Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na pewno wzięcie miałby solidnie wędzony pilzneński i pszeniczny grodziski. Wędzony torfem jest używany przez niewielu i raczej raz, może dwa razy w roku. Wydaje mi się to bez sensu.

 

 

 

Slod whisky (jeczmien, torf lub torf + drewno) - do wyrobu whisky ale coraz bardziej popularny w piwowarstwie, zasypy 10-40%

Raczej 100% :)

 

 

 

Piwowarzy domowi robią od kilku, kilkunastu do pięćdziesięciu rocznie - ponoć są tacy co ponad to.
;) Ale w tych ponad 50 warkach rocznie ledwie kilka jest wędzonych, choć wędzone piwa bardzo lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robię na 54 warki rocznie około 2-4 wędzonych, na warkę od 2-4 kg słodu wędzonego w zależności od intensywności. 

 

Tak samo polecam przedzwonić do kilku czołowych sklepów - twójbrowar, homebrewing, alepiwo, browamator, centrumpiwowarstwa itp. I dowiedzieć się jaką mają sprzedaż wędzonych słodów, oni pewnie posiadają dokładniejsze dane. Wielu piwowarów nie udziela się na forach więc dokładnej liczby nie pozna się, jedynie sklepy mogą ją określić w miarę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jako, że nie chcę zakładać nowego wątku zapytam tu. Chcę kupić worek 25 kg pale, pilzneńskiego oraz pszenicznego. Brać zecstrzegomia, czy lepiej dopłacić i wziąć coś innego (np. Weyermann)?

 

Wysłano z Commodore 64

 

Nie bierz słodów "wędzonych" z Weyermanna. Dwa razy na nich okrutnie się przejechałem i nie polecam. Bestmalz, Steinbach, a jeśli chcesz torfu to Fawcett. 

A z podstawowych i karmelowych najlepiej brać Strzegom czy inne tanie krajowe. Poza Carafą i pszenicznym czekoladowym, to nie widzę w Weyermanie słodów o unikatowych właściwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako, że nie chcę zakładać nowego wątku zapytam tu. Chcę kupić worek 25 kg pale, pilzneńskiego oraz pszenicznego. Brać zecstrzegomia, czy lepiej dopłacić i wziąć coś innego (np. Weyermann)?

 

Wysłano z Commodore 64

Nie bierz słodów "wędzonych" z Weyermanna. Dwa razy na nich okrutnie się przejechałem i nie polecam. Bestmalz, Steinbach, a jeśli chcesz torfu to Fawcett.

A z podstawowych i karmelowych najlepiej brać Strzegom czy inne tanie krajowe. Poza Carafą i pszenicznym czekoladowym, to nie widzę w Weyermanie słodów o unikatowych właściwościach.

Dziękuję. Słody podstawowe ze Strzegomia kupione.

 

Wysłano z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy jest już ktoś w stanie rozwinąć temat słodów wędzonych ze Strzegomia? Interesuje mnie głównie wędzone wiśnią, czereśnią, jabłonią i gruszą (w TB już od jakiegoś czasu jest dostępne). Do jakich piwo pasują? Może do jasnych? Czym różnią się te aromat od bukowego lub dębowego, bo do tej pory robiłem tylko grodziskie na dębowym i stouty owsiane na bukowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował już nowe wędzonki? Kupiłem parę dni temu trochę wędzonego drewnem gruszy. Nie czuję tej gruszy, za to czuję solidną wędzonkę. Myślicie, że coś z tej gruszy wyjdzie później? Zastanawiam się ile użyć w zasypie żeby nie przegiąć. Zależy mi na delikatnej wędzonce na poziomie lichtenheinera czy grodziskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował już nowe wędzonki? Kupiłem parę dni temu trochę wędzonego drewnem gruszy. Nie czuję tej gruszy, za to czuję solidną wędzonkę. Myślicie, że coś z tej gruszy wyjdzie później? Zastanawiam się ile użyć w zasypie żeby nie przegiąć. Zależy mi na delikatnej wędzonce na poziomie lichtenheinera czy grodziskiego.

Może głupie pytanie, ale czego się spodziewałeś w aromacie po gruszy?

 

Wysłano z Commodore 64

Edytowane przez mirfak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś testował już nowe wędzonki? Kupiłem parę dni temu trochę wędzonego drewnem gruszy. Nie czuję tej gruszy, za to czuję solidną wędzonkę. Myślicie, że coś z tej gruszy wyjdzie później? Zastanawiam się ile użyć w zasypie żeby nie przegiąć. Zależy mi na delikatnej wędzonce na poziomie lichtenheinera czy grodziskiego.

Może głupie pytanie, ale czego się spodziewałeś w aromacie po gruszy?

 

Wysłano z Commodore 64

 

 

Może głupia odpowiedź, ale jednak jakiejś owocowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś testował już nowe wędzonki? Kupiłem parę dni temu trochę wędzonego drewnem gruszy. Nie czuję tej gruszy, za to czuję solidną wędzonkę. Myślicie, że coś z tej gruszy wyjdzie później? Zastanawiam się ile użyć w zasypie żeby nie przegiąć. Zależy mi na delikatnej wędzonce na poziomie lichtenheinera czy grodziskiego.

Może głupie pytanie, ale czego się spodziewałeś w aromacie po gruszy?

 

Wysłano z Commodore 64

 

 

Może głupia odpowiedź, ale jednak jakiejś owocowości. 

 

Ano głupia... Wędziłeś coś kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to pierwsze piwo z serii SMASH się warzy - w założeniu chcę uwarzyć na każdym z "owocowych" słodów, każde chmielone tylko Iungą na goryczką. Póki co mogę tylko napisać, że słód mocno pachnie wędzonką i jest to zupełnie inny zapach niż buk czy dąb. Wydajność na normalnym poziomie dla Strzegomia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę się podpiąć pod temat, mianowicie użyłem w ten weekend słodu wędzonego gruszą ze Strzegomia do uwarzenia piwa. 60% zasypu to był właśnie ten słód, pachniał bardzo intensywną wędzonką ale tylko przez pierwsze 5-10 minut zacierania, poźniej nic, mam wrażenie, że te słody są baardzo lekko wędzone, zwłaszcza, że kiedyś już użyłem wędzonego słodu 5-10ppm (Castlemalting o ile pamiętam) w ilości ok 20% w zasypie i wędzonka była bardzo wyraźna, a tutaj jak na 3 razy więcej jest słabo, ktoś już zrobił na tych słodach jakieś piwo i je próbował? jestem bardzo ciekaw rezultatów.

Edytowane przez Zamerstary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.