Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

admin jest na urlopie :) ale podaj jakieś szczegóły to może coś pomożemy.

Jeszcze raz...

Chciałem zaktualizować specyfikacje. Niestety nie udało się to przez uaktualnij. Usunąłem stare i niestety nowe żadnym sposobem nie chcą się załadować. Plik zip. wielkość 5mb więc powinno wejść....

Próbowałem też załadować cokolwiek....nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, też nie mogę w żadną kategorię załadować plików. Chyba bez interwencji admin się nie obędzie.

 

Ja tez nie mam uprawnien. Czyli trzeba zaczekac na Elroya.

Radze oznaczyc post z problemem jako "Zglos"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowieź ze słodowni: Koszt wysyłki 100kg przesyłki bedzie wynosił ok 120zł brutto- jeśli wysyłka nastąpi po 21 czerwca. W takim przypadku chyba najlepiej zamówic paczki 3x30 kg i zapłacić za 3 przesyłki standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowieź ze słodowni: Koszt wysyłki 100kg przesyłki bedzie wynosił ok 120zł brutto- jeśli wysyłka nastąpi po 21 czerwca. W takim przypadku chyba najlepiej zamówic paczki 3x30 kg i zapłacić za 3 przesyłki standardowe.

Szukamy też innych rozwiązań...może opek będzie tańszy. Wszystko wygląda fajnie w cenniku ale zawsze firmy przewozowe mają dopisane coś małym drukiem. Dowiedziałem się, że jeśli w DHL wysyłasz 3 paczki pod ten sam adres na raz np po 30 kg to oni doliczają 13PLN dodatkowo do paczki...:-), czyli taniej jest wysłać 3 paczki dzień po dniu.... a że oni muszą za każdym razem ją odebrać i dostarczyć...fajne mają polityki...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy też innych rozwiązań...może opek będzie tańszy. Wszystko wygląda fajnie w cenniku ale zawsze firmy przewozowe mają dopisane coś małym drukiem. Dowiedziałem się, że jeśli w DHL wysyłasz 3 paczki pod ten sam adres na raz np po 30 kg to oni doliczają 13PLN dodatkowo do paczki...:-), czyli taniej jest wysłać 3 paczki dzień po dniu.... a że oni muszą za każdym razem ją odebrać i dostarczyć...fajne mają polityki...:-)

 

Logika by podpowiadala ,ze wysylajac kilka paczkek pod ten sam adres to cena powinna byc nizsza...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje skontaktować się z firmami specjalizującymi się w przesyłach paletowych. NP: Schenker, Raben, Jas-Fbg, Pekaes czy podobne. wydaję mi się, że u nich możecie dostać lepsze ceny na większe przesyłki - kurierzy specjalizują się w paczkach i mają zaporowe ceny na duże przesyłki żeby zminimalizować ich ilość w swoim wolumenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy też innych rozwiązań...może opek będzie tańszy. Wszystko wygląda fajnie w cenniku ale zawsze firmy przewozowe mają dopisane coś małym drukiem. Dowiedziałem się, że jeśli w DHL wysyłasz 3 paczki pod ten sam adres na raz np po 30 kg to oni doliczają 13PLN dodatkowo do paczki...:-), czyli taniej jest wysłać 3 paczki dzień po dniu.... a że oni muszą za każdym razem ją odebrać i dostarczyć...fajne mają polityki...:-)

Ale czy będzie taniej niż 120PLN brutto zobaczymy.

Koszt to dwa kartony - 8pln*2 = 16 PLN, sama przesyłka to 102PLN brutto czyli 83PLN netto tyle co w opeku...100kg na palecie tym bardziej się nie opłaca bo drożej + koszt palety.

 

Taniej będzie i to dużo przy zamówieniach kilkuset kg na palecie w opeku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kurier-broker K-EXem można wysłać 30kg za 16,3zł brutto, nie ma dopłaty za liczbę paczek- można nawet kilka paczek na wspólnym liście przewozowym. Dodatkowo limit wagi nie jest sprawdzany (chyba nawet wcale), kilka razy wysyłałem komplet 18" felg ważących z oponami grubo ponad 35kg...

 

Przesyłka 100kg słodów kosztowałby więc 48,9zł, chyba taniej się nie da.

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Wasze profesjonalne podejście. Wygląda tak, jakbyście zajmowali się wyłącznie piwowarami domowymi. :)

Dzięki, to trochę jak hobby. Myślę nad otwarciem pełnego sklepu z chmielem, drożdzami itp. Najpierw chciałbym wyczuć rynek i zobaczyć jak to działa. Niestety Polska ciągle raczkuje w piwowarstwie domowym, ale mam nadzieje, że rynek będzie perspektywiczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam, nie każdy używa kapsli (zresztą można kupić 10 tys. za jednym razem), środki do dezynfekcji można też kupić na kilogramy, tak że w sumie wychodzi taniej nawet z przesyłką. A te rzeczy się nie zepsują.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze dla przypomnienia. Jak ktoś mieszka bliżej Sierpca (centrum Polski) to wszystkie słody można tam praktycznie odebrać. Z tego co się orientuje to wszystko zostało już dowiezione.

Kontakt podobnie jak w Strzegomiu poprzez Martę Pająk.

Ona wszystko umówi i zorganizuje.

http://www.dmgp.pl/pl_klienci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteście zainteresowani surowcami niesłodowanymi: jęczmień, pszenica, jęczmień obłuszczony(pęczak jęczmienny) ???

Jeżeli tak to w jakich opakowaniach i czym???

Czasem pszenica się przydaje, np. do popularnych ostatnimi czasy witbier'ów

Opakowania, które nas będą interesować to najpewniej 1-3 kg (bo tyle zazwyczaj potrzeba na warkę 20-30 l)

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.