Skocz do zawartości

Termometr z ikei


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, sorki. Po to płacę za produkt, żeby działał. Jeśli nie potrafią zrobić szczelnej rurki to kupię inny po prostu.

Ta metoda z suszeniem może zadziała, a może nie a co jak co ale termometr powinien być pewny -

co jak padnie podczas gotowania? Niech się nauczą nie sprzedawać dziadostwa. Tak wiem to IKEA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcje tego urządzenia. Jesli mierzysz temperaturę cieczy tym urzadzeniem jest to nie zgodne z jego przeznaczeniem. To jest termometr do mięs. Wniosek: kupujesz termometr do mięsa, mierzysz i pewnie zamaczasz sondę i masz pretensje że nie się popsuło.   

 

Wiec nie "dziadostwo" tylko urzadzenie które wymaga dostosowania do piwowarskich zastosowań.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekłeś / dusiłeś kiedyś mięso? Próbujesz mi wmówić, że nic nie paruje i nie skrapla się na termometrze?
Sonda jest spieprzona a ty próbujesz usprawiedliwiać nieudolność producenta. 
Co ciekawe spieprzona jest od lat i producent o tym wie...

Mam kilka innych termometrów od takich za 5zł i w każdym sonda jest szczelna. Da się?

 

Ps. Ikeowski kupiłem ze względu na alarm, w innych akurat go nie mam...

Edytowane przez Rolnik Sam w Dolinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mibor napisał:

Instrukcje są dla "bab" ??

Rolnik czyta wszystkie instrukcje sam doradza to innym, więc chyba czyta. Czy ze zrozumieniem to już inna kwestia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 08:53, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Gdyby ktoś planował kupno to odradzam - nadal nie opanowali tego kosmicznego problemu w postaci nieszczelnej rurki.

Zdurniał po pierwszym kontakcie z płynem i pokazuje w pokoju około 40stC. Paragon przygotowany, zwracam dziadostwo.

"...Polak jedną zepsuł, drugą zgubił."

 

Na przyszłość ku potomnym: ciasna dziurka w pokrywie fermentora żeby można było spuścić sondę w dół w brzeczkę i nie ma powodu do kombinowania i narzekania. 

GZv2tbl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Termomer kilkukrotnie użyty, podczas warzenia zgodnie z przepisem po 60 minutach 62 stopnie zrobiłem próbę jodową. Zacier mętny od skrobi, Pomyślałem, że coś jest poważnie nie tak. Zmierzyłem temperaturę wody trzema termometrami. Dwa wskazały 65stopni,  termometr ikea 72! wyciągnąłem sondę i nie ma tam ani grama wody! Sonda zatopiona w paście termoprzewodzącej. Pomiar temperatury pokojowej z odkrytą sondą 19,2 , Ikea 24 stopnie. Uważam, że ten chiński termometr może dawniej był lepszej produkcji, obecnie absolutnie odradzam stosowania tego badziewia, bo można zniszczyć całe warki. Jak taki syf potrafi ten sklep sprzedawać ? ? Zwróciłem uwagę, że termometr doszedł do temp. pokojowej po bardzo długim czasie. Wątpię że złe wskazania to wina sondy i bardziej wydaje mi się wagą elektroniki. Zamierzam jednak w podobnej cenie zrobić lepszy termometr. Jak mi się uda, to będzie utworzony nowy temat w dziale sprzęt. Także "tęczowy" sklep jak omijałem łukiem, tak będzie nadal...
 

IMG_20210524_112022.jpg

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.05.2021 o 11:40, grzesiuu napisał:

...Dwa wskazały 65stopni,  termometr ikea 72! wyciągnąłem sondę i nie ma tam ani grama wody! Sonda zatopiona w paście termoprzewodzącej.

 

Mam dokładnie to samo. Dwie sztuki - jedna wisiała w kuchni pokazując temperaturę w pomieszczeniu,

od czasu do czasu wkładałem sondę do oleju na patelni, żeby nie stać i czekać aż się tłuszcz nagrzeje.

Brak kontaktu z wodą.

 

Drugiego używałem przy zacieraniu - końcówka włożona do słodu, reszta nad.

 

I teraz najlepsze - OBA zaczęły wskazywać temperaturę zawyżoną o <> 6stC w odstępie około tygodnia.

 

Te termometry to szajs. A wystarczyłoby, żeby zastosowali jakąś standardową sondę, to nie musieli swoje

niestandardowe guano wymyślić i trzeba cały termometr wymieniać...

 

W związku z tym szukam termometru ze STANDARDOWĄ (np. PT100/1000 sondą i alarmem)...

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

 

W związku z tym szukam termometru ze STANDARDOWĄ (np. PT100/1000 sondą i alarmem)...

Jak znajdziesz to daj znać, szukam z alarmem na baterie.

 

A jeśli nie znajdę przez dłuższy czas czegoś taniego. To pomysl jest jeden.

Stc-1000 i pod chłodzenie podlaczyc jakis brzęczek ale to znowu kupa kabli na blacie podczas warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.