkarze londyńskiego Tottenhamu są dość często wyzywani od żydów no ale to już rozumowanie Kalego.

 

To była moja opinia z obserwacji własnej. Generalnie mozna sie domyslec po symbolice na graffiti

przykład z Gdyni http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Graffiti_for_Arka_Gdynia_at_ulica_Eugeniusza_Kwiatkowskiego_in_Gdynia-Obluze.jpg

http://www.portkultury.pl/index.php?id=2&t=1&page=4519

 

Ale muszę przyznać, że kiedyś tego było duużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przejeżdżałem rowerem przez 2 senne i pełne uroku wioski ,na środku ulicy co 50 metrów wielkie napisy jude cośtam,żydy i judasze ,jak widziałem to z daleka pierwszy raz myślałem ,ze był tam jakiś wyścig kolarski,

stadionów te wioski chyba nie posiadają,choć pastwiska maja rozległe,to i może jakaś drużyna wioskowa jest obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znajomości z Żydami znam jednego, który posiada knajpkę w Łodzi i był przez pewien czas ojczymem mojego kolegi. Jedyne co mogę powiedzieć to fantastycznie gotuje i jest luzakiem z dużym poczuciem humoru. Potwierdzam, dwie ręce, dwie nogi.

Brak odczuć negatywnych i SZOK, jestem z Łodzi czyli miasta dyszącego wręcz antysemityzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada w filmie czy nie, moja żonka jest pół Włoszka pół Portorykanka, ciemne kręcone włosy i oliwkowa skóra, i ja się narazie z nią do Polski nie będę wybierał. Zwłaszcza jak zobaczyłem jak ani policja ani kibice nie ruszyli palcem jak bito tych z Indii, którzy przyszli kibicować tej samej drużynie.

Lepiej dmuchać na zimne.

I pozatym głupio by mi było za mój stary kraj gdyby ona i dzieci zobaczyły te napisy "white power" i "Jude raus" na murach.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada w filmie czy nie, moja żonka jest pół Włoszka pół Portorykanka, ciemne kręcone włosy i oliwkowa skóra, i ja się narazie z nią do Polski nie będę wybierał. Zwłaszcza jak zobaczyłem jak ani policja ani kibice nie ruszyli palcem jak bito tych z Indii, którzy przyszli kibicować tej samej drużynie.

Lepiej dmuchać na zimne.

I pozatym głupio by mi było za mój stary kraj gdyby ona i dzieci zobaczyły te napisy "white power" i "Jude raus" na murach.

Mój wuja przyjeżdża regularnie do Polski razem ze swoją żoną, która jest Panamką i jakoś jeszcze nikt nie zrobił jej krzywdy, a wręcz przeciwnie, bardzo jej się tu podoba. Ja bym się obawiał natomiast mieszkania w US, bo jak tam dzieciaki chodzą do szkoły z giwerami, wyciągniętymi z szafki tatusia, to aż strach w oczach :/ Nie można Scooby generalizować, wszędzie mieszkają debile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada w filmie czy nie, moja żonka jest pół Włoszka pół Portorykanka, ciemne kręcone włosy i oliwkowa skóra, i ja się narazie z nią do Polski nie będę wybierał. Zwłaszcza jak zobaczyłem jak ani policja ani kibice nie ruszyli palcem jak bito tych z Indii, którzy przyszli kibicować tej samej drużynie.

Lepiej dmuchać na zimne.

I pozatym głupio by mi było za mój stary kraj gdyby ona i dzieci zobaczyły te napisy "white power" i "Jude raus" na murach.

Jasne Polska to rasizm a w USA to sielanka (KKK to koledzy ze szkółki niedzielnej) :P

Jak mają się czuć Polacy jadącu do USA szykanowania na lotniskach? Walcząc ramię w ramię w Afganistanie, Iraku( największy sojusznik w tej części Europy ) wymaga się od nich wiz?Jam może najjaśniejszy obywatel USA mówić o POLSKICH OBOZACH !!!

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada w filmie czy nie, moja żonka jest pół Włoszka pół Portorykanka, ciemne kręcone włosy i oliwkowa skóra, i ja się narazie z nią do Polski nie będę wybierał. Zwłaszcza jak zobaczyłem jak ani policja ani kibice nie ruszyli palcem jak bito tych z Indii, którzy przyszli kibicować tej samej drużynie.

Lepiej dmuchać na zimne.

Widzisz Scooby i taki jest negatywny wydźwięk po obejrzeniu tego głupawego pseudo dokumentu. Tak byłeś przerażony że nawet nie zauważyłeś że incydent z Hindusami był na Ukrainie ale dla Was tam to jedno i to samo pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dmuchać na zimne.

 

USA to kraj, w którym jest najwięcej seryjnych morderców a ludzie boją się wsiadać do windy sam na sam z kobietą żeby nie być posądzonym o molestowanie seksualne. Istnieją całe dzielnice, w których rządzą gangi, mordując się wzajemnie na ulicach, łatwo zostać przypadkową ofiarą a to tylko czubek góry lodowej... w tych Stanach jak żyć?

Lepiej w ogóle z domu nie wychodzić i to jest wytłumaczenie dlaczego najwięcej wypadków w USA zdarza się w domach. :P

 

W takiej Łodzi na przykład rasizm jest posunięty do takiego stopnia, że nawet mamy czarnoskórego posła http://johngodson.pl/.

Jest akademik dla obcokrajowców gdzie mieszka kilkuset "obcostrańców" chodzących na co dzień po pubach i dyskotekach i o zgrozo nic się im nie dzieje.

W kilku centrach handlowych w Polsce duża część pracujących to wietnamczycy, turcy i... strach pomyśleć podoba im się u nas i nie chcą wyjeżdżać.

 

Generalnie na temat każdego kraju można nakręcić reportaż w ten sposób, że na myśl o wyjeździe włos jeży się na głowie ( o USA chyba najłatwiej )... lepiej dmuchać na zimne. Pytanie tylko jak zneutralizować szkody wywołane przez coś takiego.

Jeżeli kolega ze Stanów mający znajomych w Polsce uwierzył w prawdziwość przekazu to ktoś nie mający kontaktu z naszym krajem nie pomyśli nawet, że reportaż jest wybiórczy i skrajnie jednostronny. W ten sposób można udowodnić wszystko :monster: .

Polecam stronkę Godsona swoją drogą chyba najbardziej lubianego posła z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stadionach piłkarskich jako kibole spotykają się dużej części skrajni nacjonaliści, skinheadzi i ludzie, którzy lubią się wykrzyczeć i komuś wtłuc. Po meczu są grzecznie eskortowani przez policję i rozchodzą się do domów. Do ekscesów dochodzi sporadycznie. Tak jak i w innych europejskich krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pozatym głupio by mi było za mój stary kraj gdyby ona i dzieci zobaczyły te napisy "white power" i "Jude raus" na murach.

 

Lepiej Scooby nie przyjeżdżaj, bo u nas są wszędzie tylko swasty na murach " smierć Żydom" i w ogóle dzień bez pobitego murzyna jest dniem straconym. Jak w Boracie. Polecam trochę wyluzować :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.