Skocz do zawartości

Termometr z ikei


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Nic prostszego :) Jedziesz do Castoramy czy innego Liroja i pytasz o rurki termokurczliwe:

 

rurki%20termokurczliwe.pion.jpg

 

Najczęściej można je kupować na sztuki. Weź ze sobą sondę, żeby przymierzyć na miejscu. Ja kupiłem dwie rurki, jedną o mniejszej i drugą o większej średnicy. Następnie odcinasz odmierzony kawałek rurki i nasuwasz na sondę i kabel, po czym delikatnie opalasz nad żywym płomieniem, co powoduje, że jak sama nazwa wskazuje, rurka termokurczliwa się kurczy ;) Z tego co pamiętam nałożyłem chyba ze dwie warstwy jednej, i jedną drugiej średnicy, tak na wszelki wypadek. Proste jak budowa dzidy bojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w środku nie ma nic poza czujnikiem i drucikami więc jak nie złamiesz podczas prostowania to spoko. Ja właśnie się dorobiłem drugiego takiego sprzęta i teraz jak mówią Przezorny Zawsze Ubezpieczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tym termometrem. Przy pierwszej warce zwariował i temperatura z 67 C podskoczyła do 80-kilku (sic). Uratował mnie termometr do yerby;) W tej chwili trochę się usatbilizował i przy gotującej wodzie pokazuje 106 C (termometry analogowe wskazują 98-99C). Liczyłem na cos więcej jak na termometr za 40 zł...

btw. poleci mi ktoś jakiś dobry analogowy termometr? Myślałem o tzw. termometrze piwowarskim (zakres temp. -10 do 110) z twojbrowar.pl. Używał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro o 10 zł taniej,ale jak będziesz coś kupował w twojbrowar to allegro nie ma sensu,na jedno wyjdzie ,ale ja bym kupił coś takiego http://allegro.pl/termostat-cyfrowy-najtanszy-atmega8-ds18b20-i2784365479.html ,tylko sprzedawce trzeba zapytać czy to pokazuje ponad 100 C i czy ma do tego gotowy czujnik ,ewentualnie czy jest w stanie zrobić.

mam coś w ten deseń tylko bardziej rozbudowany(4 czujniki) i ten z ikei o kant dupy rozbić,miałem ten złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na cos więcej jak na termometr za 40 zł...

 

Przecież on kosztuje jakieś 25zł. Teoretycznie to on tylko do mięsa jest ;)

Muszę poszukać rachunek. Wydaje mi się, że zapłaciłem 39 zł...

Co myślicie o tym analogu? http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/laboratorium-piwowarskie/656-termometr-piwowarski-10-do-110-st-c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed kolejnym dylematem: elektroniczny czy typowy laboratoryjny. Oba maja wady i zalety. Jakie są wasze doświadczenia? Laboratoryjny mam jeszcze ze "starych czasów" młodego chemika, ale elektroniczny jest wygodny w użyciu :okey: Pytanie tylko który wybrać żeby nie wtopić zacierania bo chmielenie i fermentacja to już nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wszelki wypadek używam obydwóch naraz. Z jednej strony garnka mam podwiązany zwykły termometr, z drugiej elektroniczny z Ikei. Dzięki temu mam pomiar jednocześnie w dwóch różnych miejscach zacieru (co mnie ostrzega przed przegrzaniem zacieru, bo różnice w temperaturach widzę od razu - termometry zwykły mierzy u mnie bliżej dna, elektroniczny bliżej powierzchni zacieru). Gdyby elektroniczny ześwirował to użycie zwykłego też mnie uratuje.

Lekkim minusem takiego rozwiązania jest to, że ślęczę praktycznie cały czas przy garze, ale i tak delikatnie ciągle mieszam, więc róźnicy mi to nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko termometr bagietkowy, który zaniża temperaturę.

Od dwóch tygodni mam elektroniczny z Ikea, bagietkowy będzie teraz w zapasie.

 

Mój laboratoryjny jest pewny, ale mam obawy czy "nie braknie mi rąk" podczas zacierania, dlatego zastanawiam się nad elektronicznym z sondą. Mam obawy przed pierwszym zacieraniem czy utrzymanie temperatury nie będzie uciążliwe - będę zacierał na kuchence z płyta ceramiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten termometr z Ikei to straszne badziewie. W połowie pierwszego zacierania zwariował i znacznie zawyżał temperaturę, pokazując niemal cały czas ponad 100 'C. Niestety, tak już ma do dziś, także 29 zł wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda mogła wpaść do brzeczki i czujnik umieszczony wewnątrz niej się zawilgocił, no i daje teraz zły odczyt. Sonda niestety, nie jest szczelna. Możesz spróbować wyjąć go, wymyć styki i wysuszyć (chyba było o tym na forum). U mnie taka operacja pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten termometr z Ikei to straszne badziewie. W połowie pierwszego zacierania zwariował i znacznie zawyżał temperaturę, pokazując niemal cały czas ponad 100 'C. Niestety, tak już ma do dziś, także 29 zł wyrzucone w błoto.

Koszulka założona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka musi być. Miałem podobnie, z moim pierwszym. Ale sondę rozebrałem i wysuszyłem i działał poprawnie. Używam ich cały czas i powiem, że lepszego nie miałem. Są czułe i dokładne. I pikają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.