Skocz do zawartości

Kapselek 'firmowy'


Swiaderny

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnieniem tego byłoby naklejenie tej gumki na okrągłą pieczątkę i po prostu stukanie po kapslach.

Można spróbować, ale nie wiem czy uda się taką pieczątką bez rozmazywania wzoru coś zdziałać. Pewnie wymagało by to wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z trwałością tego tuszu? Nie ściera się?

Po wyschnięciu bardzo ciężko. Jak się przyłożyć to oczywiście nie ma bata, ale 'codzienne' użytkowanie butelek nie spowoduje starcia stempla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, ale nie wiem czy uda się taką pieczątką bez rozmazywania wzoru coś zdziałać. Pewnie wymagało by to wprawy :)

 

Pewnie trzeba by było to robić przed kapslowaniem, położyć w "czymś" kapsel tak żeby pieczątka miała się o co oprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by było to robić przed kapslowaniem, położyć w "czymś" kapsel tak żeby pieczątka miała się o co oprzeć.

W tym przypadku ciekawy jestem jak zachowa się tusz po kontakcie z wodą (wyparzanie) lub chemią (piro, oxi - odkażanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł prosty ale skuteczny. Co do chemii to przecież można stemplować już po zabutelkowaniu. Też stosuje firmowe kapsle w swoim browarze, ale ja zmówiłem tampondruk (koszt to ok. 20gr/szt.).

 

Można ale ciężko będzie automatyczną pieczątką, trzeba by chyba odświeżyć stara ale jare stemple i tusz osobno na tacce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym projekt robiłeś?

 

Zaawansowane narzędzia graficzne w postaci Word'a i Paint'a :)

 

W Word'zie zrobiłem znaczek na cały ekran i zrobiłem zrzut ekranu do Paint'a. Im większy obrazek tym lepiej się go obrabia

 

ja kiedyś też chciałam tak robić, ale pan w punkcie z pieczątkami powiedział że to się będzie ścierać i rzeczywiście - ale może jakby zastosować inny tusz to dałoby radę.

Jeżeli nie rozmaże się podczas stemplowania (wymaga wprawy) to później jest dość trwały

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny pomysł z tym numerowaniem! ;)

Co Kolego Świaderny zrobisz, jak dobijesz do 99 warki?

Zacznę się martwić podczas przelewania # 100 na cichą ;)

 

edit: a kto mi zabroni numerować od początku?

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Beznadziejny pomysł z tym numerowaniem! ;)

Co Kolego Świaderny zrobisz, jak dobijesz do 99 warki?

Zacznę się martwić podczas przelewania # 100 na cichą ;)

 

edit: a kto mi zabroni numerować od początku?

Pomysł super, ale problem to widzę już przy warce # 44 ;):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem o tym ograniczeniu, ale musiałem iść na jakiś kompromis, bo miejsca mało na gumce. Jak się uprę to można będzie zawsze 44, 55, 66, ... postawić oddzielnie :P Zawsze jest też szansa, że mi się znakowanie znudzi, bo bardzo czasochłonne to jest.

 

A tak poza konkursem: to ktoś używa 'patentu'? Macie zdjęcia jakieś swoich kapselków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.