Jump to content
Swiaderny

Kapselek 'firmowy'

Recommended Posts

Uzupełnieniem tego byłoby naklejenie tej gumki na okrągłą pieczątkę i po prostu stukanie po kapslach.

Można spróbować, ale nie wiem czy uda się taką pieczątką bez rozmazywania wzoru coś zdziałać. Pewnie wymagało by to wprawy :)

A jak jest z trwałością tego tuszu? Nie ściera się?

Po wyschnięciu bardzo ciężko. Jak się przyłożyć to oczywiście nie ma bata, ale 'codzienne' użytkowanie butelek nie spowoduje starcia stempla.

Można spróbować, ale nie wiem czy uda się taką pieczątką bez rozmazywania wzoru coś zdziałać. Pewnie wymagało by to wprawy :)

Pewnie trzeba by było to robić przed kapslowaniem, położyć w "czymś" kapsel tak żeby pieczątka miała się o co oprzeć.

Pewnie trzeba by było to robić przed kapslowaniem, położyć w "czymś" kapsel tak żeby pieczątka miała się o co oprzeć.

W tym przypadku ciekawy jestem jak zachowa się tusz po kontakcie z wodą (wyparzanie) lub chemią (piro, oxi - odkażanie)

W tym przypadku ciekawy jestem jak zachowa się tusz po kontakcie z wodą (wyparzanie) lub chemią (piro, oxi - odkażanie)

Sprawdź na swoim przypadku.

Pomysł prosty ale skuteczny. Co do chemii to przecież można stemplować już po zabutelkowaniu. Też stosuje firmowe kapsle w swoim browarze, ale ja zmówiłem tampondruk (koszt to ok. 20gr/szt.).

Pomysł prosty ale skuteczny. Co do chemii to przecież można stemplować już po zabutelkowaniu. Też stosuje firmowe kapsle w swoim browarze, ale ja zmówiłem tampondruk (koszt to ok. 20gr/szt.).

Można ale ciężko będzie automatyczną pieczątką, trzeba by chyba odświeżyć stara ale jare stemple i tusz osobno na tacce.

ja kiedyś też chciałam tak robić, ale pan w punkcie z pieczątkami powiedział że to się będzie ścierać i rzeczywiście - ale może jakby zastosować inny tusz to dałoby radę.

A w czym projekt robiłeś?

Zaawansowane narzędzia graficzne w postaci Word'a i Paint'a :)

W Word'zie zrobiłem znaczek na cały ekran i zrobiłem zrzut ekranu do Paint'a. Im większy obrazek tym lepiej się go obrabia

ja kiedyś też chciałam tak robić, ale pan w punkcie z pieczątkami powiedział że to się będzie ścierać i rzeczywiście - ale może jakby zastosować inny tusz to dałoby radę.

Jeżeli nie rozmaże się podczas stemplowania (wymaga wprawy) to później jest dość trwały

Edited by Swiaderny

Fajne te Twoje kapsle Kentaki, ale patent Swiadernego lepszy bo jest jeszcze numer warki.

Muszę i ja pokombinować, bo mi się strasznie spodobało :-)

Beznadziejny pomysł z tym numerowaniem! ;)

Co Kolego Świaderny zrobisz, jak dobijesz do 99 warki?

Zacznę się martwić podczas przelewania # 100 na cichą ;)

edit: a kto mi zabroni numerować od początku?

Edited by Swiaderny

Beznadziejny pomysł z tym numerowaniem! ;)

Co Kolego Świaderny zrobisz, jak dobijesz do 99 warki?

Zacznę się martwić podczas przelewania # 100 na cichą ;)

edit: a kto mi zabroni numerować od początku?

Pomysł super, ale problem to widzę już przy warce # 44 ;):beer:

Wiedziałem o tym ograniczeniu, ale musiałem iść na jakiś kompromis, bo miejsca mało na gumce. Jak się uprę to można będzie zawsze 44, 55, 66, ... postawić oddzielnie :P Zawsze jest też szansa, że mi się znakowanie znudzi, bo bardzo czasochłonne to jest.

A tak poza konkursem: to ktoś używa 'patentu'? Macie zdjęcia jakieś swoich kapselków?