Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Opis słodu ze strony sklepu Homebeer Dodatek słodu karmelowego 600 nadaje piwu zdecydowany

charakter i lekką słodycz oraz utrwala ciemnobursztynowy kolor. Odpowiedni do 5% udziału w zasypie w piwach typu Dark Beer, Stout, Porter, Alt Beer

 

Z koleii sklep Twój browar podaje że zasyp do 30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi dwóch słodów w ofercie: ciemnego pszenicznego i czekoladowego pszenicznego z naciskiem na czekoladowy. Byłby komplet tego co potrzebuję. Jak mi się skończą słody to zacznę kupować u Was.

Edytowane przez MaciekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba macie błąd na stronie. Pół tony słodu pszenicznego? Sam zamawiam po 100kg, a nie jestem mini browarem.

 

"Na trzecim - pod względem popularności – miejscu znalazł się słód pszeniczny. Największy popyt na ten typ słodu jest w grupie mini browarów, do której trafiło prawie pół tony surowca. Domowi piwowarzy kupują chętnie także słody monachijskie i słód wiedeński, a sklepy specjalistyczne wracają po słody karmelowe."

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie błąd na stronie. Pół tony słodu pszenicznego? Sam zamawiam po 100kg, a nie jestem mini browarem.

 

"Na trzecim - pod względem popularności – miejscu znalazł się słód pszeniczny. Największy popyt na ten typ słodu jest w grupie mini browarów, do której trafiło prawie pół tony surowca. Domowi piwowarzy kupują chętnie także słody monachijskie i słód wiedeński, a sklepy specjalistyczne wracają po słody karmelowe."

 

Nie wszyscy normalni piwowarzy domowi mają takie wybicie i konsumpcję jak Ty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Z czystej ciekawości wszedłem na stronę Strzegom, oczywiście firma zagraniczna ale polskie ziarno używają. Wcześniej jakoś nie interesowało mnie to. Dwa nowe słody są :melanoidowy i pszeniczny karmelowy.

Edytowane przez GB...
Przeniesiono z dyskusji o słodach/chmielach amerykańskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem pod koniec sierpnia worek 25 kg pilzneńskiego ze Strzegomia. Ponad dwa miesiące stał i czekał nierozpakowany ponieważ pierwsze piwa w tym sezonie warzyłem dopiero w listopadzie. Jestem zadowolony z jakości, wydajność wychodzi nawet o kilka procent większa niż w piwach warzonych na Bruntalu w pierwszej części roku. Jeśli chodzi o klarowności brzeczki to muszę przyznać, że po chłodzeniu u mnie brzeczka raczej mniej lub bardziej, ale zawsze jest mętna. Ale APA przelewane na cichą ubiegłej niedzieli było już zupełnie wyklarowane, a pilzneński stanowił w nim 95% zasypu. Nie wiem czy to istotna informacja, ale worek słodu kupiłem w Twoimbrowarze będąc we Wrocławiu w dniu dostawy ze słodowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.