Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

a czy realnym terminem jest sobota? kiedyś chciałem do Sierpca zorganizować wycieczkę dla studentów i realnym terminem był tylko poniedziałek-piątek.

Niestety weekendy odpadają, prowadzona jest tylko produkcja.......

Zapach słodu palonego in statu nascendi podczas zakupu słodów bezcenny, zwiedzanie byłoby cudowne, bo piękne budynki słodowni bardzo kusiły do wycieczki...

Nie uważam żeby polityka sprzedaży słodowni ze Strzegomia trąciła komunistyczną myszką, na jednego tira jadącego do browaru przemysłowego wchodzi tyle co na roczny zapas bardzo wielu piwowarów domowych, więc mimo wszystko to bardzo miłe że słodownia nie odrzucała amatorów pojedyńczego worka 25kg ;) a tym bardziej miłe, że otwiera się na detal w naszym tego słowa znaczeniu (dla słodu karmelowego czy palonego 25kg to ilość zaporowa, nawet w ramach akcji społecznościowej) Wartownicy, kwity i całokształt obsługi jeśli się przyjmie skalę to normalne- jeśli przyjeżdża się do kopalni po kubełek węgla, czy do huty- walcowni po jeden arkusz blachy, to nie można być zdziwionym że jest się traktowanym jak odbiorca całego stu tonowego pociągu...

 

Bardzo fajnie że poszerzyła się oferta.

Pytanie (przepraszam jeśli głupie) co to są słody organiczne??

Przypuszczam że technologicznie nie wchodzi w grę słód wędzony, ale czy jest możliwość słodowania pszenicy?? (czytam w że słodujecie wyłącznie jęczmień)

Portier i przepustki niestety muchą być... :-)

Słody organiczne robimy z jęczmienia organicznego (wyprodukowany bez dodatków chemi, pestycydów itp). Cały zachód i coraz bardziej Polska chce produktów Organicznych (Ekologicznych) i płaci za to dużo większe pieniądze....

 

Niestety wędzony....minimalna partia produkcyjna u nas to 12 ton....sprzedawalibyśmy to do końca stulecia...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety weekendy odpadają, prowadzona jest tylko produkcja.......

Portier i przepustki niestety muchą być... :-)

Słody organiczne robimy z jęczmienia organicznego (wyprodukowany bez dodatków chemi, pestycydów itp). Cały zachód i coraz bardziej Polska chce produktów Organicznych (Ekologicznych) i płaci za to dużo większe pieniądze....

 

Niestety wędzony....minimalna partia produkcyjna u nas to 12 ton....sprzedawalibyśmy to do końca stulecia...:-)

Nad pszenicą się zastanawiamy, małe zapotrzebowanie w Polsce, mamy za to pszenicę prażoną w barwach jak dla słodu barwiącego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad pszenicą się zastanawiamy, małe zapotrzebowanie w Polsce, mamy za to pszenicę prażoną w barwach jak dla słodu barwiącego....

Czy potrzebna jest wam usługa śrutowania???

Jezeli tak to co i jakie ilości śrutujecie w sklepach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa zamieszczenia cennika słodów tu na stronie ?

Pracuje nad tym...bedzie dostępny na naszej stronie internetowej ze wszystkimi informacjami...niestety zajmie to trochę czasu...mam nadzieję że będzie dostepne za 2 tygodnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebna jest wam usługa śrutowania???

Jezeli tak to co i jakie ilości śrutujecie w sklepach????

Myślę, że osoby zamawiające po 100kg i więcej w większości mają już własne śrutowniki, a w sklepach śrutują raczej osoby o mniejszej przepustowości w warzelni.

Osobiście ostatnio w sklepie śrutowałem jakieś 10-15kg i przy cenie 0,8pl za kg wolałem zainwestować w śrutownik

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie.

Co do śrutowania to część użytkowników korzysta z tej opcji, ale zwykle są to ilości ok. 5-10 kg jednorazowo. Przy większych ilościach chyba raczej wolą zakupić śrutownik, bo usługa śrutowania też kosztuje.

edit :

Leszcz007 ma widać takie samo zdanie jak ja

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem angielskie "organic" tłumaczy się jak polskie słowo "ekologiczny" :)

 

co do śrutowania to jest to ilość zgodna z ilością słodu w zamówieniu- ok 80gr/ kg jak ktoś nie ma śrutownika to zamówienie na śrutowanie opiewa na 30kg ;) Ale to wymaga zużycia w ciągu 3 miesięcy.

 

Uwaga techniczna- forumowa- zamiast odpowiadać sobie na post 3-krotnie można użyć opcji edytuj post ;):D

 

PS co do słodu wędzonego i pszennego, to prawdę mówiąc chodzi mi po głowie jedno i drugie i trzecie naraz ;):D Trzecie bo z łuską ;) To oczywiście nierealne, ale skoro Słodownia Weyermann zaczeła produkować słód grodziski, to może warto ich przebić ofertą mocniej wędzoną (znaczy wędzoną w ramach suszenia a nie wtórnie) i z łuską?? Podpowiadam do przemyślenia i przeliczenia, nie traktując jednak poważnie ekonomicznej możliwości pojawienia się produktu na rynku

 

osobiście byłbym zainteresowany maksymalnie procentem rocznie, czyli 120kg z tych 12 ton ;):)

ale jakby się znalazło nas stu...

Chętnie też bym kupował coś zbliżonego do Biscuit/ Abbey malt

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniej tym więcej ;)

wiadomo że pilzeński, pale, wiedeński, monachijski w workach 25 czy 50kg dadzą się sprzedać, ale karmelowe czy palone nijak.

Tym niemniej na zwykłą, przeciętną warkę (20-25l) idzie ok 4-5kg więc opakowania 5 czy 10 kg potencjalnie by zwiększyły zainteresowanie, o ile koszty transportu by nie sprawiły że to będzie nieopłacalne. Kwestia optymalizacji kosztów. Przy słodach palonych czy czekoladowych 1 kg starcza na kilka warek więc szczególnie nie sposób kupić 25kg, nawet 5 kg będzie za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje nad tym...bedzie dostępny na naszej stronie internetowej ze wszystkimi informacjami...niestety zajmie to trochę czasu...mam nadzieję że będzie dostepne za 2 tygodnie.....

za dwa tygodnie ruszy sprzedaż przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, naprawde dobre to wiesci. Moze nawet zainwestuje w srutownik bo przy zakupie wiekszych ilosci slodu w rozsadnej cenie i bez srutowania to zaczyna sie oplacac. Tylko gdzie trzymac te wory ;)

A slod pszeniczny tez jest produkowany w Strzegomiu?

Na razie nie, z ciekawości jakie byłoby zainteresowanie wśród Was...to znaczy jaka ilość????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to sie nigdy nie mozemy rownac z zapotrzebowaniem wielkich browarow choc takie piwo jest chyba jednym z czesciej warzonych. Zdziwilo mnie ze w polsce male wziecie ma pszenica skoro piwo takie staje sie coraz bardziej popularne i wiekszosc browarow ma takie w ofercie.

Mnie trudno ocenic zreszta potrzeby kolegow bo sam zadowalam sie slodem Pale i karmelowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo sezon się kończy - ale do września/października znowu ruszamy :D

Mi w tym sezonie zeszło w sumie z 215kg słodu i dodatków w tym: 100 pilzneńskiego, 50 monachijskiego/wiedeńskiego, 15 pszenicznego, 50 różnych udziwnień karmeli/amber/palonych/wędzonych/płatków. Zasada im jaśniejsze tym więcej schodzi :)

Pilzneński i Monachijski/Wiedeński w workach po 25/50kg

karmele, amber, wędzony, pszeniczny po 5kg

palone po 0,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kupowałem jesienią większą ilość słodu dla siebie i kolegów z okolicy u sąsiadów zza południowej granicy. Miłe zaskoczenie , mimo, iż słodownia duża produkująca pod określonych odbiorców nie musiał człowiek o nic się prosić, czekać. Zapytanie mailem o cenę, gdy okazało się że cena jest naprawdę hurtowa, mail z określenie ewentualnego terminu i konkretnych ilości. Miła obsługa na miejscu a panowie ładujący śmiali się że to jakiś malutki browar bo dawno tak mało nie ładowali na 1 samochód. Na miejscu wszystko załatwione w pół godziny. Miło by było by i u nas można liczyć na taką obsługę i takie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że słodownia Strzegom wychodzi na przeciw piwowarom domowym. Co do słodu pszenicznego to też zależy kto co lubi, ja na przykład od stycznia zużyłem 20 kg słodu pilzneńskiego, a słodu pszenicznego 15 kg, może nie są to jakieś duże ilości ale dla mnie słód pszeniczny jest prawie tak ważny jak pilzneński. Na pewno byłbym też zainteresowany słodem pale i innym ale w trochę już mniejszych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje tylko czekać na informacje dotyczące cen i zamawiać :) a swoją drogą wycieczka do słodowni to też świetny pomysł... czekam na informacje. Wreszcie będzie można warzyć "czyste" :) polskie piwa na polskich słodach i chmielach bez męczenia się przy pozyskiwaniu surowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jutro ruszam do Globalmaltu. Wiem, że nie w temacie, ale się pochwalę. A co.

Wzruszające... :ble:

Chyba chcesz mieć pewność wygranej w konkursie na zaśmiecanie forum (o ile zostanie ogłoszony...) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszające... :ble:

Chyba chcesz mieć pewność wygranej w konkursie na zaśmiecanie forum (o ile zostanie ogłoszony...) :D

No widzisz, lubię nabijać licznik postów. Podobnie jak Ty komentując takie wpisy. Znaczy mamy remis :D

No i mam winnego - Ciebie się znaczy. Zamiast pilzneńskiego magazynier dał mi monachijski ciemny wrrr

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu w ofercie pojawi się słód pilzneński?

Chciałem zrobić małe zapasy na sezon ALE'wy, dzwonię do Strzegomskiej słodowni i słyszę, że lipa....... sam monach i karmele.

 

To jak to w końcu jest, Macie Pilzneński w ofercie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien byś w sprzedaży od przyszłego tygodnia.

W sobotę lub na początku przyszłego tygodnia pojawi sie nasza strona internetowa w wersji polskiej. Będzie tam zakładka - sprzedaż detaliczna. Odbiór słodów będzie można realizować w Strzegomiu i z czasem w Sierpcu (centralna Polska).

Bedzie też możliwość wysyłki kurierem. W ofercie powinno sie pojawić kilkanaście słodów jęczmiennych i wkrótce pszeniczny.

Proszę trochę o wyrozumiałość...nie da się wszystkiego zrobić na już....

W obu lokalizacjach będą osoby dedykowane do obsługi klientów detalicznych. W ciągu miesiąca powinna być pełna dostępność wszystkich słodów w obu lokalizacjach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.