Skocz do zawartości

[piwolog] Svaneke Double Brown Ale, Bryghuset Svaneke, Dania


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

dsc_8520.jpg?w=640&h=946

Bornholm to ciekawa atrakcja turystyczna, choć wydawałoby się, że niezbyt interesujące miejsce dla piwnego turysty. Aż tu nagle okazuje się, że jest iskierka nadziei – borwar restauracyjny Bryghuset Svaneke, czyli “Browar Łabędzi”. Jego (podobno) znakomite piwa są dumą nie tylko Bornholmu, ale i całej Danii. Z zestawu piw, które otrzymałem w prezencie wynika, że browar Svaneke jest otwarty na eksperymenty. W przeciwieństwie do polskich odpowiedników, jego produkcja nie sprowadza się wyłącznie do trójcy jasne-ciemne-pszeniczne. Dość powiedzieć, że mam do spróbowania mam: brown ale, stout, red hot chilli ale oraz złote (cokolwiek to znaczy).

Svaneke Double Brown AleNorthern English Brown
Ekstrakt nieznany, alkohol 5,7%

Wygląd: Kolor ciemnego bursztynu, mocno opalizujące, niemal mętne. Piana w kolorze jasnobeżowym – wątła, nietrwała.
Aromat: karmel, toffi (lekki diacetyl), lekka zbożowość, biszkopty, melanoidy.
Wysycenie: umiarkowane, aksamitne, bardzo przyjemne.
Smak: słodowo-chmielowy, zadziwiający. Chmiel, którego nie ma w aromacie, ujawnia się w smaku, pokazując drugie oblicze tego piwa. Goryczka na poziomie średnim.
Odczucie w ustach: średnio treściwe, aksamitne, lekko klejące z wyraźnie goryczkową końcówką.
Wrażenie ogólne: Niewiele piw w stylu brown ale dane było mi próbować, więc nie mam dużego odniesienia. Tak czy inaczej piwo z Bornholmu uważam za znakomite. Dobrze skomponowane – bogate w smak i aromat. Może tylko ciut za ciężkie jak na styl.
Ocena: 7/10


963 963 963 963 963 963 963 b.gif?host=bimbelt.wordpress.com&blog=17

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.