Skocz do zawartości

Rockowy Browar Domowy d-mol


Rekomendowane odpowiedzi

Hę? W tym co jak co, ale kwasiżura nie było. Podwyższona temperatura fermentacji (jak stwierdziło grono po sensoryce) i WB06 jak najbardziej, ale kwasiżura to sobie wypraszam :P Zresztą, nie wiem czy mój był drugi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając złośliwości jednego takiego (zobaczysz Leszczu, nakicham Ci do piwa) dzisiaj był kolejny pracowity dzień. Gotowe 8 skrzynek czystych butelek, inwentaryzacja słodów prawie skończona... no i zrobione pomiary.

 

I tak:

warka #25 Weizenbock poszła do piwnicy. Po tygodniu fermentacji w kuchni zeszła do 6,5 BLG. W chwili pomiaru miała 15°C, resztę niech dofermentują German Ale. Czuć w niej banany, ładną pszenicę i slodowość... ale i goryczka jest.

warka #24, czysty pilzneński - 5,5 BLG, 13°C. Baardzo fajne, lekkie piwo. Dodatek Lubelskiego na 20, 10 i 0 minut dał mu fajne cytrusy, taką lekką, przyjemną cytrynę. Nie mogę się doczekać aż zabutelkuję i odczekam kilka tygodni.

warka 23, kombinacja na danish lager. Wolno im idzie, zadane 21go, ale bez startera - wyjątkowo wolno startowały, ale też nic z nimi nie robiłem. Dzisiaj miały 8,5 BLG przy 11°C, ale za ciągle piana na wierzchu (była na wężyku). Pomachałem wiadrem i niech sobie spokojnie jedzą.

 

Tyle piwa w fermentacji nie miałem jeszcze nigdy, a jutro może zatrę coś do puszczenia na London ESB Ale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, kwasiżur w ZUP'ie faktycznie nie był twój, co nie zmienia faktu, że byłeś znakomitym kwasiżurowarem, aż prawidłowo nauczyłeś się dezynfekcji. Ostatnio nie dostałem od Cienie żadnego kwasa, ale nad pszenicą musisz jeszcze popracować :P zobaczymy co będzie z weissenbock'iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko, jutro robię warkę #27 - Polish Ale Single Hop: Lubelski (12°Blg)

 

Zasyp:

4,5 kg - Pilzneński

0,3 kg - pszeniczny

0,2 kg - wiedeński

0,2 kg - caramel pils

 

Zacieranie:

53°C - 10'

63°C - 30'

73°C - 30'

mash-out i 10' przerwy

 

Chmielenie:

20g szyszki do gara

20g szyszki do filtratu

20g szyszki FWH

20g szyszki - 90'

10g szyszki - 60'

10g szyszki - 20'

10g szyszki - 10'

20g szyszki - 0'

 

20g na zimno na 4 dni :)

 

Zobaczymy, co to będzie :)

 

Pójdą na San Diego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zobaczę. Wyczytałem po gangielsku, że jednak coś ma to dawać, poza tym gadałem z kilkoma piwowarami, m.in. z Kopyrem. Co jak co, ale u nich chmielowego aromatu nie brakuje.

 

Poza tym nawet jeśli... mam 1000g Lubelskiego w szyszkach. Zanim to zużyję, będą już zbiory z 2013 - mam sobie żałować? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amap, amap ;) A ten jak zawsze swoje :P Chmielu jest < 3% całości, ale ten znów będzie marudził.

 

Najwyżej będziesz mógł stawiać swoje piwo przy moim i czekać, aż się nachmieli :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dalej to samo :) a swoją drogą wcześniej ludzie mówili że dodanie do zacieru chmielu nic nie da w tym Kopyr, i że jest to raczej placebo... więc skąd taka zmiana stanowiska? Czy przy większym wybiciu (widawa) to coś jednak daje?

 

Będziecie w ZUPie 20 stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #27 - Heavy Metal Świat Polish Ale Single Hop: Lubelski (12°Blg)

(miała być zacierana w zeszłym tygodniu, ale czasu zabrakło)

 

Zasyp:

4,5 kg - Pilzneński

0,3 kg - pszeniczny

0,2 kg - wiedeński

0,2 kg - caramel pils

 

Zacieranie:

53°C - 10'

63°C - 30'

73°C - 30'

mash-out i 10' przerwy

//EDIT: po 30' w 73°C próba była nieco ciemna... dla pewności do mashoutu podgrzewałem przez 20'

 

Chmielenie:

20g szyszki do gara

20g szyszki do filtratu

20g szyszki FWH

20g szyszki - 90'

10g szyszki - 60'

10g szyszki - 20'

10g szyszki - 10'

20g szyszki - 0'

 

20g na zimno na 4 dni :)

 

Zobaczymy, co to będzie :)

 

Pójdą na San Diego

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.