Skocz do zawartości

Polietylen LDPE jako kadź zacierna?


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie beczkę 60 litrową z myślą o zrobieniu kadzi zaciernej. W opisie aukcji padło (magiczne już) określenie "po spożywce" z dodanym, że przewożono workowane mleko w proszku. No i mam zagwozdkę. Oznakowania dopuszczającego do spożywki. Szukając znaczenia oznaczeń wynalazłem jakieś portugalskie atesty, o materiale pada tam stwierdzenie, że jest wykonany z "polietylenu o wysokiej gęstości, takie jak "Hostalen 8255"

No i teraz siedzę i myślę czy wiercić otwór na kran czy gonić sprzedawcę (co jest kompletnie nieopłacalne, bo pojemnik kosztował 32 zł, odliczając przesyłkę zwrotną zostałoby mi 16 zł).

No tom się wyżalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hostalen GP 8255 jest na pewno HDPE (w/g klasyfikacji http://www.ides.com/info/plastics/287/Hostalen/PG/2) sam w sobie nie szkodliwy, ale jak nie masz noża i widelca, to bym się obawiał, czy po wpływem temperatury nie zacznie wydzielać kopolimerów (utwardzaczy/wzbogacaczy), które potrafią być szkodliwe/teratogenne.

 

Spróbuj znaleźć tłumaczenia norm portugalskich, ale takie normy są zwykle przyznawane na proces produkcyjny a nie dla produktu :) Jeżeli była tam jakaś spożywka, to z pewnością w workach z atestem.

 

Z sprzedawcą nie masz co się kłócić, bo prawdę napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem co zrobić z tak pięknym gratem i chyba wymyśliłem. Odetnę górę, wstrzyknę piankę polieuretanową i wstawię w to wiadro z kranem. Będzie niezła izolacja do filtracji. Pozostaje tylko kwestia czym owinąć wiadro, by nie wkleiło się w piankę i dawało się wyciągać na czas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem co zrobić z tak pięknym gratem i chyba wymyśliłem. Odetnę górę, wstrzyknę piankę polieuretanową i wstawię w to wiadro z kranem. Będzie niezła izolacja do filtracji. Pozostaje tylko kwestia czym owinąć wiadro, by nie wkleiło się w piankę i dawało się wyciągać na czas mycia.

Może folią owinąć? Proponuję też wypełnić czymś wiadro żeby pianka nie wepchnęła ścianki do środka

Swoją drogą świetny pomysł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.