Skocz do zawartości

Pokaz warzenia na XII Podlaskim Święcie Chleba


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem starania o przeprowadzenie pokazu warzenia i prezentacji piwowarstwa domowego podczas XII Podlaskiego Święta Chleba w Ciechanowcu (przy Muzeum Rolnictwa), 12 sierpnia 2012. Poszukuję osoby, która weźmie udział jako współprezenter, a nie zaszkodziłoby i ze 2 takie osoby, bo impreza jest duża i na pewno będzie spore zainteresowanie, co się wiąże z odpowiadaniem na masę pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Fajna inicjatywa Jarek. Widzę Havran trochę zainteresowany :) Ja chyba nie lubię być w centrum uwagi ;) Ale może.....Tak jak Havran, jakbys nikogo nie znalazł to mógł bym być Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z muzeum. Moja propozycja została przyjęta. :)

 

Dostaniemy miejsce na terenie skansenu. Około godz. 14 właśnie w skansenie będzie główna uroczystość dożynkowa, więc tłum ludzi gwarantowany. 15 metrów do prądu, około 20 metrów do ujęcia wody pitnej.

 

Współprezenter(-zy) będą potrzebni do sprawnego zrobienia 2 rzeczy na raz: warzenia piwa i opowiadania o warzeniu piwa. Trzeba robić to co się normalnie robi i dodatkowo odpowiadać na głupie pytania typu "pan to piwo to z chmielu robi?".

 

Jeżeli uda mi się pożyczyć rollbar, to do częstowania niewiernych zapewnię pełen keg jakiegoś pale ale. Jak nie, to trzeba będzie dokonać cudu rozmnożenia piwa z paru butelek.

 

W tym tygodniu spróbuję zrobić jakiś konspekt tego pokazu i poddam go pod publiczną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli uda mi się pożyczyć rollbar, to do częstowania niewiernych zapewnię pełen keg jakiegoś pale ale. Jak nie, to trzeba będzie dokonać cudu rozmnożenia piwa z paru butelek.

 

 

W Szreniawie laliśmy piwa dla publiczności o pełnej godzinie, przydał by sie ktoś trzeci do lania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szreniawie laliśmy piwa dla publiczności o pełnej godzinie, przydał by sie ktoś trzeci do lania

 

Wspominała mi o tym Marusia przy okazji rozmów o większej imprezie. Słuszna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie impreza OK. Sprzęt się znajdzie, poza rollabrem oczywiście bo ten dopiero w planach. Widzę, że potrzeby co do ilości obsługi rosną :D. Bardzo dobrze, będzie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod znakiem zapytania staje mój udział w tej imprezie, bo szykuje mi się dłuższy wyjazd do Moskwy w tym terminie. Czy ktoś będzie gotów zająć się zorganizowaniem tego pokazu od strony merytorycznej? Sprawy organizacyjne z dyrekcją Muzeum są już pozałatwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklarował mi się wyjazd wakacyjny i w tym czasie będę na miejscu. Z tego co czytam wnioskuję, że tamat praktycznie dopięty? Chętnie się tym zajmę. Trochę pasożytniczo ale szkoda żeby impreza przepadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odświeżam temat. Pokaz odbędzie się w najbliższą niedzielę w skansenie B, przy wiatraku, w namiocie PSPD. Rozpoczynam około godziny 10:00 równolegle z innymi pokazami, które będą się tam odbywały. Zapraszam zarówno tych, którzy zamierzają zacząć, po nową wiedzę i tych co już warzą na pogaduchy i wymianę doświadczeń. Coś tam :beer: do degustacji też się znajdzie. :) Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Havran i Afghan za ugoszczenie piwkiem mojej familii na festynie w Ciechanowcu. Też chciałem być ale musiałem niestety dziś pracować.

Punkciki dla Was chłopaki i mam nadzieję że następnym razem uda się nam spotkać.

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Havran i Afghan za ugoszczenie piwkiem mojej familii na festynie w Ciechanowcu. Też chciałem być ale musiałem niestety dziś pracować.

Punkciki dla Was chłopaki i mam nadzieję że następnym razem uda się nam spotkać.

Wszelkie laury na ręce Havrana ;) to on wszystko z organizował, no i Zgoda miał swój wkład :) Ja to tak gościnnie byłem

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była u was pani Agnieszka Kręglicka (ta od restauracji Kręglickich). :)

Zdecydowanie za dużo było osób żeby każdego ogarnąć. Nie widziałem, ale jak pisałem, momentami nie ogarniałem nawet w jakim etapie warzenia jestem więc tym bardziej nie ogarniałem zainteresowanych twarzy.

 

Dzięki Havran i Afghan za ugoszczenie piwkiem mojej familii na festynie w Ciechanowcu. Też chciałem być ale musiałem niestety dziś pracować.

Punkciki dla Was chłopaki i mam nadzieję że następnym razem uda się nam spotkać.

 

Nie ma problemu. Szkoda, że nie wpadłeś, pewnie i "na wynos" coś by się znalazło, a tak musiałeś obyć się opowieścią o smaku :). Mam nadzieję, że pozytywną. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żałuje że nie byłem i oczywiście piwo im smakowało. Chętnie bym się z Wami Panowie kiedyś umówił na piwko. Mój pierwszy ala Kolsch dojrzewa w butelkach, Witbier będzie butelkowany za 2 tygodnie w tym tygodniu planuje coś uwarzyć zastanawiam się jeszcze co, więc coś tam będę miał. ;)

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.