Skocz do zawartości

garnek tradycyjny vs garnek elektryczny a'la lidl


Gawon

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie też przy okazji mam pytanie odnośnie grzania na prądzie :-). Przeprowadzam się lada chwila do nowego mieszkania, gdzie nie ma gazu, mam garnek Stalgast 36.6l przystosowany pod indukcję. Zastanawia mnie co by było bardziej ekonomiczne: grzanie gara na indukcji (garnek oczywiście z izolacją termiczną) czy wbudowanie grzałki do środka i bezpośrednie grzanie brzeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co by było bardziej ekonomiczne: grzanie gara na indukcji (garnek oczywiście z izolacją termiczną) czy wbudowanie grzałki do środka i bezpośrednie grzanie brzeczki?

Pomijając ekonomikę (indukcja jest bardzo ekonomiczna) osobiście uważam, pomimo odmiennych opinii od innych użytkowników, że ustawianie gara na płycie ceramicznej, czy indukcyjnej powyżej dwudziestu kilku kilogramów może ją uszkodzić mechanicznie. Polecam grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie wziąłem pod uwagę, taki gar z brzeczką pewnie pod 50 kg podchodzi, tym bardziej, że garnek jest z grubej stali i sam w sobie sporo waży a płytę dopiero co będę kupował i szkoda by było, choć dla pewności podpytam się jeszcze w sklepie przed zakupem, może nie taki diabeł straszny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć dla pewności podpytam się jeszcze w sklepie przed zakupem

Im nie ufaj, zwykle nie mają bladego pojęcia co sprzedają; pewniej będzie o info u producenta/oficjalnego dystrybutora. W moim przypadku otrzymałem odpowiedź, że ustawiona masa nie powinna przekraczać 25kg przy typowym garnku, ale nie mają dokładnych badań - płyta Whirlpool. Nasze garnki są oczywiście nietypowe na płytę, ponieważ znacznie przekraczają średnicę 30cm, więc i nacisk mniejszy, ale i tak trzymam się tych dwudziestu kilku kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.