Skocz do zawartości

Browar rzemieślniczy w Żywcu.


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadła mi w ręce ulotka reklamowa, że w Żywcu został otwarty browar rzemieślniczy. Postanowiłem go odwiedzić.

 

Browar o nazwie Krajcar znajduje się przy ul. Świętokrzyskiej 8. Nazwa wywodzi się od starodawnej monety. Aktualnie w ofercie znajdują się 3 rodzaje piw: Jasne, Ciemne i Koźlak + jedzenie, niestety nie wiem jakie bo się spieszyłem. Miła pani stwierdziła, że było więcej rodzajów piwa ale wyszły :) i za jakiś tydzień powinno już coś przybyć. Cena za bączek 0,33l na wynos to 5zł. Zauważyłem, że do lokalu przylega nieduży ogródek i można podegustować piwko na świeżym powietrzu.

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że w naszym niewielkim mieście kiedykolwiek powstanie mikrobrowar, jestem pozytywnie zaskoczony i gratuluję właścicielowi odwagi!

 

Jedyny minus: nie ma (nie doszukałem się) strony internetowej browaru, co jest trochę dziwne w dzisiejszych czasach ale pewnie szybko to nadrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ci co chcieli coś wiedzieć na temat tego minibrowaru to wiedzieli na długo przed otwarciem :)

Tak to prawda lokal się nie promował, ale widać takie było założenie właściciela. Nie chciał się widać wychylać w mieście-matce Grupy Żywiec.

 

Ponoć "Krajcar" ma się promować na facebooku. "Reklamę szeptaną" zrobią mu zapewne również uczestnicy i goście festiwalu Birofilia.

Edytowane przez Komka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co chcieli coś wiedzieć na temat tego minibrowaru to wiedzieli na długo przed otwarciem :)

 

No raczej nie. Uwarzam się za kogoś, kto siedzi głęboko w temacie a o nowym browarze w moim mieście dowiedziałem się niestety jako ostatni z głupiej ulotki roznoszonej po mieście :roll:

 

Poza tym co to za teza z "wychylaniem się"? Będą mieć dobre piwo, ludziska przyjdą, sam zaproponowałem kilku znajomym wizytę i stwierdzili, że piwo jest dobre. GŻ przecież nie zakaże klientom odwiedzać tego przybytku :smilies:

 

Prawda jest taka, że bazowanie na reklamie "szeptanej" nie da dużej skuteczności, a brak strony WWW to już kompletne nieporozumienie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie dla browaru restauracyjnego ? :)

Raczej żadne. Chociaż jak tak przyjrzeć się jego lokalizacji to "życzliwi", a zwłaszcza ci wojujący o abstynencję wśród narodu mogliby się przyczepić.

Edytowane przez Komka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzam się za kogoś, kto siedzi głęboko w temacie a o nowym browarze w moim mieście dowiedziałem się niestety jako ostatni z głupiej ulotki roznoszonej po mieście

W regionie planowanych jest takich przybytków więcej. Przykładowo w Kozach ma powstać minibrowar, a są także plany otwarcia drugiego browaru restauracyjnego w Bielsku-Białej.

 

Generalnie województwo śląskie ma tendencje do małego boomu w otwieraniu tego rodzaju dzałałności w najbliższych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.