Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie Do dmgp :

Jestem zainteresowany zakupem waszych słodów i chciałbym wiedzieć jak wygląda procedura składania zamówienia ?

Mam takie pytanie Do dmgp :

Jestem zainteresowany zakupem waszych słodów i chciałbym wiedzieć jak wygląda procedura składania zamówienia ?

Proszę o kontakt, wszystkie dane na naszej stronie

http://www.dmgp.pl/pl_klienci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Zostały już zamówione worki z nadrukiem na Pale Ale i Pszeniczny, niestety nie zostały jeszcze wyprodukowane. Dodatkowo zostaną wszywane etykiety foliowane które nie powinny się oderwać.

 

I to powinno ostatecznie rozwiązać problem :)! :okey:

Otworzyliśmy chyba 9 worków zanim trafiliśmy zagubione PaleAle. Na szczęście barwa tego słodu jest dość różna od pilzneńskiego i można było rozpoznać po kolorze.

Ja osobiście nie widziałem w jakim stanie słody były dostarczone do żywca Qxa musi się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem słody w Słodowni Strzegom i jestem bardzo zadowolony, zamówienie składałem osobiście (z racji, że mam bardzo blisko) Bardzo miła pani przyjeła zamównie szybko i sprawnie. Słody popakowane w worki z oznaczeniami odebrałem po dwóch dniach. Można płacić gotówką, potem przepustka do wyjazdu i załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mamy kolejną nowość. Kupiliśmy profesjonalny śrutownik do słodu firmy Ravoz. Szczelina od 0,1 do 1,2mm co pozwala na szerokie możliwości dostosowania słodu do indywidualnych potrzeb zacierania. Usługa jest już dostępna, słody po ześrutowaniu bedą pakowane w nasze standardowe opakowania. W załączeniu zdjęcia

 

post-4743-0-50136300-1346164537_thumb.jpg

post-4743-0-88701200-1346164555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina od 0,1 do 1,2mm co pozwala na szerokie możliwości dostosowania słodu do indywidualnych potrzeb zacierania.

Czy dobrze rozumiem, że kupując u Was worek ześrutowanego słodu gdzieś w zamówieniu mogę dopisać np. "proszę o drobne ześrutowanie słodu", a Wy odpowiednio ustawicie śrutownik na ten jeden worek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem przesyłke zamowionego słodu dwa tygodnie temu ze Strzegomia- generalnie jestem zadowolony, sugestia z mojej strony jest taka aby poprawic jakość opakowań 5 kg. Cztery 5kg foliowe opakowania pękły podczas transportu i wysypały się do kartonu. Mam w chwili obecnej mieszankę słodów monachijskiego, wiedeńskiego i Pale Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem przesyłke zamowionego słodu dwa tygodnie temu ze Strzegomia- generalnie jestem zadowolony, sugestia z mojej strony jest taka aby poprawic jakość opakowań 5 kg. Cztery 5kg foliowe opakowania pękły podczas transportu i wysypały się do kartonu. Mam w chwili obecnej mieszankę słodów monachijskiego, wiedeńskiego i Pale Ale.

Nigdy się to dotąd nie zdarzyło, przykro mi z tego powodu. Czy masz może zdjęcia tych rozerwanych worków, czy przesyłka(paczka) była uszkodzona? Czy złożyłeś reklamacje?. Chciałbym się coś więcej dowiedzieć aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Proszę o info bezpośrednio do mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina od 0,1 do 1,2mm co pozwala na szerokie możliwości dostosowania słodu do indywidualnych potrzeb zacierania.

Czy dobrze rozumiem, że kupując u Was worek ześrutowanego słodu gdzieś w zamówieniu mogę dopisać np. "proszę o drobne ześrutowanie słodu", a Wy odpowiednio ustawicie śrutownik na ten jeden worek?

Worki 25 kg i więcej postaramy się śrutować dokładnie z Waszymi wytycznymi, prosiłbym jednak o dokładne określenie szczeliny... dla jednych drobne to 0,8 dla innych 0,4 :)

Możemy też standardowo ustawić śrutowanie na średnim poziomie akceptowanym w piwowarstwie domowym a w szczególnych przy padkach to zmieniać???

Moglibyście określić jakie są najlepsze dla Was ustawienia śrutownika??? Czekam na opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jako że nie mam śrutownika, to nie mam też pojęcia jaka szczelina będzie dawać odpowiednio rozdrobniony słód. Gdybym zobaczył słód ześrutowany na danej szczelinie to bym wiedział czy jest ok, czy np. za gruby. Ogólnie wolałbym śrut drobno ześrutowany, ile wynosi ten "średni poziom akceptowalny w piwowarstwie domowym", albo inaczej - gdy klient nic nie napisze, to ile dajecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jako że nie mam śrutownika, to nie mam też pojęcia jaka szczelina będzie dawać odpowiednio rozdrobniony słód. Gdybym zobaczył słód ześrutowany na danej szczelinie to bym wiedział czy jest ok, czy np. za gruby. Ogólnie wolałbym śrut drobno ześrutowany, ile wynosi ten "średni poziom akceptowalny w piwowarstwie domowym", albo inaczej - gdy klient nic nie napisze, to ile dajecie?

Na razie nic nie dajemy, śrutownik nówka...czekam na podpowiedzi z forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piwowarów domowych można śmiało śrutować na najdrobniejszym ustawieniu - nasze filtratory "mogą więcej" niż przemysłowe .

 

Z ciekawości: jakiego rzędu była cena śrutownika? Kilkanaście tysięcy?

Ponad 4 tys euro, dzieki za podpowiedź, ale najdrobniejsze to prawie mąka...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie :

który ze Strzegomskich słodów jest odpowiednikiem carabelge:http://www.wiki.piwo...carabelge.C2.AE

a który carahell:

http://www.wiki.piwo...#carahell.C2.AE

nie chodzi mi tylko o barwę ,lecz o te właściwości odpowiedzialne za pianę ,aromat,treściwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.