Skocz do zawartości

syrop glukozowo-fruktozowy - jak zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

1l wody doprowadzić do wrzenia, dodać 2 kg cukru, dodać 1ml kwasu fosforowego 85% lub 25g kwasu cytrynowego....

 

Dżony pisał o 1g kwasku cytrynowego na 1 kg cukru, u Ciebie to 12,5g kwasku - spory rozstrzał

(piszę o kwasku bo to najłatwiej dostępny zakwaszacz, po prostu leży sobie w kuchni)

Edytowane przez przemski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak Przemski mam zamiar warzyć http://www.wiki.piwo..._Ale,_Jan_Szała i zastanawia mnie co wnosi syrop, autor napisał że można zwykły cukier zastosować. No właśnie ale sam tak nie zrobił.

pozdrawiam.

Najprościej napisać do Janka na PW. Ale generalnie chodzi o to, że piwo ma być mocne i jednocześnie lekkie w odbiorze, dlatego zamiast słodu, stosuje się częściowo cukier. Tańszym zamiennikiem cukru może być syrop glukozowo-fruktozowym. Jeżeli jego udział będzie zbyt duży, może wprowadzić posmaki bimbrowe, alkoholowe. Większa ilość cukru z resztą też. Podejrzewam, że Janek zastosował ten syrop, bo akurat był w jego posiadaniu.

Nie mam jednak żadnego praktycznego doświadczenia z syropem glukozowo-fruktozowym. Najkwiększym chyba specjalistą od tego typu wynalazków był BNP, który niestety wyniósł się z tego forum, ale udziela się chyba nadal na forum bimbrowniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Przemski mam zamiar warzyć http://www.wiki.piwo..._Ale,_Jan_Szała i zastanawia mnie co wnosi syrop, autor napisał że można zwykły cukier zastosować. No właśnie ale sam tak nie zrobił.

pozdrawiam.

 

Syrop jako taki nie wnosi do piwa absolutnie nic :) Zastosowałem go m.in. dlatego, że takowy posiadałem i chciałem dostarczyć drożdżom możliwie jak najwięcej cukrów prostych. W przypadku dodawania syropu/cukru do gotowania, nie ma większego znaczenia które z nich się wybierze. Cukier w kwaśnej brzeczce i tak się zinwertuje. Pozdrawiam zza Wielkiej Wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.