Skocz do zawartości

Termometr z ikei


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko. Ktoś miał podobny problem jak ja? Mianowicie 1 warzenie z nowym termometrem i po etapie gotowania nagle termometr zaczął wskazywać temperaturę dokładnie o 48 st C większą niż rzeczywista. Chyba nawaliła sonda. Można takową dokupić czy to raczej już będzie mi służyć jako TIMER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Ktoś miał podobny problem jak ja? Mianowicie 1 warzenie z nowym termometrem i po etapie gotowania nagle termometr zaczął wskazywać temperaturę dokładnie o 48 st C większą niż rzeczywista. Chyba nawaliła sonda. Można takową dokupić czy to raczej już będzie mi służyć jako TIMER?

 

Standard- wciekła woda do wnętrza sondy, zalatwiłem tak już 2

można spróbować wyciągnąć czujnik z wnętrza sondy, osuszyć i sprawdzić czy będzie działał... Ale już bez wielkiego zaufania (mając drugi termometr w pogotowiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli trza rozgiąć to sprasowane miejsce? Myślałęm że jest to jakoś zabezpieczone.

 

nie jest- wystarczy rozgiąć to przepłaszczenie i delikatnie acz stanowczo pociągnąć za przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki termokurczliwe na ten termometr to podstawa. Jeśli Ci się uda go przywrócić do życia warto to zrobić.

 

próbowałem innego rozwiązania- mianowicie uszczelnienie silikonem wewnątrz sondy, ale zbyt szczelne w wyższych temperaturach wariował,(chyba rosnące ciśnienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie koszulki termokurczliwej na sondę spowoduje niewielkie przekłamania temperatury, to znaczy termometr będzie pokazywał temperaturę wyższą o 2-3°C od rzeczywistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie koszulki termokurczliwej na sondę spowoduje niewielkie przekłamania temperatury, to znaczy termometr będzie pokazywał temperaturę wyższą o 2-3°C od rzeczywistej.

 

Często sprawdzam termometr Ikei ze zwykłym analogowym różnica jest około 1°C, można by to uznać za błąd pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z Ikea też ma ok 1stopień różnicy do analogowego. a może oba przekłamują :) Już dwa razy go zalałem na razie działa ale 3 już chyba nie przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm porównywałem swój z inną cyfrówką i było dokładnie tak samo. Przedobrzyłem gdy chciałem sprawdzić w ilu będzie wrzała woda wdg jego wskazań.

Niestety paragonu nie mam. Nie rozumiem dlaczego zaizolowanie termometru opaską termokurczliwą zmienia jego dokładność? Na jakiej zasadzie działą mechanizm tego termometru? Mierzy opór po zmianach temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego zaizolowanie termometru opaską termokurczliwą zmienia jego dokładność?

 

Opaska wywiera pewien ucisk na sondę. To tak, jakbyś zacisnął ją ręką lub jakimś materiałem. Powoduje większe "grzanie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze opaske zaklada się jak mniemam na polaczenie metalowej rurki, która. Jest oslona czujnika. Wiec jest ona raczej neutralna dla temperatury.

Pomyśl z kupnem 2 termometru jest spoko :) . Mam. Nadzieję. Ze nikt. Z ikeii tego nie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opaska wywiera pewien ucisk na sondę. To tak, jakbyś zacisnął ją ręką lub jakimś materiałem. Powoduje większe "grzanie" :D

 

No tak tylko ze opaske zaklada się jak mniemam na polaczenie metalowej rurki, która. Jest oslona czujnika. Wiec jest ona raczej neutralna dla temperatury.

Pomyśl z kupnem 2 termometru jest spoko :) . Mam. Nadzieję. Ze nikt. Z ikeii tego nie czyta

sorki za te dziwne znaki to wina mojej komórki. Już poprawilem.

Jutro przemyje wszystko spirytusem i zobaczymy co wyjdzie. Nie nacieszylem się za dlugo nowym termometrem

a tak pasowal mi do wystroju :/

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go na jakiś czas - może spróbuj podgrzać nad ogniem(ja tak zrobiłem i pomogło), ta osłona metalowa jest dosyć wąską, woda stamtąd tak łatwo nie wypłynie - jest szansa, że przez to szaleje temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder spokojnie za daleko mam do ikei :D . Grzalem już suszarka i na rozgrzanym parapecie i sonda nawet beez tej rurki w 20°C pokazuje 35. Może obkleil się brzeczka i to przez to. Jutro wymyje go w spirytusie i zobacze co to dalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.