Skocz do zawartości

Termometr z ikei


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosuję się do zaleceń i jeśli zadziała ponownie, to założę koszulkę, ale najpierw poszukam, co to w ogóle jest:)

Na jakiej wysokości macie założoną koszulkę? Zanużacie cały bagnet?

A wystarczy zerknąć na poprzednią stronę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo założenia opaski termometr znowu zwariował i pokazuje błędną temperaturę. Najwidoczniej gdzieś się musiała woda przedostać ;) Opaskę założyłem w ten sposób:

420543_369911296416473_1545123446_n.jpg

 

btw. Tej opaski termokurczliwej lepiej w brzeczce nie zanurzać, nie wiadomo z czego ten plastyk ;)

 

 

Widziałem/czytałem ale jak widać pomimo zabezpieczenia to i tak termometr wariuje. Stąd moje pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa alternatywa dla termometru z ikei

http://allegro.pl/termometr-tfa-lt-101-101352-32-i2821733131.html (Tfa LT-101)

 

świetne wykonanie - termometr nie laguje pomiaru (co temu z ikei się zdarza)

alarm na zakres temperaturowy (góra/dół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sondę rozebrałem i wysuszyłem i działał poprawnie.

 

ja po zamoczeniu wkladam go do piekarnika i tam sie wygrzewa z godzinke i wskazania wracaja do normy. niczego nie trzeba rozbierac, a tylko troche gazu zużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy termometr z Ikei rozwaliłem próbując się do niego dostać po zamoczeniu. Przy drugim już wiedziałem, że potrzebna jest termokurczka, ale nawet i ona pewnego razu nei pomogła. Już miałem kupić trzeci, gdy mnie oświeciło - potrzymałem 10 sekund sondę nad ogniem i pomiar wrócił do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę termometr zaczął mi pokazywać temperatury z kosmosu. Od początku był zabezpieczony koszulka termokurczliwą. Stwierdziłem, że wyjmę czujnik i zobaczę czy coś sie jednak nie dostało do środka. Po wyjęciu termometr pokazał temp właściwą w pomieszczeniu czyli około 19st. Ucieszony upchnąłem wszytsko z powrotem do rurki. Temperatura 70st. Wyjąłem i po chwili 19st. Po pół godzinie zrobiłem to samo i znów odczyt na poziomie 70st.

Ktoś wie o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pastę termoprzewodzącą to posmaruj nią końcówkę sondy i wtedy włóż do wysuszonej rurki. A i dobrze jest też zabezpieczyć lepiej otwór rurki silikonem albo taśmą teflonową i rurka termokurczliwa powinna być w miarę jak najdłuższa żeby wystawała poza garnek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikonem albo taśmą teflonową

sprytne chłopki-elektroniki doradziły mi zalanie takiej rurki jakąkolwiek żywicą (np. klej epoksydowy) w związku z wykonywaniem przeze mnie czujnika do pieca (szlag trafił czujkę palnika),

nie kupowałem nowej bo kosztowała 40EUR,a koszt termistora 2,50zł polskich :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

Odgrzebuję trochę temat. Kupiłem właśnie termometr z Ikei i z tego co widzę to zmienili lekko wejście kabla do sondy - jest dodatkowa uszczelka i w dwóch miejscach jest mocno zaciśnięte. Czy ktoś już takiego używał? Czy nadal trzeba je dodatkowo zabezpieczać? Trochę silikonu przy wejściu kabla do sondy i na to wszystko termokurczka wystarczą?

caa114bd22d70.jpg

Edytowane przez damian_zg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcę zaśmiecać forum więc odkopię temat Właśnie zakupiłem termometr z Ikea i chciałbym używać go do piwowarstwa ale i do piekarnika. Czy zabezpieczenie w postaci koszulki nie stopi się przy temperaturze około 240 stopni? Może wyszukać jakieś koszulki wysokotemperaturowe ? Tylko znów nie wiem czy takie nadają się do spożywki bo wszędzie piszą o przewodach samochodów i innych urządzeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Gdyby ktoś planował kupno to odradzam - nadal nie opanowali tego kosmicznego problemu w postaci nieszczelnej rurki.

Zdurniał po pierwszym kontakcie z płynem i pokazuje w pokoju około 40stC. Paragon przygotowany, zwracam dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymaj rurkę nad źródłem ciepła (np. palnik), wyparuje i będzie działać. Przerabiane wielokrotnie. Polecam założyć termokurczkę w celu uszczelnienia rurki jak wspomiane w temacie. Mam jeden i ten sam od 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.