Skocz do zawartości

Co kupic w Stanach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie w odwiedziny do znajomych do USA.Oni z piwowarstwem nie mają nic wspólnego (byli wogóle zaskoczeni że mozna warzyc w domu).Ale zaoferowali mi pomoc w zakupach.Moje pytanie-jak w tytule, albo inaczej :czego grzechem byłoby nie przywieźc sobie,będąc tam na miejscu ?

Będę w okolicach Nowego Jorku- może ktoś podrzuci mi jakiś adres?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić tanie Wyeast'y - jeżeli interesują Cię drożdże płynnej. A może przyjmiesz zamówienie na kilka saszetek :D

Poza tym, to większość surowców jest w podobnych cenach. Nawet tak "pożądany" słód z jęczenia 6-cio rzędowego się u nas pojawił. Jeżeli chodzi o sprzęt, to musiałbyś porównać nasze ceny, interesującego cię sprzętu, z tymi w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sztorby. Sztorby kupisz w hops direct.com, kup takie które jest trudniej kupić w Europie, jak Citra, Amarillo, Cascade. Wyślij do Polski, zasadź, jak zaczną się rozmnażać po 2-3 latach, sprzedaj nowe sztorby polskim piwowarom.

 

2. Cooler. Najtańszy kupisz w Home Depot albo w Lowes,5gal za ok ~$20. Najlepszy jaki kupisz to +-7.5gal (30qt) Coleman XTreme, (na warki 5 gal = 19 l).

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przywiozłem chmiel i zrobilem na nim najlepsze AIPA ever. Niby w Polsce też jest dostępny, ale miałbym zastrzeżenia co do jego świeżości i/lub sposobu przechowywania.

 

No i koniecznie popróbuj tzw. craft beers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako swiezy fiksat na punkcie sztobrow, popieram Scoobiego i powiem-kup sztobry :) Jezeli masz mozliwosc zasadzenia. HopsDirect maja chyba koniec sezonu. Ale jeszcze jest kilka sklepow, ktore sprzedaja (pogoogluj: hop rhizomes). No i kup jakis sprzet, ktory upchniesz w walizce :), ktory jest trudno dostepny/za drogi u nas. Drozdze i suchy chmiel do APA/AIPA to podstawa:). Galon StarSan'u itp :)

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, :okey: coś napewno z tych rzeczy poszukam.

Sztobry... hmm miałbym gdzie zasadzic ,ale jak to zapakowac i przewieźc żeby nie padło po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, :okey: coś napewno z tych rzeczy poszukam.

Sztobry... hmm miałbym gdzie zasadzic ,ale jak to zapakowac i przewieźc żeby nie padło po drodze?

Wystarczy w zwykły worek foliowy, ewentualnie lekko podsypać ziemią. Skropić raz na 24h i wytrzymają spokojnie ze 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.