Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Większość piwowarów domowych używa żarnowych śrutowników, ale inwestycja w walcowy spotkałaby się na pewno z miłym odzewem. No i wydajność jest inna. Nie wyobrażam sobie ześrutowania 25kg słodu na Porkecie, chyba, że napędzany silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słód powinien być ześrutowany na walcowych, które dają super efekt (nie mielą na mąkę) i pozostawiają łuskę potrzebną do filtracji. Niestety nie oriętuje się jak to wygląda w domowym sprzęcie....co wolicie...nie ma pewnie znaczenia większego wydajność lecz smak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słód powinien być ześrutowany na walcowych, które dają super efekt (nie mielą na mąkę) i pozostawiają łuskę potrzebną do filtracji. Niestety nie oriętuje się jak to wygląda w domowym sprzęcie....co wolicie...nie ma pewnie znaczenia większego wydajność lecz smak....

Jak dla mnie wydajność na słodzie ześrutowanym w sklepie (a więc nie za drobno) jest zadawalająca, ważniejsze dla mnie jest uniknięcie ewentualnych problemów z filtracją. Co do smaku, to można się spotkać z opiniami, że zbyt drobne ześrutowanie może mieć negatywny wpływ na jakość piwa, ale sam nie sprawdziłem tego, bo nie mam śrutownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji, która wstawiłeś znajduje się słód karmelowy czerwony, czy będzie on dostępny? czy chwilowo "wyszedł"?

A jest zapotrzebowanie na czerwony w browarnictwie? Głównie sprzedajemy go do Niemiec dla piekarnictwa i do UK na ekstrakty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest zapotrzebowanie na czerwony w browarnictwie? Głównie sprzedajemy go do Niemiec dla piekarnictwa i do UK na ekstrakty....

tak, czasami się korzysta, z tego słodu, z tego co rozumiem to analog Carared. Korzystam z niego chociażby przy IRA czy IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

'Challenge accepted!'

To co? Jakaś akcja na piwo.org? :P Tylko potrzebujemy kogoś z prywatną bocznicą kolejową :D

Bocznicę kolejową zlikwidowaliśmy...pkp nieopłacalne..150 ton przyjedzie samochodami....może potrzebne 25 ton luzem na wywrotce???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak, czasami się korzysta, z tego słodu, z tego co rozumiem to analog Carared. Korzystam z niego chociażby przy IRA czy IPA

Właśnie wyprodukowaliśmy 25 ton dla Angoli...nie jest łatwo złapać ten kolor(widać po przemiale czerwoną barwę)....kilka worków odłożymy, będzie w cenie jasnych karmeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyprodukowaliśmy 25 ton dla Angoli...nie jest łatwo złapać ten kolor(widać po przemiale czerwoną barwę)....kilka worków odłożymy, będzie w cenie jasnych karmeli

To super, akurat na sezon ale'owy jak znalazł, już niedługo się zgłoszę po słody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje słodowni pomysłu do wyjścia na rynek detalowy. Również zamierzam korzystać z waszej oferty i to w miarę regularnie, jak to powiedział cezary pazura w nikosiu, "mi służy to co polskie" :) Pozdrawiam słodownię Strzegom.

 

P.S

 

Kiedyś Strzegom kojarzył mi się tylko z zeszytami które będąc w szkole musiałem kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słód orkiszowy macie w ofercie bo na stronie nie widzę?

 

To ja się zapytam o żytni i owsiany, bo myślę że zapytania o te słody są powszechniejsze.

Ale traktuję to jako pytanie retoryczne, bo sprzedaż ma kluczowe znaczenie dla biznesu, jak będą zarabiali to będą sprzedawali;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.