Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Korzystam ze słodów słodowni Strzegom od dwóch lat kupując 'na worki' i pierwszy raz się zawiodłem - w świeżo otwartym worku pszenicznego mnóstwo jakby pociętych kawałków słomy, jak na zdjęciach. Na trzeciej fotce ilość jaką 'wydłubałem' z porcji na jedną warkę (3,5 kg).

 

Mam nadzieję, iż to jednorazowe potknięcie, a nie nowy standard - do tej pory nie miałem żadnych zastrzeżeń co do czystości słodu...

:)

post-4967-0-37783700-1420803038_thumb.jpg

post-4967-0-37416000-1420803048_thumb.jpg

post-4967-0-77767800-1420803053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory nie miałem żadnych zastrzeżeń co do czystości słodu...

i chyba nadal nie masz powodu do zastrzeżeń, bo ilość zanieczyszczeń raczej jest niewielka i wątpię czy wpłynęła by na cokolwiek w trakcie zacierania czy w gotowym piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy zaobserwował ktoś problemy ze słodem Pale Ale? Co prawda pod względem wydajności nie ma większych zastrzeżeń ale juz drugie piwo na tym słodzie (oba 100% Pale Ale) po warzeniu wygląda jak błoto.

Edytowane przez Robler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na Pale Ale ostatnio smasha i ipa, piwo niemalże idealnie klarowne, jedynie delikatna mgiełka od chmielenia na zimno. Srutowalem sam, kupowalem z miesiąc temu w alepiwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po warzeniu wygląda jak błoto

a jak wygląda po fermentacji i leżakowaniu?

IMHO, próba wysnuwania wniosków o słodzie na podstawie klarowności brzeczki to troszkę nadużycie i nadinterpretacja.

 

BTW,

moje brzeczki zacierane ze słodów słodowni Fowcett też miały wygląd wody z kałuży, a piwa są wyjątkowo klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butelce po jakimś czasie się wyklarowało, jak będzie z obecną warką nie wiem, pewnie tez się wyklaruje. Nie twierdze że słód jest złej jakości, wydajność jest taka sama jak zawsze z trwałością też nie ma problemu bo ostatnią warke na tym słodzie zacierałem w marcu jeśli dobrze pamiętam i z piwem nic się nie dzieje, wtedy myślałem, że trafiłem po prostu na taką partię bo wcześniej brzeczka po warzeniu była zawsze klarowna i teraz po ostatnim warzeniu znowu to samo więc zacząłem się zastanawiać czy to wina mojej technologii czy problem dotyka szerszego grona. Aha słód zawsze kupuje przed warzeniem pod konkretne piwo z opcja śrutowania w 90% przypadków z CP.

Edytowane przez Robler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.