Skocz do zawartości

0% w domowych warunkach


Rekomendowane odpowiedzi

Ale teraz jeśli masz już tę wodę, to musisz i nachmielić i nagazować, więc nie wiem jaki sens zadawać sobie tyle trudu, natomiast nie skupiać się na istocie freeze distillation i otrzymaniu produktu, który ma smak i aromat i potrzebuje tylko refermentacji i zabutelkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wiem, że temat stary, ale wątek wieloletni to może tutaj napiszę. A co gdyby piwo po fermentacji zagrzać do 80-90 stropni C i wykorzystać, że alkohol etylowy wrze w 78% i go po prostu wygotować/ odparować? A potem takie coś tylko potraktować cukrem do referementacji i zabutelkować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bardakon napisał:

A potem takie coś tylko potraktować cukrem do referementacji i zabutelkować?

Dwie sprawy. 1. Zmienisz masakrycznie profil piwa. 2. Refermentacja nie zajdzie bo drożdże zginą zanim alkohol odparuje. Będziesz musiał dodać do rozlewu, albo gazować sztucznie, albo kegować. IMO nie warto się certolić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bardakon napisał:

Wiem, że temat stary, ale wątek wieloletni to może tutaj napiszę. A co gdyby piwo po fermentacji zagrzać do 80-90 stropni C i wykorzystać, że alkohol etylowy wrze w 78% i go po prostu wygotować/ odparować? A potem takie coś tylko potraktować cukrem do referementacji i zabutelkować? 

Testowałem bez dobrych póki co rezultatów. Jak pisał @zasadatracisz walory fermentacyjne, zostaje goryczka, która przed tym procesem nie powinna być wysoka. Można dochmielać (podczas dealkoholizacji lub potem na zimno), ale wymaga to wielu prób, na których poległem (zazwyczaj wychodziła mniej lub bardziej gorzka woda). Gazowałem sztucznie, można też dodać drożdży (+ cukier), ale nieco podniosą %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat niewykonalny w domu.

Alkohol mozesz odparowac ale pod odpowiednim cisnieniem wtedy spada temp. odparowania, lecz jest i tak zbyt wysoka aby nie wplynac na walory smakowe.

Najlepsza ale bardziej skomplikowana jest osmoza.

Stosuje sie tez przerywana fermentacje - ale te piwa sa za slodkie - to takie bezalkoholowe z przed 20 lat czyli lipa.

Ciekawe jest gdy browary lacza metody czyli np. osmoza jest mieszana z przerywana fermentacja - powstaja ciekawe smaki ale duzo roboty z tym (kosztowne).

 

Ciekawym pomyslem sa WSL-17 (Saccharomycodes ludwigii). Kreatywne browary sa w stanie na tym szczepie tworzyc dobre piwa ponizej 0,5%. Ale w tym wypadku pasteryzacja nieunikniona.

W domowych warunkach nie jestes w stanie optymalnie spasteryzowac piwa bez uszkodzenia walorow smakowych (odpowiednia ilosc jednostek pasteryzacyjnych).

Bez pasteryzacji przy tym szczepie w domowych warunkach nie ma szans aby bylo to bez infekcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Piotr Ba napisał:

Na podstawie ogólnej wiedzy w domu nie jest to możliwe. Wymaga specjalistycznego sprzętu i nawet wtedy jest to niekorzystne dla smaku i aromatu piwa. 

wykonalne nawet bez specjalistycznego sprzętu. potrzebna tylko wiedza. Nawet popierdułkowe krafy takie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotr Ba napisał:

Na podstawie ogólnej wiedzy w domu nie jest to możliwe. Wymaga specjalistycznego sprzętu i nawet wtedy jest to niekorzystne dla smaku i aromatu piwa. 

Nawet Viking Malt dzisiaj umieścił posta w tym temacie. Zacieranie w 82°C i fermentacja drożdżami Fermentis LA-01. Tylko w grę wchodzi jeszcze pasteryzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.