Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, rozumiem - nie chodziło mi o sprzedaż detaliczną, bo zwykle jakoś dało się umówić. Po prostu zdziwiłem się ciągłym brakiem tego słodu, mimo wcześniejszych deklaracji, że "za chwilę" będzie :D

 

Będę cierpliwie czekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dzisiaj jest dostepna nasza strona internetowa z cennikiem detalicznym.

Umożliwiliśmy również odbiór słodów w Sierpcu w tej samej cenie co w Strzegomiu. W ciągu kilku dni powinna być pełna dostępność produktów, w szczególności tych w małych opakowaniach....

Oto link

http://www.dmgp.pl/pl_klienci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko natury technologicznej.

 

Mam worek słodu pilzneńskiego, który wygląda tak, jakby jego kolor był "korygowany" dodatkiem jakiegoś palonego ziarna. Czy ten słód właśnie w ten sposób się robi, że na zamówienie kontrahenta koryguje się jego kolor? Np. jeden chce 3.5 EBC, inny 3.9, więc temu co chce ciemniejszy dodaje się trochę słodu barwiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bursztynowy to inaczej Amber malt.

 

 

Słód bursztynowy jest produkowany w procesie delikatnego prażenia słodu pilzneńskiego. Cechuje go charakterystyczna bursztynowa barwa i orzechowy aromat.

Czyli bursztynowy to coś w rodzaju Caraamber Weyermann 60-80 EBC

Dobrze by było wprowadzić jakąś formę opisu produktów, nazwy bywają mylące, zwłaszcza przy braku danych typu EBC

Na stronie znalazłem tylko angielskojęzyczny diagram kołowy nie do końca odpowiadający ofercie handlowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, umieściłem kilka dni temu porównanie w wątku "Smaki wnoszone przez słody karmelowe"

Specyfikacje po polsku są gotowe. Link pojawi się w ciągu kilku dni

 

Czy można gdzieś na forum załączyć specyfikacje w pdf?

Edytowane przez dmgp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pochodzi ten worek???

 

Worek (fabrycznie zaszyty, DMGP Strzegom oczywiście) kupiłem jesienią ubiegłego roku w sklepie Centrum Piwowarstwa. Nie dostałem metryczki, więc założyłem standardową barwę 3.5 EBC licząc, że się dużo nie pomylę w razie czego. Słód okazał się znacznie ciemniejszy, brzeczka po gotowaniu miała na pewno więcej niż 6-7 EBC. Pył z łuski jest silnie brudzący, a wśród ziaren można wypatrzyć czarne ziarna jęczmiennego słodu barwiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miesza się słodu pilzneńskiego ze słodami kolorowymi, aby podbic barwę. Zeszłoroczne słody były produkowane z jęczmienia 2010, który był z reguły ciemniejszy i dawał wyższee barwy słodu. Niestety musiałbym znać jego dokładne pochodzenie, data produkcji/partia aby odpowiedzieć. Słód pilzneński może mieć barwę nawet 4,5 EBC co może dawać wyższą barwę po gotowaniu, nawet ponad 7 EBC. W tym roku przekrój barw jest od 2,5 do 4,7 EBC. A co powinniśmy oferować do domowej produkcji, jak najjaśniejszy czy ciemniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek (fabrycznie zaszyty, DMGP Strzegom oczywiście) kupiłem jesienią ubiegłego roku w sklepie Centrum Piwowarstwa. Nie dostałem metryczki, więc założyłem standardową barwę 3.5 EBC licząc, że się dużo nie pomylę w razie czego. Słód okazał się znacznie ciemniejszy, brzeczka po gotowaniu miała na pewno więcej niż 6-7 EBC. Pył z łuski jest silnie brudzący, a wśród ziaren można wypatrzyć czarne ziarna jęczmiennego słodu barwiącego.

 

Kupując bezpośrednio w Słodowni Strzegom do każdej sprzedawanej partii otrzymujesz szczegółowy certyfikat - w dniu zakupu lub przesłany następnego dnia mailem, który oprócz wspomnianej barwy zawiera specyfikowane parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja :D

Jeśli będzie to działać tak jak to kolega dmgp opisuje i słody będą dostępne w ciągłej sprzedaży, to chyba całkowicie przerzucę się na produkt (jak dla mnie) regionalny :)

Do tej pory używałem jedynie strzegomskich słodów podstawowych (pilzneński i monach) i nie miałem zastrzeżeń... Poszerzenie oferty to bardzo dobra wiadomość - szczególnie cieszy mnie możliwość zakupu słodu pszenicznego :)

Jeszcze tylko wymyślę gdzie te wszystkie rodzaje składować, coby nie jeździć zbyt często ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to szkoda mi czasu na śrutowanie. Nie sprawia mi to jakieś przyjemności, a samo warzenie już i tak zajmuje dużo czasu. 3-miesięczna trwałość ześrutowanego słodu to dla mnie mit, wszystko zależy od warunków jego przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.