Skocz do zawartości

Browar Prusaka, #70 Koźlak Dymiony


Rekomendowane odpowiedzi

Kolor hebanowo-rubinowy, piwo ciemne ale przejrzyste i szkliście klarowne. Rubinowe i wiśniowe przebłyski piękne.

Piana kremowa w kolorze i konstystencji. Nalała się na grube dwa paluchy a po zredukowaniu zeszła do kołderki zakrywającej całą powierzchnię, i tak do dna.

W aromacie przeplatają się nuty palonego drewna bukowego, lekkiej wędzonki i ciemnego słodu. Po ogrzaniu wchodzą aromaty ciemnych owoców, winne (po ponad 40 minutach wydają sie nieco alkoholowe) i lekko czekoladowe.

Smak bogaty, słodowy, wyczuwalny karmel i niewielka tostowość. Wszystko osnute lekko wędzonym posmakiem. Goryczka dobra - jest wyczuwalna i w odpowiednim momencie zanika. Piwo średniotreściwe, nie zaklejające i bardzo dobrze pijalne. Alkohol wyczuwalny w tle i to po ogrzaniu, niemniej rozgrzewa dość mocno.

 

Bardzo dobre piwo!

Otrzymane na WWP, dziękuję za wymianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że smakowało.

Ja jestem z niego średnio zadowolony (choć wypiłem dopiero jedną butelkę) - jak dla mnie trochę za mało treściwe, coś mi nie pasuje w goryczce i to które piłem było przegazowane. Chyba pora na powtórkę! ;)

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam zabrałem się za wypicie twojego koźlaczka wędzonego, piwo jest bardzo przyjemne. Piana utrzymuje się do końca piwka, kolor też ładny. Aromat ciekawy mocna nuta palonego drewna, delikatna wędzonka oraz posmak suszu na języku zostaje, Mocno alkoholowe, lecz jest średnio treściwe, nie ściągające i bardzo mocno gazowane, za mocno :) Goryczka delikatna szybko zanikająca Żona stwierdziła, że fajna wędzonka ale mocy trochę za dużo :D Piwko udane, sam zamierzam się na coś podobnego na zimę, obecnie w planach mam urbocka. 3,5 kg wędzonki nawet sporo ale ciekawy efekt daje, ja do tej pory maksymalnie 1 kg użyłem na warkę. Będę polował na powtórkę piwka.

 

Też otrzymałem piwko tam gdzie koleżanka dwa posty wyżej.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jest średnio treściwe, nie ściągające i bardzo mocno gazowane, za mocno...
Coś mi nierówno wyszło nagazowanie tego piwa - trafiają się butelki przegazowane i takie w sam raz. Przyczyna nieznana (chyba źle wymieszałem rezerwę w piwem przy rozlewie). Te słabiej nagazowane smakują dużo lepiej. Inna sprawa, że sporo piw wychodzi mi bardziej wytrawnych niż bym chciał...

Koźlak wszedł do finału X KPD w żywcu, ja dostanę metryczkę to napiszę jakie jeszcze niedociągnięcia ma poza przegazowaniem.

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.