Skocz do zawartości

Alepiwo - promocje i nowości.


Rekomendowane odpowiedzi

Pojemników przeźroczystych z przeźroczystymi deklami już nie ma i w najbliższym czasie nie będzie, będą natomiast tylko z białymi deklami.

Wszyscy którzy dotychczas złożyli zamówienia otrzymają zamówione wiadra z przeźroczystymi pokrywami.

Nie mam takiej możliwości żebyśmy sprzedawali więcej niż mamy na stanie ( no chyba że wkradnie się jakiś błąd, ale to się tylko raz zdarzyło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z wyskalowaniem tych fermentorów. Dzisiaj przelewałem na cichą.

Wg. skali fermentora z Alepiwo 24l, po przelaniu do fermentora z Browamatora 21l + 1l osadu = 22l :/

Już mnie to zaciekawiło po przelaniu brzeczki z chłodzenia, ale chciałem się upewnić. Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokoiły mnie powyższe posty i szybko zacząłem sprawdzać jak to jest z tą pojemnością.

Po raz kolejny zmierzyłem pojemność wiader, tym razem dwoma różnymi naczyniami pomiarowymi i rzeczywiście wyszła mi różnica, ale 200ml!?!?

Nie wiem co o tym sądzić, juro podjadę do sklepu ze szkłem laboratoryjnym i zakupię jakieś kalibrowane naczynie i jeszcze raz sprawdzę pojemność (być może moje naczynka których używałem do kalibrowania są trefne?).

Różnica 3 litrów jest zbyt duża żeby można było to interpretować jako błąd pomiaru.

 

maaniek dziękuję, że na to zwróciłeś uwagę i napisałeś, nawet nie zdawałbym sobie z tego sprawy gdyby nie Twój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokoiły mnie powyższe posty i szybko zacząłem sprawdzać jak to jest z tą pojemnością.

Po raz kolejny zmierzyłem pojemność wiader, tym razem dwoma różnymi naczyniami pomiarowymi i rzeczywiście wyszła mi różnica, ale 200ml!?!?

Nie wiem co o tym sądzić, juro podjadę do sklepu ze szkłem laboratoryjnym i zakupię jakieś kalibrowane naczynie i jeszcze raz sprawdzę pojemność (być może moje naczynka których używałem do kalibrowania są trefne?).

Różnica 3 litrów jest zbyt duża żeby można było to interpretować jako błąd pomiaru.

 

maaniek dziękuję, że na to zwróciłeś uwagę i napisałeś, nawet nie zdawałbym sobie z tego sprawy gdyby nie Twój post.

A skąd wiesz, że to u Ciebie jest źle naniesiona skala? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest duża różnica w tych przezroczystych a tych z BA tak 2-3 L

Dobrze sprawdzić na czyją niekorzyść.

 

A tak BTW. jak przy takich pomiarach można pomylić się o litr??? 2-3 litry - to albo 2 albo 3 litry!

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj wieczorem trochę czasu i jeszcze raz sprawdziłem skalę w przeźroczystych wiadrach.

Naczynie które użyłem do wyskalowania ma na pewno 1 litr (sprawdziłem to za pomocą szkła laboratoryjnego a konkretnie cylindra miarowego 250ml).

Skala rzeczywiście trochę się "rozjeżdża" ale różnice pomiędzy tą naniesiona a ta nowo odmierzona są max 350ml.

Teraz jestem pewien, że nie ma błędu 2-3 litrów.

Przy okazji chciałbym tutaj zauważyć, że wszelkie tego typu skale na wiadrach, dzbankach których używacie do odmierzania wody są ORIENTACYJNE.

(Przy okazji oznaczania objętości naczynia do skalowania wiadra zauważyłem że różnice przy oznaczonej pojemności 1l mogą być w takich naczyniach znaczne (w jednym dzbanku ze skala 1 litr miał 970ml w drugim 1050ml )).

Tylko skalowane naczynia laboratoryjne (oznaczone cechą) maja dokładnie taka objętość jaka jest na nich naniesiona.

Jeszce jedna uwaga, gorąca brzeczka będzie miała inna objętość niż brzeczka w temp np. 12C

Edytowane przez quraqus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przelewałem na cichą z wiadra BA, które wskazywało 24,5l. W przeźroczystym wiadrze z Alepiwo pokazało 26l mimo pozostawienia 0,5l osadów w wiadrze z BA.

Muszę sprawdzić oba fermentory, dopiero wtedy okaże się, które skalowanie wypada słabiej.

 

...

Przy okazji chciałbym tutaj zauważyć, że wszelkie tego typu skale na wiadrach, dzbankach których używacie do odmierzania wody są ORIENTACYJNE.

...

 

Nigdzie nie jest napisane Piotrze, że skala jest orientacyjna. :P Kupując pojemnik ze skalą klient oczekuje prawidłowych (choć oczywiście nie super precyzyjnych) wskazań.

Nadal nie twierdzę, że to Twoje skalowanie jest gorsze, tylko, że sporo się rozjechały w stosunku do fermentorów z BA, na których skalowaniu najczęściej się opierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nigdzie na żadnym naczyniu (czy to będzie szklana czy plastikowa kuchenna miarka, czy inny pojemnik ze skalą pojemności) nie ma takiej informacji że skala jest orientacyjna, ale należy zdawać sobie sprawę, że tego typu naczynia nie są skalowane dokładnie. Nawet szkło laboratoryjne (jeśli nie ma odpowiedniej informacji na nim) ma naniesiona skalę z jakimś błędem.

(na cylindrach se skalą, ale bez cechy różnice były do 10%).

Przypuszczam, że błędy w obu typach fermentorów z sumowały się i dało to tak dużą różnicę.

 

Nowa dostawa wiader będzie miała już poprawioną skalę.

Edytowane przez quraqus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam wszystkich którzy czekają na przeźroczyste pojemniki, nie będę ich miał na 26 jak obiecałem.

Właśnie dostałem informację od dostawcy, że wyślą je do mnie dopiero 29.04 :(

Gdyby tak było była by szansa że dotrą przed majowym weekendem, ale szczerze w to wątpię, bardziej prawdopodobne jest, że przyjadą dopiero po długim weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeźroczyste pojemniki już dotarły do magazynu, są już dostępne na sklepie.

Mają białe nieprzeźroczyste pokrywki, z bardziej plastycznego tworzywa, mam nadzieję, że nie będzie już z nimi problemów, skala też jest poprawiona, tylko cena pozostaje bez zmian. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są te przeźroczyste fermentory - można bez obaw podglądać pracę drożdży non stop :okey: , zauważyłem tylko jeden tylko mały niuans - użyłem tego fermentora do zbierania wysładzanej brzeczki i niestety naklejka ze skalą nie wytrzymuje gorąca i się z lekka wichruje (przynajmniej tak się stało u mnie). Nie jest to dramat ale mam nauczkę aby nie używać ich do wysładzania. Poza powyższym wszystko gitara - jestem bardzo z nich zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam , w jednym witbier już pracuje :) Inny wymiar warzenia :D Taki bigbrother bez szkody dla drożdżaków :). Dzięki za wzkazówkę ,żeby uważać na temp , leci plusik. Te nowe pokrywy będą na stałe razem z pojemnikami ? Bo rzeczywiście są liche , przy pierwszym użyciu pękła jedna. Ale mimo to , cały pojemnik jest szczelny ( w sensie rurka którą nie wiem po co zakładam ) pracuje normalnie.

 

A może dałoby się tą skalę jakoś nadrukować na fermentor ?

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.