Skocz do zawartości

Do ilu blg powinno zejść pszeniczne?


Krzys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich piwnych pasjonatów.

Przed ośmioma dniami nastawiłem piwo pszeniczne na bazie ekstraktów niechmielonych WES-a. Drożdże mauribrew weiss, temperatura 20-21 stopni. Początkowe blg 11,5-12. Piwko zaczęło żwawo bulgotać po ok.15 godzinach. Żwawe bulgotanie trwało nieco ponad dobę, po czym wyraźnie zwolniło, wręcz zanikło. Pomiar wykazał 5 blg. Pobujałem trochę fermentatorem, co poskutkowało nieznacznym przyspieszeniem tempa bulgotania na krótki czas. Później było sporadycznie. Od wczoraj cisza. Kolejny pomiar - 4,5 blg.

Pierwszy raz robię pszeniczne, więc nie wiem czy taki wysoki poziom blg to normalne, czy powinienem podjąć jakieś działania żeby pomóc drożdżom.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piana na powierzchni jest ? Końcowy etap dofermentowania może być już mało widoczny ( czy tym bardziej słyszalny ) . A na bulgotanie nie zwracaj większej uwagi. Rurka to zło.

Zostaw jeszcze na kilka dni i mierz Blg. Jeśli się nie będzie zmieniać, to znaczy , że już niżej nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, bo mam podobny problem. Moje piwko podobnie bulgotalo około doby po czym przestało. Dzisiaj chciałem zlewać na cichą po 9 ciu dobach fermentacji w 22 stopniach, otworzyłem fermentator, a tam gęsta piana drożdżowa na wierzchu.. wyglądało to tak:

 

http://www.flickr.co.../in/photostream

 

Aerometr wykazal 15 g/l (?). Zlałem w sumie na tą cichą, bo to chyba czas, czyż nie?? Piwko na bazie brewkit'a Thomas Cooper's Wheat, gotowalem je trochę z kolendrą i skórką pomarańczową. Drożdże Brewferm Blanche. Piwko smakuje dobrze, alkohol w smaku nie wyczuwalny, ale w głowie lekka śmiga po szklance była :]...

 

P.S. Jeszcze jedno: zwykle po świeżym piwie odczuwam kłucie w żołądku, natomiast po tym nic...

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Piwko na bazie brewkit'a Thomas Cooper's Wheat, gotowalem je trochę z kolendrą i skórką pomarańczową. Drożdże Brewferm Blanche. .

 

 

z czego robione drożdże?? o ile dobrze rozumiem pytanie, to chyba chodzi o odpowiedź "drożdże suche, zhydrolizowane i dodane do warki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tylko taka mała dygresja.. Areometr był w użyciu, jak napisałem wcześniej.. Swoją drogą: jak się przelicza g/l na stopnie blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie!! Nie wiedziałem, że to aż tak proste.. Bo ja mam tutaj dwa areometry, każdy z innymi skalami, ale żaden z Blg i dlatego myślałem, że Wy też dokonujecie u siebie tych wszystkich żmudnych wyliczeń.. zastanawiałem się, jak to możliwe, że wychodzi to Wam tak szybko.. Na szczęście zamówiłem sobie jeden, a jak już go dostanę, to zobaczę jak to się ma do moich skali.. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.