Skocz do zawartości

Konkurs Scottish Craft Brewers


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec stycznia odbedzie sie konkurs SCB, gdzie glowna wygrana bedzie mozliwosc uwarzenia 800 litrowej warki w jednym z lokalnych browarow szkockich. Konkurs niestety jest wewnetrzny, czyli tylko dla czlonkow SCB. Zatem tylko ja bede mogl reprezentowac www.piwo.org i chyba tylko jako jedyny obcokrajowiec w tym momencie ;).

 

A oto szczegoly: (tlumaczenie z http://www.scottishcraftbrewers.org/schedule.htm)

 

 

John McGarva z Tryst Brewery zaoferowal, ze uwarzy piwo, ktore wygra na tegorocznym konkursie. Dlatego zostalismy poinformowani na temat specyfikacji na temat wystawiania piw w tym konkursie, a mianowicie:

"Chce by receptura byla tak prosta jak to tylko mozliwe. Smaczne piwo w przedziale 5 - 6% abv. Brak restrykcji na temat stylu, smaku czy koloru. Pamiętaj piwo ma być uwarzone w ilości 800 litrów, zatem nalezy dostarczyc wszystkie szczegolowe informacje takie jak ilosc slodu w kilogramach, ilosc wody w litrach i dokladne odmierzanie czasu od rozpoczecia do zakonczenia gotowania. Preferowane chmiele Challenger, Perle, Cascade, First Gold i Styrian Goldings. Jest kilka odmian chmielu, ktory nie jest dostepny w tym momencie, zatem zadzwon, albo wyslij e-maila zanim uzyjesz chmieli takich jak Pacific Gem albo Amarillo.

Jesli ktos chce warzyc piwo z jakimis dziwnymi surowcami, poinforuj mnie i dowiedz sie czy moge je zdobyc. Garsc czegos na 25 litrow przeradza sie w wiadro dla 80 litrow - zatem najpierw to sprawdz!"

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) Ma ktos pomysl co uwarzyc na ten konkurs (bede warzyl w czwartek)? Oczywiscie musi byc ale 5-6% ABV. Nie wiem czy zdarze, bo teraz nie mam nic co mogloby pojsc na konkurs.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie wystawic troche oszukanego portera baltyckiego, bo ma niecale 17Blg, to po to by zmiescic sie w przedziale 5-6% alk. Wiem, ze mam bardzo malo czasu, ale tech zalezy mi na obecnosci czegos regionalnego w konkursie. W koncu nie zawsze musimy wygrac, tez chodzi o sama gre ;)

 

Receptura

 

3kg slodu monachijskiego

2kg slodu lager

0,5kg slodu carapils

0,04kg slodu czekoladowego

0,02kg slodu black

 

Chmiele

30g goryczkowego 8.5

20 g saaz na smak.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie wystawic troche oszukanego portera baltyckiego, bo ma niecale 17Blg, to po to by zmiescic sie w przedziale 5-6% alk. Wiem, ze mam bardzo malo czasu, ale tech zalezy mi na obecnosci czegos regionalnego w konkursie. W koncu nie zawsze musimy wygrac, tez chodzi o sama gre ;)

Porter z 17blg wyciągasz tylko 5-6%. Coś tu mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze przesadzilem z 17 Blg... w sumie piwo mialo kolo 16 ;) Ale jak wspomnialem wczesniej nie mam zbyt dokladnego sprzetu pomarowego. Licze, ze zmnieszcze sie w tym przedzialem 6%.

 

 

EDIT: ok po przeliczeniach mam male szanse... ale roznic sie o duzo nie bedzie ;D no moze 6,2.... ciiii naciagam przepisy :/

 

EDIT2: Jak odnajde zapiski i przelicze to podam dokladnie, co mi wyszlo.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawka ;) Wyszlo mi OG 1.065 zacieranie bylo w temperaturze 69stC licze na to, ze FG bedzie w regionie 1.020 czyli slodkie, to w tym wypadku zmiescilbym sie w 6% ABV. Jak nie to trudno wystawie i tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16blg - fakt trochę lekki ten porter bałtycki. ;)

Ale chyba pisałeś, że miał to być ale.

Przecież porter będzie ze 3tyg fermentował. Nie zdąży się dobrze nagazować przed konkursem. Nie mówiąc o wyleżakowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc ale, pozatym teoretycznie baltic porter moze byc fermentowany neutralnymi drozdzami gornej fermentacji, to tak w razie czego, jakby to cos wygralo (poki co nie przewiduje takiego scenariusza) i nie byloby mozliwosci uzycia drozdzy lagerowych.

 

PS pisalem, ze niby jedynym ograniczeniem jest ilosc alkoholu 5-6 AlkoholByVolume

 

 

Wiem,ze troche oszukiwany ten porter, ale innego pomyslu nie mialem. Z kolei cos na styl grodzisza by mialo duzo za duzo alkoholu... Z dwojga zlego wybralem cienkiego portera niz grodzisza siekiere ;)

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież porter będzie ze 3tyg fermentował. Nie zdąży się dobrze nagazować przed konkursem. Nie mówiąc o wyleżakowaniu...

Mam 5 tygodni. 2 Fermentacji, skrocona cicha (chyba ,bede zmuszony uzyc finnings by zbic drozdze - ta kwestie jeszcze rozwazam) i reszta na nagazowanie i lezakowanie. Wiem, ze porter ekspress z tego wyjdzie, dlatego bardziej mi zalezy na obecnosci tego pseudo portera baltyckiego swoja droga bedzie sie wyroznial pomiedzy tradycyjnymi ale`ami kolegow z SCB. Jesli wyjdzie wypijalny oczywiscie. A na przyszly rok przygotuje sie po prostu lepiej.

 

PS

Dowiedzialem sie o tym konkursie w ten wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS pisalem, ze niby jedynym ograniczeniem jest ilosc alkoholu 5-6 AlkoholByVolume

Faktycznie w tekscie oryginalnym ani w tłumaczeniu nie ma nigdzie info, że ma to być ale. Zasugerowałem się tym co napisałeś:

Ok :)Oczywiscie musi byc ale 5-6% ABV.

;)

 

Wiem,ze troche oszukiwany ten porter, ale innego pomyslu nie mialem.

Spoko. Dobrze będzie. :/ Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zdecydowalem sie wystawic troche oszukanego portera baltyckiego, bo ma niecale 17Blg, to po to by zmiescic sie w przedziale 5-6% alk. Wiem, ze mam bardzo malo czasu, ale tech zalezy mi na obecnosci czegos regionalnego w konkursie. W koncu nie zawsze musimy wygrac, tez chodzi o sama gre :)

 

Receptura

 

3kg slodu monachijskiego

2kg slodu lager

0,5kg slodu carapils

0,04kg slodu czekoladowego

0,02kg slodu black

 

Chmiele

30g goryczkowego 8.5

20 g saaz na smak.

Piwo odfermentowalo FG - 1.018, 9 Brix

czyli statystyka z obliczen wychodzi taka.

OG - 1.064 czyli 15.8°Blg

ABV 6.14

%ADF - 71

%RDF 59.5%

 

Piwo smakuje jak Porter Baltycki :D no moze lzejsza wersja, ale podstawowy profil jest odpowiedni. Piwo przeniesione na cicha fermentacje, na kilka dni, pozniej idzie do KEG`a

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo przeniesione na cicha fermentacje, na kilka dni, pozniej idzie do KEG`a

Makaron napisałeś ze piwo idzie do Kega. Czy potem przelewasz jakoś z powrotem do butelek by dostarczyć na konkurs czy z całym Kegiem wędruje.

 

Zmierzam do tego czy praktykuje się przelewanie piwa z Kega do butelki w jakiś sytuacjach awaryjnych. ( np przetransportowania piwa na konkurs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjsciem moze byc cos takiego:

 

http://sdcollins.home.mindspring.com/CPBF.html

 

Ale ja nie mam odpowiedniego sprzetu bo nie mam osobnej stojacej butli, a jedynie male 250g butle z co2. Albo zabutelkuje w ten sam dzien co jest konkurs, ale nagazowanie bedzie troszke nizsze, albo zabutelkuje kilka specjalnie na konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po refermentacji FG spadlo troche niestety :P Bede musial sie tlumaczyc, ale z drugiej strony to tylko zabawa :P

 

Wyniki z dzisiejszych pomiarow po nagazowaniu piwa

FG - 1.016 - 8,6°Brix

ADF - 74%

RDF - 62%

 

Co daje

ABV 6,27 %, czyli 0,27% za duzo. Zawsze to moge zwalic na niedokladnosc odczytu.

 

Po wyliczeniach powrotnych (obliczenia na podstawie FG i odczytu refraktometerm) wyszlo, ze SG bylo 1.06349 ,czyli mniej wiecej pokazuje, ze pomiary poczatkowe jak i posrednie byly w miare dokladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.