Skocz do zawartości

Dzień Piwowara


bubuś

Rekomendowane odpowiedzi

No to mi się świetnie "zaczął" dzień piwowara... Zszedłem po butelczynę do piwnicy i co? :ble: Szambo-rura dupła, wylała i piwnica w bloku wali mega fenolowym kanało-lambikiem pełnym niezaplanowanych infekcji! Dopiero skończyłem akcję ratowania zasobów układając na wyższe półki i oczekiwania na ratunek pogotowia wod-kan (godzina na przyjazd + podjęcie akcji). Oby wszyscy mieli dziś lepiej ode mnie! :beer:

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu oksymoron?

 

uważam, że black ipa lepiej oddaje charakter piwa

oksymoron bo jak black to nie pale, dziwnie brzmi piwo ciemne jasne :) ja podobnie jak kolega leszcz007 jestem za nazywaniem tego stylu piwa Cascadian Dark Ale (CDA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.

black ipa

Strasznie kłuje w oczy ten oksymoron, nie lepiej to nazwać CDA?

czemu oksymoron?

uważam, że black ipa lepiej oddaje charakter piwa

dzizass, czy kolega nie prowadzi czasami blogu o piwie? Tu nie chodzi o charakter, tylko o nazwę "ciemne jasne piwo" Ja to niby oddaje jego charakter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.

black ipa

Strasznie kłuje w oczy ten oksymoron, nie lepiej to nazwać CDA?

czemu oksymoron?

uważam, że black ipa lepiej oddaje charakter piwa

dzizass, czy kolega nie prowadzi czasami blogu o piwie? Tu nie chodzi o charakter, tylko o nazwę "ciemne jasne piwo" Ja to niby oddaje jego charakter?

 

zgodzę się, ale czasem są pewne wyjątki. Ja osobiście rzadko myślę o "india pale ale" a częściej po prostu "IPA". W tym przypadku oksymoron czarne jasne piwo wrzucę do tej samej kategorii co "numer NIP" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli można to nazwać IBA jak proponował @shayboos, co całkowicie poprawie oddaje charakter tego piwa. Skoro zajmujesz się piwnym blogowaniem, to nieś proszę kaganiec oświaty piwnej.

W tym przypadku oksymoron czarne jasne piwo wrzucę do tej samej kategorii co "numer NIP" :>

to akurat jest pleonazm, a nie oksymoron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli można to nazwać IBA jak proponował @shayboos, co całkowicie poprawie oddaje charakter tego piwa. Skoro zajmujesz się piwnym blogowaniem, to nieś proszę kaganiec oświaty piwnej.

w ramach tego mogę pisać, że mamy piwo o takim a takim charakterze, takiej a takiej historii, które jest różnie nazywane w piwowarskim świecie.

zgodzę się, że iba równie dobrze oddaje charakter tego stylu. BIPA mi pasuje ze względów historycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 25 litrów pale ale - uwarzone z piątku na sobotę;

2. Zakegowane 18 litrów wędzonego "Ein Hauch von Rauch";

3. Wchłonięte kilka tmavych 13-tek przy okazji meczu BD-BM;

Niech się święci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.