Skocz do zawartości

Słonina w solance


dr wicik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od pewnego już czasu robie słoninę w solance. Potrzeba na nią:

Słoniny (Im grubsza tym lepsza 5cm jest ok) około 1kg

wody (1,5 litra)

1 szklankę soli

dużej cebuli

3 listków laurowych

10-12 ziaren czarnego pieprzu

2-3 ziaren ziela angielskiego

W wodzie gotuję cebule, tak z 5-10 minut, dodaję sól.

Słoninę nacinam dość gęsto na krzyż (co 1, 5-2 cm), wkładam do solanki, wrzucam listki laurowe, pieprz i ziele angielskie po tym gotuję 30-40 minut na wolnym ogniu. Całość studzę, po 3 dniach słoninę wyciągam i chowam do zamrażalnika na 7 dni. Po tym lubieżnie konsumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak mniej więcej, przypomina ona słoninę, którą naście lat temu kupić można było w sklepach? Bo od dawna za mną chodzi taka właśnie słonina, a jeść muszę to prawie surowe byle co, które jako wędzoną słoninę sprzedają.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wędzarnia ciągle w budowie, ale Twój przepis mi się podoba. Na bank go wypróbuję. Może w grillu ją trochę podwędzę ewentualnie.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja robię słoninę mieloną w młynku do mięsa z solą ,duużo czosnku,troszkę majeranku i do słoika potem smaruję chleb pieczony w dużej formie.Jedna kromka wystarczy nawet dla duzych chłopców.A cholesterol napewno za tym przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholesterol napewno za tym przepada.

Cholesterolu wystrzegać powinny się tylko i wyłącznie osoby, które już mają podwyższony jego poziom. Każdy zdrowy człowiek nie tylko może, ale wręcz powinien jeść np. jajka. To tak przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Parę lat temu byłem na Ukrainie i jadłem tam słoninę, która zapewne była robiona podobnie do przepisu dr wicika, sądzę jednak, że z większą ilością przypraw. Na pewno było tam sporo czosnku i chyba papryka. Podawali ją krojoną w cieniutkie płatki do chleba jako zakąska. Po prostu miodzio! :okey: Czy ktoś zna taki oryginalny ukraiński przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sało.

Grubą słoninę natrzeć czosnkiem, papryką, zielem angielskim, liściem laurowym ułożyć w naczyniu i zasypać gruboziarnistą solą. Schować w chłodne przewiewne miejsce na co najmniej 2 tygodnie. U mnie leży już 1,5 miesiąca :) Dobra zakąska do destylatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc spożywam moją słoninę w solance od jakiegoś czasu. Rzeczywiście można plasterki normalnie rozsmarować po chlebie bez problemu. Jest prawie tak dobra jak sobie wyobrażałem. Piszę prawie, bo następnym razem użyję mniej soli. Szklanka soli to jednak za dużo. Myślę, że pół spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sało.

Grubą słoninę natrzeć czosnkiem, papryką, zielem angielskim, liściem laurowym ułożyć w naczyniu i zasypać gruboziarnistą solą. Schować w chłodne przewiewne miejsce na co najmniej 2 tygodnie. U mnie leży już 1,5 miesiąca :) Dobra zakąska do destylatów :)

Robię co roku na zimę. Super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sało.

Grubą słoninę natrzeć czosnkiem, papryką, zielem angielskim, liściem laurowym ułożyć w naczyniu i zasypać gruboziarnistą solą. Schować w chłodne przewiewne miejsce na co najmniej 2 tygodnie. U mnie leży już 1,5 miesiąca :) Dobra zakąska do destylatów :)

Robię co roku na zimę. Super sprawa.

Zrobiłem raz i leży w lodówce juz chyba z pół roku - dla mnie to za słone. A może trza by częściej wódkę pić? ;) Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Zrobiłem raz i leży w lodówce juz chyba z pół roku - dla mnie to za słone. A może trza by częściej wódkę pić?

 

Nie popieram picia wódki! :lol:

po prostu krój cieniej :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele zrobiłem słoninę w solance. Nie udało mi się kupić grubej słoniny (chyba już takiej nie ma) dlatego zwinąłem taką normalną w roladę i związałem sznurkie - zobaczymy, czy się uda. Dodałem jeszcze jedną przyprawę - łyżeczkę ostrej mielonej papryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
W dniu 18.05.2012 o 17:50, dr wicik napisał(a):

 

Ja od pewnego już czasu robie słoninę w solance. Potrzeba na nią:

Słoniny (Im grubsza tym lepsza 5cm jest ok) około 1kg

wody (1,5 litra)

1 szklankę soli

dużej cebuli

3 listków laurowych

10-12 ziaren czarnego pieprzu

2-3 ziaren ziela angielskiego

W wodzie gotuję cebule, tak z 5-10 minut, dodaję sól.

Słoninę nacinam dość gęsto na krzyż (co 1, 5-2 cm), wkładam do solanki, wrzucam listki laurowe, pieprz i ziele angielskie po tym gotuję 30-40 minut na wolnym ogniu. Całość studzę, po 3 dniach słoninę wyciągam i chowam do zamrażalnika na 7 dni. Po tym lubieżnie konsumuję.

 

Czy studzisz w tym samym garnku w którym gotujesz czy przelewasz tę solankę wraz ze słoniną do innego naczynia szklanego? Przykrywasz to czy stoi przez te 3 dni otwarte ? To stoi przez 3 dni w temperaturze pokojowej czy w lodówce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanashuan napisał(a):

 

Czy studzisz w tym samym garnku w którym gotujesz czy przelewasz tę solankę wraz ze słoniną do innego naczynia szklanego? Przykrywasz to czy stoi przez te 3 dni otwarte ? To stoi przez 3 dni w temperaturze pokojowej czy w lodówce ? 

Odkopałeś temat z przed ponad 10lat a kolega wicik nie logował sie tu ponad 8lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.