Jump to content
leona

Browar Prusaka, #70 Koźlak Dymiony

Recommended Posts

Kolor hebanowo-rubinowy, piwo ciemne ale przejrzyste i szkliście klarowne. Rubinowe i wiśniowe przebłyski piękne.

Piana kremowa w kolorze i konstystencji. Nalała się na grube dwa paluchy a po zredukowaniu zeszła do kołderki zakrywającej całą powierzchnię, i tak do dna.

W aromacie przeplatają się nuty palonego drewna bukowego, lekkiej wędzonki i ciemnego słodu. Po ogrzaniu wchodzą aromaty ciemnych owoców, winne (po ponad 40 minutach wydają sie nieco alkoholowe) i lekko czekoladowe.

Smak bogaty, słodowy, wyczuwalny karmel i niewielka tostowość. Wszystko osnute lekko wędzonym posmakiem. Goryczka dobra - jest wyczuwalna i w odpowiednim momencie zanika. Piwo średniotreściwe, nie zaklejające i bardzo dobrze pijalne. Alkohol wyczuwalny w tle i to po ogrzaniu, niemniej rozgrzewa dość mocno.

 

Bardzo dobre piwo!

Otrzymane na WWP, dziękuję za wymianę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że smakowało.

Ja jestem z niego średnio zadowolony (choć wypiłem dopiero jedną butelkę) - jak dla mnie trochę za mało treściwe, coś mi nie pasuje w goryczce i to które piłem było przegazowane. Chyba pora na powtórkę! ;)

Edited by prusak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam zabrałem się za wypicie twojego koźlaczka wędzonego, piwo jest bardzo przyjemne. Piana utrzymuje się do końca piwka, kolor też ładny. Aromat ciekawy mocna nuta palonego drewna, delikatna wędzonka oraz posmak suszu na języku zostaje, Mocno alkoholowe, lecz jest średnio treściwe, nie ściągające i bardzo mocno gazowane, za mocno :) Goryczka delikatna szybko zanikająca Żona stwierdziła, że fajna wędzonka ale mocy trochę za dużo :D Piwko udane, sam zamierzam się na coś podobnego na zimę, obecnie w planach mam urbocka. 3,5 kg wędzonki nawet sporo ale ciekawy efekt daje, ja do tej pory maksymalnie 1 kg użyłem na warkę. Będę polował na powtórkę piwka.

 

Też otrzymałem piwko tam gdzie koleżanka dwa posty wyżej.

Edited by Undeath

Share this post


Link to post
Share on other sites
... jest średnio treściwe, nie ściągające i bardzo mocno gazowane, za mocno...
Coś mi nierówno wyszło nagazowanie tego piwa - trafiają się butelki przegazowane i takie w sam raz. Przyczyna nieznana (chyba źle wymieszałem rezerwę w piwem przy rozlewie). Te słabiej nagazowane smakują dużo lepiej. Inna sprawa, że sporo piw wychodzi mi bardziej wytrawnych niż bym chciał...

Koźlak wszedł do finału X KPD w żywcu, ja dostanę metryczkę to napiszę jakie jeszcze niedociągnięcia ma poza przegazowaniem.

Edited by prusak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.