Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie tylko mogę powiedzieć, że na oko słód jest bardzo dobrze ześrutowany, jeżeli ktoś wybrał taką opcję. Dodatkowo na plus - solidne opakowania dla paczek 5-kilogramowych.

Czyzby kwestia swiezosci?

Jak do tej pory, przy słodach z innych sklepów, nie zauważyłem takiej zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj nie przekraczam 70% i tak mam ustawione w brewtarget dzis wyszlo mi prawie 80%. Zesrutowany byl chyba nieco drobniej, nawet przytkala mi sie filtracja ale to raczej z mojej winy (zagapilem sie i nie dalem podbicia, potem znow sie zagapilem i pozwolilem mu przestygnac). Wysladzalem do oporu walczac z tym zabetonowanym filtrem. Po wygotowaniu itd zmierzylem Blg i sie zdziwilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis warzylem na strzegomskim slodzie. Na moje oko jakosc wyraźnie lepsza niz weyermana (slod czystszy, bardziej jednolity). Zacieral sie nieco dluzej niz zazwyczaj ale juz dawno nie robilem proby jodowej wiec pewnosci nie mam. Wydajnosc tez wyraznie wyzsza (o okolo 10%). W sumie jestem bardzo zadowolony i bede polecal.

Potwierdzam, wydajność o wiele większa, przed gotowaniem miałem mieć 12,5 Blg, a zmierzyłem 15,5 Blg :P , musiałem kombinować z obniżeniem, a gar się nie rozciągnie ;) , zdecydowanie drobniejsze śrutowanie niż w Browamatorze. Myślałem, że będzie problem z filtracją, ale poszło gładko :)

Słód zapakowany perfekcyjnie, a faktura przysłana pocztą, po prostu pełen profesjonalizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wydajność o wiele większa, przed gotowaniem miałem mieć 12,5 Blg, a zmierzyłem 15,5 Blg :P ,

Samo śrutowanie nie tłumaczy wzrostu wydajności o 25%. Raczej założenie było nadmiernie pesymistyczne. Jaki był zasyp i na jaki gar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo śrutowanie nie tłumaczy wzrostu wydajności o 25%. Raczej założenie było nadmiernie pesymistyczne. Jaki był zasyp i na jaki gar?

No może doszła jeszcze do tego dekokcja :) , założenie było rzeczywiście z dolnych rejonów, czyli jak zwykle w Brewtarget ok. 68%, ale do tej pory nigdy nie miałem aż tak wielkiej różnicy w wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wydajność wyszła lepsza, już trzeci albo czwarty raz, a śrutuję tak samo. W ogóle piwa na tym słodzie wyjątkowo mi smakują, ale ostatnio stosuję dużo bursztynowego, który ma zapach herbatnikowy i to czuć w gotowym piwie, więc może dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale ja mam dokładnie odwrotnie. Wydajność mi spadła i to dość mocno. Zacieram infuzyjnie, dokładnie tak samo jak w przypadku słodów Weyermana a wydajność mam o jakieś 20% niższą. Słód jest dość drobno ześrutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś wszystkie słody ze słodowni Strzegom w cenach takich samych jak w sklepie internetowym producenta możecie kupić także w homebrewing.pl :)

Trudno nie zauważyć ;)

A tak poważnie - nie ukrywam, że mnie to bardzo cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.